Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

https://youtu.be/MgRnbm9wrzg

Ne samo da snapdragon ima jači GPU (opšte poznato) nego i CPU. Exynos je u praksi na nivou sdm845 bez obzira šta antutu ili geekbench pokazali.

Snapdragon
Mainly CPU: 22s
Mixed CPU/GPU: 38s
Mainly GPU: 31
Exynos
Mainly CPU: 27s
Mixed CPU/GPU: 42s
Mainly GPU: 39s



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Gotovo u svakom testu je bolji. Test potrošnje baterije ne smeju još uvek da izbace :) ( verovatno čekaju da se digne NDA)

https://www.anandtech.com/show/14031/samsung-galaxy-s10-first-exynos-9820-vs-snapdragon-855-scores

:)
Ne znam da li će novi exynos biti i u rangu s845

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Veoma bezobrazno sa njihove strane. Mada verujem da za 90% korisnika nije ni bitno, niti ce primetiti razliku. Jos veci paradox je da ce taj s10 sd855 u USA verovatno biti jeftiniji nego sa Eu korisnike.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Znaci mora da se juri verzija sa sd, a to je u prevodu telefon iz Amerike, u prevodu good luck sa garancijom.

Ceka se note 10 i oneplus 7.
Može i iz južne koreje ili UAE, gde dobijaš i duos opciju na snap za razliku od amerike (bar tako sam razumeo da je bilo sa s9 i n9 serijama).
Veoma bezobrazno sa njihove strane. Mada verujem da za 90% korisnika nije ni bitno, niti ce primetiti razliku. Jos veci paradox je da ce taj s10 sd855 u USA verovatno biti jeftiniji nego sa Eu korisnike.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
Naravno da će biti jeftiniji, kao i sva druga tehnika nažalost

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nemojte pljuckati Exynos, dele se poeni.
 
Danas sam svratio do Telenora da pogledam 10e.Kad sam ga uzeo u ruku i nije tako kompaktan kao sto bi pomislio kad vidis dimenzije.Moj utisak je da 10 mnogo bolje lezi u ruci.
 
Sve u svemu bar su za sd855 mogli da se isprse za 10-ogodisnjicu,ako bude razlika kao sa proslogodisnjim sd i ex onda stvarno ne treba uzimati njihove proizvode,razlika je osetna u korist sd-a bez obzira sta testovi pokazuju,a sto se tice preordera za n9 je islo 100e ako se donese bilo koji stari tel,za s9plus se ne secam mada mislim da je bio bezicni punjac

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Sa SD 855 to je i mozda najbolji telefon na trzistu trenutno bez obzira na paprenu cenu!
Steta samo sto nema opcija u Srbiji da se biraja, ovako nam uvalise Exynos :(
 
Exynos laguje u unity grafickom testu. Uzeo bih s10 isključivo ako je Snapdragon processor.
 
Cudno jako da se tek sad malo ozbiljnije povela diskusija na temu Exynos vs SD pa odjednom niko ne zeli Exynos, svi jure Zmaja. Mnogo je sira prica nego sto se misli ali nije za ovu temu. [emoji4]

...za s9plus se ne secam mada mislim da je bio bezicni punjac

A sada Xiaomi uz Mix 3 i Mi9 daje brzi bezicni punjac u pakovanju. Toliko o tome. [emoji4]

...ali ipak ne funkcionise preko zastitnog stakla.

Onda nije bez mane. [emoji23]
Razlika postoji, vidna su poboljsanja u odnosu na npr 6T sa kojim ga je i poredio u klipu ali moje misljenje je da ce tek sa narednom generacijom to postati prava prica i tek tada ce moci da se kaze da odredjena prednost postoji u odnosu na klasican fizicki FP senzor.
 
Poslednja izmena:
Vecina bar ponekada igra igrice... Steta sto nema GPU Turbo kao Kirin, PUBG radi solidno sa njim.
 
Zasto mislis da ne treba da obraca paznju? Ja sam npr sa sd845 20% sigurno brze rendoravao nego na ex,baterija je bila bolja kao i signal,sta znaci da treba da nam uvaljuju losiju stvar za iste novce? Nisu samo igrice u oitanju,ako si imao oba onda onda bi video razliku,ja igrice inace nikad ne igram
 
Sta ste svi zapeli za taj snap, kao da cete na njemu vrteti sintetiku 24/7. Ako nema razlike u bateriji i performansama u realnom radu (aplikacije), hebe mi se da za skor u antutuu.

Mobile gaming nije gaming svakako, a nzm ni tu kolika je razlika

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Pa najveca prednost SD je u radu i bateriji..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Brze otvara aplikacije? Bolje radi sa vise njih u pozadini?

SOT razlika?



Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Vecina bar ponekada igra igrice... Steta sto nema GPU Turbo kao Kirin, PUBG radi solidno sa njim.
Koja većina igra igre? Ljudi koji kupuju flagship modele od 1000+ evara? Važi, 'oće to tako...

Prosečan profil korisnika ovakvih telefona su milenijalci, srednji stalež ili poslovni ljudi. Klinci kojima roditelji kupuju ovakve telefone kao igračke su statistička greška.

Back on topic:
Koja je na kraju razlika u brzini između SD-a i Exynos-a? Ako je 2-3%, to ulazi u opseg statističke greške. Ako se razlika svodi samo na GPU, pa to je još snehotresnije.

Mnogo ima ostrašćenih ljudi u Android podforumu, bude često mučno čitati teme.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Koja većina igra igre? Ljudi koji kupuju flagship modele od 1000+ evara? Važi, 'oće to tako...

Prosečan profil korisnika ovakvih telefona su milenijalci, srednji stalež ili poslovni ljudi. Klinci kojima roditelji kupuju ovakve telefone kao igračke su statistička greška.

Back on topic:
Koja je na kraju razlika u brzini između SD-a i Exynos-a? Ako je 2-3%, to ulazi u opseg statističke greške. Ako se razlika svodi samo na GPU, pa to je još snehotresnije.

Mnogo ima ostrašćenih ljudi u Android podforumu, bude često mučno čitati teme.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Upravo ovo. Igre koje vecina ljudi nekad igra su verovatno tipa Subway Surfers, 8 Ball Pool, Slagalica itd a to moze da se pokrene i na tetrisu.

Malo ko igra Pubg ili asphalt, ko je ozbiljan gamer igra na pcu ili konzoli

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Naveo sam konkretno o proslogodisnjem sd i ex,brze radi(vidi se u renderovanju i multitaskingu) jacina signala je neuporedivo bolja(na ex sam pisao prituzbe operateru sigurno 7,8 puta zbog loseg kvaliteta signala,sa sd nisam imao nijedan drop niti mi je veza pucala sto se desavalo sa ex cesto),sot je bio bolji bar 10-15% ako ne i vise,konkretno na n9,inace igrice ne igram uopste
 
Poslednja izmena:
Čekaj, ti si beše onaj koji je spomenuo da ne može ceo dan da izvuče sa N9 na bateriji? Nije ti palo na pamet da si imao faličan model?

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Nisam ja,nisam se zalio na bateriju ni na ex ali ovi sto kazem pricam zato sto sam imao oba i definitivno stoji sve sto sam napisao,nikad se nisam zalio ni na ex ali je sd bolji soc i to vidno
 
Poslednja izmena:
Naveo sam konkretno o proslogodisnjem sd i ex,brze radi(vidi se u renderovanju i multitaskingu) jacina signala je neuporedivo bolja(na ex sam pisao prituzbe operateru sigurno 7,8 puta zbog loseg kvaliteta signala,sa sd nisam imao nijedan drop niti mi je veza pucala sto se desavalo sa ex cesto),sot je bio bolji bar 10-15% ako ne i vise,konkretno na n9,inace igrice ne igram uopste
E i ja sam imao problema sa nedostupnoscu i na S9+ i na N9.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
S10+ je sjajan telefon, ali sam prelomio posle ovih yt klipova, idem na m20pro ili p novu seriju. Jeste da ne bih ni osetio razliku ali imam taj neki osecaj "prevare" sa novim exynos-om [emoji3]

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Podrazumeva se da se to proveri *mjau**mjau**mjau*.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno