Šta je novo?

Samsung Galaxy S2 - NEAT ROM

Desava mi se na zadnjem neatu da mi telefon blokira pa samo,restart pomaze. Osim toga, desava se prilikom gledanja YT da video ide ali je tel blokiran i onda se sam restartuje. Clean instalaciju sam radio i isto se desava sa bilo kojim kernelom. Wtf?!?!
 
Menjao, na kraju prso skroz i upao u restart loop. Sa odinom stavio syah i sad je sve ok.
 
FULL VERSION​



Features

  • XWLSW NeatRom Full (June 5, 2013)
  • Firmware: I9100XWLSW (4.1.2)
  • Build Date: Thu May 16 09:42:01 KST 2013
  • Modem: XXMS2
  • CSC: XEULS5
  • Change List: 1211311
  • Kernel: XWLSW-5.06.1-PhilZ
  • Available languages in ROM: Cestina, Dansk, Deutsch, English (Australia), English (United Kingdom), English (United States), Espanol, Estonian, Euskara, Francais, Hrvatski, Icelandic, Irish, Italiano, Kazakh, Latviesu, Lietuviu, Macedonian, Magyar, Nederlands, Norsk bokmal, Polski, Portugues, Romana, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Turkce, Uzbek, Greek, Bulgarian, Belarussian, Russian, Ukrainian, Serbian, Korean
  • Fully Deodexed
  • Zipaligned
  • Rooted
  • BusyBox
  • SuperSU
  • EFS auto backup
  • NO WIPE
  • Disabled boot sounds
  • Init.d support



11uu3xl.png

June 5, 2013
XWLSW_NeatROM_Full
XWLSW_NeatROM_Full Mirror
MD5 Sum: f42b05ce5c2b864719fdd33b0396d609

Complete NeatROM File Mirror is available here Thanks to ApriliaM3
 
Pitanja

Zdravo Sale,

instalirao sam NeatRom Lite i imam neka pitanja, obzirom da nisam previse iskusan u ovim "vodama".

1) Da li je moguce "skinovati" menu drawers, ikonice, i sve ostalo na telefonu i ako je moguce, kako?

2) Samsung je najavio da ce S2 dobiti Android 4.2.2 pa pretpostavljam da ces i ti izbaciti adekvatan NeatRom tada. Kako se update-uje NeatRom u tom slucaju? Moram da flesujem sve ispocetka, ili postoji neki laksi nacin?

Unapred hvala.
 
1.) Promeni launcher, sa TouchWiz-om to ne moze.

2.) Samsung je najavio, a ko zna kad ce to biti, planiraj za par meseci. Cim izadje official, neat izadje posle 1 dan FULL verzija i posle 2 dana LITE. To su idealni uslovi, ali ako covek ima posla i svega preko glave, moze da izadje i za 10-15-20 dana... Nikad programera ne pitas za vreme kada ce biti gotovo, kad bude bice. Update se vrsi tako kao sto si nabacio i ovaj Neat, flesujes preko njega. Pozeljno bi bilo odraditi full wipe, posto baza vise nije 4.1.2 nego 4.2.2...
 
1.) Promeni launcher, sa TouchWiz-om to ne moze.

2.) Samsung je najavio, a ko zna kad ce to biti, planiraj za par meseci. Cim izadje official, neat izadje posle 1 dan FULL verzija i posle 2 dana LITE. To su idealni uslovi, ali ako covek ima posla i svega preko glave, moze da izadje i za 10-15-20 dana... Nikad programera ne pitas za vreme kada ce biti gotovo, kad bude bice. Update se vrsi tako kao sto si nabacio i ovaj Neat, flesujes preko njega. Pozeljno bi bilo odraditi full wipe, posto baza vise nije 4.1.2 nego 4.2.2...


Hvala na odgovoru Djile, ali ako obratis paznju na moj post nigde nisam pitao programera za vremenski rok. :p

Jesam promenio launcher, instalirao sam Novu Premium ali koliko sam ja uspeo da primetim, postoje samo icon packs i neki wallpaperi za nju. Mozda gresim jer kao sto rekoh, nisam previse iskusan sa ovim. Sta preporucujes?
 
Zadržiš prst na ikonici i otvori ti se podmeni i onda ideš na edit i promenis na neku tvoju ikonicu koju imaš u galeriji.
 
Da, kapiram kako da promenim ikonicu na home page-u, ali da li je moguce da promenim izgled drawer-a i ikonice tamo?
 
Da, kapiram kako da promenim ikonicu na home page-u, ali da li je moguce da promenim izgled drawer-a i ikonice tamo?

Па иди y app drawer и задржи прст на иконици и видећеш на врху екрана опцију едити ту пренеси иконицу и мењај ;)
 
Meni je glupo menjati u app draweru, ali eto možeš i to... Valjda je bitan home screen, ja u app drawer ni ne zalazim... Izbacim 16 aplikacija koje koristim na homescreen i to je to...
 
Meni je glupo menjati u app draweru, ali eto možeš i to... Valjda je bitan home screen, ja u app drawer ni ne zalazim... Izbacim 16 aplikacija koje koristim na homescreen i to je to...

+1
Ali neko voli i to...
 
Pozdrav svim Neat-ovcima. Do sada ja sam koristio OmegaROM, ali vidim da ovaj NeatROM razvija naš čovek, pa sam se za sada pretplatio i počeo sam da pratim ovu temu i ovde i na XDA forumu. Ja imam SGS2 internacionalni. Interesuje me koliko ima bubica poput ovih koje navodi Sirena i Dautovic da telefon blokira, YT, sam se restartuje itd. koji je najbolji kernel uz ovaj ROM i gde se može videti lista izbrisanih (osnovnih) aplikacija? Ne bih voleo da ne mogu da se vežem za Google nalog. Hvala.
 
Evo ja ti mogu reci da koristim Neat pre svih i od pocetka i svaku verziju koju je Sale izbacio sam flesovao (nekad sam bio i zamorce, pa je isprobavao na meni razne tweak-ove :D) i nikad nisam imao ni jedan jedini problem. Nikad, ali nikad nisam, sem ako Samsung nije nesto zeznuo, ali tad Sale nije izbacivao verziju i to je to.

Svi koristimo razlicite aplikacije i to je to sto pravi problem. Neko to ne zna, ali ja znam, pa ti pricam. Ja puno toga obrisem, ne instaliram 1500 aplikacija, imam 35 aplikacija instaliranih sa Play Store-a, jer sam uvideo da pola toga ne koristim, pre sam ih imao preko 100 i rekoh sta ce mi, da svaka vuce po malo nesto, ne treba mi. Tako da ja ti kazem da ROM nema problem, sad ako ti se desi nesto to je 99% do aplikacije.
 
Ja koristim neat lite 4.7 i mogu samo da kažem da je odličan. Baterija (stara pune 2 godine) istera oko 3h ekrana i nijednom mi se nije desilo da blokira telefon.
 
E fino, sačekaću onda da Sale izbaci XWLSW NeatROM lite verziju pa da probam. Najbitnija mi je stabilnost i kompatibilnost sa kernelima, a kad smo već kod toga koji kernel preporučujete sa NeatROM-om? Vidim da su neki problemi bili upravo zbog PhilZ kernela a da je Siyah-Dorimanx OK. Sviđa mi se i kako je Spannaa napravio "Blue Ginger Plus theme with 23 toggles" valjda će biti kompatibilna sa novom verzijom XWLSW.
 
Bice kompatibilno. Od kernela preporucujem Apolo, on je trenutno "in" :) a i nisam siguran da postoji ikakav problem sa PhilZ kernelom. Sve mozes pratiti ovde
 
I ja čekam novi lite pa radim clean install, ja sam do sad bio na slyah kernel, ja ne mogu bez bln, ali probaću apolo jer i on ima bln.
 
LITE VERSION​


Features

  • Firmware: XWLSW NeatROM Lite v4.8 (June 9, 2013) (4.1.2)
    [*]Build Date: Thu May 16 09:42:01 KST 2013
    [*]Modem: XXMS2
    [*]CSC: XEULS5 Multi
    [*]Change List: 1211311
    [*]Kernel: XWLSW-5.06.1-PhilZ
    [*]Available languages in Rom: Catala, Cestina, Dansk, Deutsch, Eesti, English (Australia), English (United Kingdom), English (United States), Espanol, Estonian, Euskera, Francais, Galego, Hrvatski, Icelandic, Irish, Italiano, Kazakh, Latviesu, Lietuviu, Macedonian, Magyar, Nederlands, Norsk bokmal, Polski, Portugues, Romana, Slovencina, Slovenscina, Suomi, Svenska, Turkce, Uzbek, Greek, Bulgarian, Russian, Ukrainian, Serbian, Korean
    [*]Fully Deodexed
    [*]Zipaligned
    [*]Rooted
    [*]BusyBox
    [*]SuperSU
    [*]EFS auto backup
    [*]NO WIPE
    [*]Disabled boot sounds
    [*]Increase Contacts adding for the message (1000 contacts instead of 10 contacts)
    [*]No Auto Converting messages to MMS
    [*]Disabled Home Button Lag
    [*]Enabled Camera Sound Menu
    [*]No Call Ring Delay
    [*]4 Way Reboot
    [*]Enabled All Languages
    [*]Enabled All Languages For Samsung Keyboard
    [*]Faster GPS Lock
    [*]Enabled Sensor Aiding For Fast GPS Lock
    [*]Enabled More Contacts (999)
    [*]Disabled Scrolling Cache
    [*]Large Apn List
    [*]Removed Bloatware
    [*]Added DropBox
    [*]Init.d Support
    [*]MultiWindow (Enabled all Apps)
    [*]Black Status Bar
    [*]Stock Lockscreen
    [*]Ripple Lockscreen
    [*]Skip signatures check Thanks to master_droid
    [*]Call Recording
    [*]New Arabic Font
    [*]More Init.d Tweaks
    [*]More Build.prop Tweaks
    [*]Enabled Usb Mass Storage
    [*]Fixed USB Unmount Wakelock
    [*]Removed More Apps/Libs
    [*]NeatROM Boot Animation
    [*]and many more...
    [*]I probably forgot something


eg3eyw.png


110d6di.jpg


jubtc8.jpg




11uu3xl.png

June 9, 2013
XWLSW_NeatROM_Lite_v4.8
XWLSW_NeatROM_Lite_v4.8 Mirror 1
MD5 Sum: 69a9257511f90ac977dbd9db836498fb

v4.8_RemovedApps
v4.8_RemovedApps Mirror

Complete NeatROM File Mirror is available here Thanks to ApriliaM3

 
Za sad radi super zadnji lite i apolo kernel default, za koji dan ću ubacim extreme v0 kako je on tamo naveo.
Ova tema radi savršeno XWLSS_Blue_Ginger_Plus_Theme

Edit : jedino što mi dali u Apolo kernel je podešavanje brightness ali šta je tu je...
 
Poslednja izmena:
Sale, nema fajla na ovim ponudjenim linkovima.

Reci mi, kad preko "starog" NeatRom Lite instaliram ovaj nov, da li nekako mogu da zadrzim sve aplikacije i podesavanja ili moram sve ispocetka da radim?
 
Aroma v4.0:

Call Recording
No Increase Ring
Mass storage
Battery style:
Blue %
Blue Circle Animated
Blue Honeycomb
Blue Animated
Green %
Green Circle Animated
Stock

Download:
LSJ Aroma v4.0
2e44786108ec2231c9ae986a9f8bdf6a


tomorrow will be more:
blue toggles
blue status bar icons (for my friend bobdoblo )
default font
new gmail
...

Cheers

Ovo ti je primer modova, aroma mod takozvani.
Ali predpostavljam da to nisi ni imao instalirano.
 
Flashovao poslednji, imam osecaj da je zivahnije sa ovim. Lepo radi
 
Аха фино, сада ћу да преузмем па онда направим сигурносну копију програма и онда бришем све и кернел и претходни (јер ја имам Омега) РОМ, а пре тога сачувам Салетов NeatROM на интерну картицу па флешујем из CWM, када се заврши инсталације и све, онда идем на инсталацију Аполо кернела јел' тако?

Хммм сад сам видео да Аполо в. 1.0 треба флешовати преко Одина. И тамо пише да треба "Flash JPF" да би имали чист телефон? Шта је то JPF? И да ли ће ми онда обрисати NeatROM или само кернел? Осим тога не могу да скинем Аполо јер ми нуди да скинем неки Download manager који ја наравно нећу.

Са оног линка који је дао Сале видим да је АполоЈБ верзија кернела 4.7 [KERNEL][JB 4.1.2] Apolo JB 4.7 [ONLY SAMMY ROMS], да ли одатле треба преузети кернел? Али сада и ту има више врста (regular, light, extreme 0, 1 i 2) коју треба и да ли се и она флешује преко Одина или може из CWM? Шта су Sammy ROMs? Исто тако не знам шта су ове функције BLN, BLNWW and S2W? Видим да ћу после морати да инсталирам и Apolo configurator да бих подесио такт процесора итд. ако сам у праву.

Да ли неко може да ми одговори на ова питања?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno