Šta je novo?

Samsung Galaxy S2 - NEAT ROM

Normalno je da mi ništa ne radi kad piše 3G?? :d
 
Poslednja izmena:
Aha. Al nekad mi zabode. Neće da otvori stranu, stoji tako dugo, a signal pun (dugo=minut)
 
Poslednja izmena:
Aha. Al nekad mi zabode. Neće da otvori stranu, stoji tako dugo, a signal pun (dugo=minut)
to je onda neki drugi problem. probaj da obrises proxy u apn podesavanjima

Skinuo sam odin 3.10 sa sajta http://odindownload.com/
Iskljucio telefon, povezao ga na komp, usao u download mode i upalio odin. Imam sledecu situaciju:


Gde da stavim philz? I koje opcije da stikliram a koje da odstikliram?
stavi u AP i nista dodatno ne stikliras, sve default
 
Aha. Al nekad mi zabode. Neće da otvori stranu, stoji tako dugo, a signal pun (dugo=minut)

To već zavisi od mreže.

Inače nikad nećeš videti 3G i protok zato što su nam hvala bogu unapredjene mreže i odmah mreža prelazi na H+ da bi imao što veću brzinu. 3G je low profile mode. Kad bi ti bio stalno na H+ nestala bi ti baterija za 2 sata, a 3G su malo jače brzine od 2G, bilo bi ti sporo, sem ako se ne stekas za net i koristiš operu mini.
 
Vadio bateriju nekoliko puta i nije pomoglo. Probao preko drugog kompjutera i prosao je flesh. Ali opet ima bootloop :(
Cim se fleshovao, on se sam restartovao i opet dosao logo, pa se ugasi ekran, pa logo... i sve tako.
 
Aj de ovako. Uđi u recovery i uradi Nandroid backup i backup data. Zatim u mounts and storage, povezi sa pc i sve prebaci sa interne. Zatim flesuj stock rom odinom i javi kako je prošlo
 
Kako da uradim Nandroid backup?
Obican backup je na "Backup and Restore", pa na backup?
 
Jel jos nesto da stikliram jos nesto osim data, preload, sistema i modema? Mozda najbolje sve :)
 
Kako da uradim restore nandroid backup-a?

Kada odem na Custom restore job/custom restore job/(oznacim ono sto treba)/start custom restore job/
pita me da biram internu ili eksternu memoriju, izaberem eksternu, nudi mi tri verzije, ja izaberem jednu i onda imam:
-boot.img
-cache.ext4.tar
-cache.ext4.tar.a
-data.ext4.tar
-data.ext4.tar.a
-nandroid.md5
-recovery.img
-recovery.log
-system.ext4.tar
-system.ext4.tar.a

Sta tu da izaberem?
 
Statistika za bateriju kranje čudno radi. Povremeno se ne resetuje, od punjenja, pa nastavlja statistiku od prošlog punjenja.
 
Pazi ga majke ti:

131ce6dc82f92fabadab130e43747bb4.jpg


A samo mi je tapatalk instaliran, aplikacije nisu update-ovane.

548bde9798960d15a8278307b26d5ab4.jpg


Nikada mi nije bilo ovako. Sa losijim signalom nije ovoliko trosio bateriju.
 
Poslednja izmena:
Pa vidiš da je budan non stop, džabe ti i signal od -50 dBm :D
 
Vidis on je bio budan cim sam ga skinuo sa punjaca, a samo jedan apk instaliran, nisam stigao ni na google da se prijavim.
Edit: posle restarta vise se ne budi, problem resen.
 
Poslednja izmena:
Odavno sam se fizički rastao od telefona, ali i dalje pratim temu. Obzirom da fizički nemam uređaj, nisam se onda ni igrao sa ROMovima, pa mi sada treba mala pomoć.

Na telefonu je 4.1.2 sa XXLS8 modemom. Telefon je u Njemačkoj na O2 mreži. Šta se dešava? Baterija curi bez pravila, telefon je vruć, iako se ništa na vrti na njemu. Da li je moguće da je problem do modema?

Koji Neat je trenutno najbolji za S2? Po korisnicima…

Fala. :D
 
Zasto ne mogu stock dialer da zamenim sa nekim drugim?
Jednostavno bez stock dialera ne moze, a sa njim je fc.
 
Pozdrav,

Na AOSP-u sam od prve verzije, instalirao sve nove bez wipe- i sve je bilo OK do 4.4.4 verzije Androida. Tada su počeli da se javljaju sitni problemi tipa system.ui has crashed poruka prilikom podizanja, prijavljivanje greške na ext kartici mada radi bez problema i slično. Sve u svemu, ništa strašno.

Ono što je počelo da me brine u poslednjih par verzija je random reboot problem. Telefon se sam od sebe resetuje ili ugasi bez ikakvog razloga. Nekada primetim da se resetuje dok je na stolu pored mene a nekada dok sam na netu ili slično. Nekada se ovo desi 3 puta dnevno a nekada 7 dana radi bez problema.

Šta da radim? Da menjam kernel ili da instaliram ponovo sa ful wipe?
 
Pozdrav,

Na AOSP-u sam od prve verzije, instalirao sve nove bez wipe- i sve je bilo OK do 4.4.4 verzije Androida. Tada su počeli da se javljaju sitni problemi tipa system.ui has crashed poruka prilikom podizanja, prijavljivanje greške na ext kartici mada radi bez problema i slično. Sve u svemu, ništa strašno.

Ono što je počelo da me brine u poslednjih par verzija je random reboot problem. Telefon se sam od sebe resetuje ili ugasi bez ikakvog razloga. Nekada primetim da se resetuje dok je na stolu pored mene a nekada dok sam na netu ili slično. Nekada se ovo desi 3 puta dnevno a nekada 7 dana radi bez problema.

Šta da radim? Da menjam kernel ili da instaliram ponovo sa ful wipe?

E i meni se desio par puta restart

sacekajte stable verziju pa uradite full wipe. mislim da ce biti za par dana
 
Sale moze pomoc, kako da izbrisem ili blokiram stock screenshot?
Kupio sam bolji screenshot pa mi ovaj ne treba i sve mi duplo radi.
 
To je integrisano u system. Jednostavno prestani koristiti i gotovo
 
Ja zelim da prestanem ovaj ugradjeni da koristim jer mi pravi duple slike, tj jos jednu pored ovog sto sam kupio.. Ali kako... Obrisao sam photo screenshot apk sistemsku ali nije ga ocistilo niti zaustavilo?
 
Ne može. Dosta apps je povezano sa tim. Dobijaćes svaki čas fc slimpie settings systemui. ..
 
Vrh Dno