Šta je novo?

Samsung Galaxy S10/Plus

Bukvalno tako,navukli nas kao na foru da das bilo koji a posle mesec dana davali poklone koji su bili duple vrednosti od popusta ,isto je bilo i sa s9,mislim da je tel super ali da se ni izbliza nece prodavati kao predhodni modeli,ponuda jentrenutno ogromna pogotovo sto za skoro duplo manje mozete da dobijete hardverski slican uredjaj

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
To sto konkretno sad Arapi dobijaju skuplji poklon je sasvim logicno. Njihovo trziste je visestruko vece od naseg, nebrojeno vise potencijalnih kupaca i samim tim profitne marze mogu da spuste, da imaju manju zaradu po coveku nego na nasem trzistu, kako bi ostvarili prihvatljiv/zeljeni finansijski rezultat. Drugi faktori su svakako i kultura, preferencije potrosaca, sklonosti, ukus, itd. Prosto ako na nekom trzistu dominira Apple npr, svakako moraju dati jace poklone, primamljivije promocije kako bi privukli potrosace. Sa druge strane gde Samsung vec ima super prodaju, manje ce se truditi. Sve to oni analiziraju i sprovode detaljne ankete, tacno znaju kojoj grupi potrosaca treba koliko da ponude kako bi kupili proizvod. Pa nisu oni (Apple, Huawei, Samsung) to sto su tek tako.. Misljenje nas par desetina sa foruma je njima toliko nebitno da bi danas potpisali, svaka od tih kompanija, da nijedan clan nijednog tehnoloskog foruma u svetu ne mora da kupi njihov proizvod. Mi smo jedna statisticka greska, nas rezon je nevazan (ne kazem i netacan!).

Fascinantno mi je kako nekima bode oci i toliko im smeta skuplji ili jeftiniji poklon uz telefon, a ne bode im oci cinjenica da manje-vise plate istu cenu za telefon kao ljudi sa 3-4-5x vecim zivotnim standardom? Mi, sa 500e platama placamo jednako (pa cak mozda i neznatno vise) telefon kao i Amer, Nemac, Arapin koji imaju par hiljada evra plate. I oni se zale na cene, a nama su normalne i kupujemo kao ludi. Kako ne shvataju ljudi da sta znaci premium, top model i za koga je to. Nama je normalno da dajemo 2-3 mesecne plate a oni se zale sto ce ih kostati cetvrtinu jedne plate. I onda ajde galama oko POKLONA...
 
Slažem se ja sa tobom, ali na moju platu ne utiče Samsung, i ne mogu očekivati da cena bude apsolutno prilagođena našoj platežnoj moći, ali ja na poklon gledam kao na nešto što što ulazi u cenu proizvoda, pa ispadne ne da plaćamo isto nego mnogo skuplje.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da daju onaj novi sat uz telefon, mozda bih narucio u preorderu, koji ce mi bubice koje traju 4 sata, a za njih bi na oglasima dobio samo 100-110e...
 
I to je mnogo. Verovatno oko 80e

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Evo da se ogradim iskljucivo na S10. S obzirom da je razlika u mesecnoj rati izmedju S10 i S9+ svega 700 din, 24 meseca x 700 din ~ 130e. Taman bubice pokrivaju skoro u potpunosti razliku u pretplati. Znaci gotovo budes na istom za model star godinu dana i najnoviji model. Mislim da je VIP izuzetno racionalan po pitanju cena. Ok jeste ovo S9 PLUS i obican S10, ali kada se pogleda hardver i kada se uzme u obzir da je S9+ bio dodatno skuplji kada je pusten u prodaju... Sta znam, nije uopste tako poskupelo.
 
Najbolje je sacekati par meseci pa onda uzeti na akciji gde se dobija sat/tablet, kao sto je bilo sa s8 i s9 :)
Da nije mrtvog Exynosa, mozda bih i razmislio o S10..
 
Moram da priznam da sam malo "besan",ali na sebe zbog Fold-a,jer bi ga tako posedovao ali teško_On je za mene bio prava inovacija

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Sad je valjda jasno koliko je Apple ispred svih. Oni to nikad nisu ni ubacili jer su imali viziju da će to jednog dana biti demode.

Послато са SM-T719 уз помоћ Тапатока
Bez uvrede ali vic godine.[emoji3]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Vidjeh danas uživo S10, ali ovih dana cu više vremena imati pa cu ponovo poci da ga vidim i mogu vam reci da nisam nešto oduševljen na prvu loptu... mozda drugi put ostavi bolji utisak

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока
 
Evo da se ogradim iskljucivo na S10. S obzirom da je razlika u mesecnoj rati izmedju S10 i S9+ svega 700 din, 24 meseca x 700 din ~ 130e. Taman bubice pokrivaju skoro u potpunosti razliku u pretplati. Znaci gotovo budes na istom za model star godinu dana i najnoviji model. Mislim da je VIP izuzetno racionalan po pitanju cena. Ok jeste ovo S9 PLUS i obican S10, ali kada se pogleda hardver i kada se uzme u obzir da je S9+ bio dodatno skuplji kada je pusten u prodaju... Sta znam, nije uopste tako poskupelo.
Nesto si pobrkao... sada uz S9/S9+ ide tablet.
S9+ je Neo10+35.000 a S10 osnovni (128GB, ne 10e) je +52.000
Kupci da plate 64GB citavih 16.000rsd :)

N'o, u EU je na preorderu 900e najjeftiniji, ali kroz mesec dana ce tamo pasti >200e, a ovde ce ostati iste jos godinu dana :)
 
S10 + 128gb u Telenoru uz total 5(2299} 106350 dinara, u Vip-u uz neo 4(2399) 87840 dinara. Mts Omorika 2(2699) 90600

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Cekaj da ne proveravam, zezas da je iz istu cenu paketa ,mislim na total 5 i neo 4 razlika 20000 din?

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
^^ Nisam nista pobrkao. Uz Neo 4, mesecno 700 din razlika izmedju S9+ i S10.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko informaciju hoće li u mts-u biti dual sim? Jesu li generalno svi dual-sim? Ako jeste dual sim, da li je sim-free?
 
Vazda je Telenor bio najskuplji za telefone i imao najslabiju ponudu, dok je kod VIP suprotna prica.
 
Slažem se. Mislim da telefon ispadne najjeftiniji u Mts- u uz kontrolu troskova 500,negde oko 5075 dinara mesecno sa sve tarifom.

Sent from my SM-T825 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Iluminantno led svetlo mi je bolje. Ovo kao da kreće gospodar prstenova.
E sad,prvo je bilo da nema , pa nije valjalo,sad kad ipak ima i dalje ne valja. Nema šanse da nama Srbima neko udovolji..[emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav, mene zanima da li galaxy buds sto se dobija uz s10-tke radi i na s9/s8 telefonima?
 
Naravno. Čak rade i na drugim Android telefonima.
 
E sad,prvo je bilo da nema , pa nije valjalo,sad kad ipak ima i dalje ne valja. Nema šanse da nama Srbima neko udovolji..[emoji3][emoji3][emoji3][emoji3]

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока

Sve je stvar ukusa. Po meni je najbolje da postoji neki tanak frame koji će ceo da treperi i da u njemu imaš logo koji ti kaže koja app ili više njih je dobila notifikaciju.
 
Preorder Mediamarkt DE
7dcb981a1e2a84e9f098a2a3bb34da59.jpg


Sent from my SM-G903F using Tapatalk
 
Zanimljivo da ne piše koja je verzija i sa koliko RAM-a. Jedino ako nema more details ;).
 
Pa najslabija verzija tj ona sa najmanje memorije

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Preorder Mediamarkt DE
7dcb981a1e2a84e9f098a2a3bb34da59.jpg


Sent from my SM-G903F using Tapatalk
Zanimljivo da je S10 plus jeftiniji u Gigatronu nego u Nemačkoj.
Ovde je 125.000
https://m.gigatron.rs/akcije/samsung_galaxy_s10-7337
Inače prošle godine je za pre order išao popust od 10.000 do 15.000 plus mogućnost da otkupe tvoj stari telefon. Sećam se da su za Note 8 davali više nego što je nov na KP. Sada nažalost toga nema.

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Zanimljivo da nikom nije skup :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno