Šta je novo?

Samsung Galaxy S I9000

XviD4PSP 5.0 ali samo ovu verziju posto subtitle nije podrzan u verziji 6
 
KAko plaćate? Preko paypal-a u Slo (Hun), ili može visa virtuon?
 
javi kad vam stigne...valjda ta cifra neće ići u savsku 2?
 
BTW, ne znam da li je vec bilo ovde, ali videh telefon u Samsung radnji u Delti juce. Jeste da je cena "malo" jaca, ali je u pitanju model sa 16GB i 2 godine garancije.
 
@trenje

Hteo sam da disable lagfix cisto da vidim jos jednom razliku. Napravio sam foder sdcard/Voodoo/Disable lagfix, restartovao sam fon on se bootovo nekih 10min medjutim i dalje mi stoji da je kernel Voodo lagfix. Kad odem na karticu i dalje postoji folder voodoo. Gde sam pogresio?

Hmm nisam nigde pogresio nego sam ga disable samo, a da bi ga na totally uninstall moram da falshujem, samo ce biti problem naci original FW...
 
Ne treba original firmware, već samo kernel, al' što bi vraćao drugi kernel? Nema potrebe, Kies će normalno prepoznati fon i ponuditi update ako treba. Btw. Voodoo backupuje postojeći kernel negde, napisaću sutra gde, nemam vremena sada da gledam po folderima. :)
 
Ne treba original firmware, već samo kernel, al' što bi vraćao drugi kernel? Nema potrebe, Kies će normalno prepoznati fon i ponuditi update ako treba. Btw. Voodoo backupuje postojeći kernel negde, napisaću sutra gde, nemam vremena sada da gledam po folderima. :)

Da da u pravu si. Citao sam malo po XDA i nema potrebe da se stavlja drugi kernel. krastavac nemam vremena da se bavim ovim stvarima, a jako su mi zanimljive. Zena, dvoje dece, pas, posao kad...:)
 
Bre, da vam nije ovog trenjeta, propadoste! :d:d:d
 
Pa dobro, covek je verziran:)
 
Caesar, ček, 3 funte je manje od 500 din, ostatak je poštarina pretpostavljam?

Long live Trenje !!!
 
ebay = carski

kakav amazon..odete na ebay(uk) ili (usa) ili na (germany/italy) nadjete sta vas pali ;)
 
Ima li neko rootovan stock XXJG5 firmware. Treba mi:
nv_data.bin
nv_data.bin.md5
nv_data.bak
nv_data.bak.md5

Za svki slučaj jer nisam pravio backup a updateovao sam na JPH i dobio product code na KOR :D

Nisam imao strpenja da dočekam final froyo koji je najavljen za kraj meseca i stavio poslednju beta JPH FROYO. Nije loše, malko je lepše i malo funkcionalnije. Lagfix poželjan.
 
Opet je poceo da mi se gasi sam od sebe....poludecu:mad:

Da li se tel gasi u džepu ili na stolu? Ja sam par puta izvadio ugašen sgs iz džepa. Jednostavno ako duže zadržiš off dugme telefon se gasi i pored toga što je zaključan i u standby-u.:crash: Ovo važi za 2.1 JG5 firmware. Na 2.2 FROYO JPH ide u reset. Upravo sam probao :)
 
Ima li neko rootovan stock XXJG5 firmware. Treba mi:
nv_data.bin
nv_data.bin.md5
nv_data.bak
nv_data.bak.md5

Za svki slučaj jer nisam pravio backup a updateovao sam na JPH i dobio product code na KOR :D

Nisam imao strpenja da dočekam final froyo koji je najavljen za kraj meseca i stavio poslednju beta JPH FROYO. Nije loše, malko je lepše i malo funkcionalnije. Lagfix poželjan.


Druže, svaki telefon ima svoje podatke za nv_data.bin, jer tu sadrži sam product code telefona i IMEI, tako da je jedinstven i ne znam ko bi hteo da ti da te fajlove jer samo može i njemu da se recimo onemogući pristup Marketu jer dva telefona imaju isti product code i IMEI.

Je l' imaš Root Explorer? Ako nemaš, skini ga, idi u /efs/ i ako imaš .nv_data.bak i .nv_data.bak.md5 onda uradi multiselekt nv_data.bin i nv_data.bin.md5 i izbriši, a on će iz ovih prvih fajlova (.bak) vratiti na normalan product code.
 
Poslednja izmena:
Fajlovi mi trebaju samo da bih izvukao product cod-ove. Znam da te ne mogu da ubacim u svoj tel. Što se tiče brisanja pomenutih fajlova to jeste opcija ali me buni datum koji je isti i na .bin i na .bak. U hex editoru vidim da je u .bin I9000HKDKOR a u .bak I9000HKDMOB. Znam da je moj code bio MOB ali hoću još jednom da budem siguran pre brisanja. Jedino objašnjenje za datume je FROYO. Nakon update-a na froyo bak fajlovi sa ECLAIR-a ne važe./efs se piše skroz na čisto. Zato postoji problem downgrade-a sa 2.2 na 2.1(gubitak imea, coda, mreže itd)

Evo prostije molbe: Treba mi product code I9000 kupljenog kod VIP-a.

Hvala, Trenje
 
Nema veze sa datumima, ako je u .bak drugačiji product code, to je to. I meni je datum od skorijeg datuma, a opušteno sam vratio sa KOR na TOP (kod mene je TOP product code) brisanjem onih fajlova. /efs se ne briše skroz, inače ne bi ni imao taj backup. :)

Ako ti je kod bio MOB pre toga, mislim da nema nikakvih problema da vratiš.

Btw. ja sam se prvo vratio sa 2.2 na 2.1 pa sam tek vratio backup nv_data.bin. I za svaki slučaj backupuj trenutne fajlove sa tim KOR product codeom, nv_data.bin i nv_data.bin.md5.
 
Poslednja izmena:
Da li se tel gasi u džepu ili na stolu? Ja sam par puta izvadio ugašen sgs iz džepa. Jednostavno ako duže zadržiš off dugme telefon se gasi i pored toga što je zaključan i u standby-u.:crash: Ovo važi za 2.1 JG5 firmware. Na 2.2 FROYO JPH ide u reset. Upravo sam probao :)

U kuci mi se do sada nijednom nije ugasio sto je veoma zanimljivo. Uglavnom na poslu na stolu, a kad idem negde onda se to desi u dzepu.
Sad nisam te malo razumeo sta si hteo da kazes za froyo...

Trenutno za ovo nema resenja. Na XDA su likovi vracali i uzimali novi telefon po 3-4 puta i opet im se isto desavalo...niko ne zna da li je softw ili hardw, zamzung cuti i tvrdi da je sve u redu i da nikakav problem ne postoji...
 
U kuci mi se do sada nijednom nije ugasio sto je veoma zanimljivo. Uglavnom na poslu na stolu, a kad idem negde onda se to desi u dzepu.
Sad nisam te malo razumeo sta si hteo da kazes za froyo...

Trenutno za ovo nema resenja. Na XDA su likovi vracali i uzimali novi telefon po 3-4 puta i opet im se isto desavalo...niko ne zna da li je softw ili hardw, zamzung cuti i tvrdi da je sve u redu i da nikakav problem ne postoji...

Hm... Da nije stvarno problem mozda prenezno power dugme? moguce je... Cekaj a na poslu ti se ugasi, onako sam od sebe, dok stoji na stolu?
Podzemne vode, podzemne vodeee :)
 
Nema veze sa datumima, ako je u .bak drugačiji product code, to je to. I meni je datum od skorijeg datuma, a opušteno sam vratio sa KOR na TOP (kod mene je TOP product code) brisanjem onih fajlova. /efs se ne briše skroz, inače ne bi ni imao taj backup. :)

Ako ti je kod bio MOB pre toga, mislim da nema nikakvih problema da vratiš.

Btw. ja sam se prvo vratio sa 2.2 na 2.1 pa sam tek vratio backup nv_data.bin. I za svaki slučaj backupuj trenutne fajlove sa tim KOR product codeom, nv_data.bin i nv_data.bin.md5.

Trenje care uspelo je:banana: Code vraćen, na froyo JPH root,lagfix i 2e recovery. Ništa lepše trenutno ne postoji :party:
Thanks.

@Caesar Ono što sam hteo da kažem je da na 2.1 stock verziji koja je došla uz SGS XXJG5 power dugme kada se drži isključuje telefon i pored toga što je zaključan.
Na 2.2 verziji Froyo isto dugme kada se zadrži duže resetuje telefon.

Power dugme je "mekše" nego što bi trebalo i na nezgodnom mestu zbog zaobljenosti bočne strane telefona. Moguće je da u džepu (ako je tesan :)) ili u futroli dođe do pritiskanja istog. Meni se to desilo pa sam pretpostavio da možda to jeste problem i kod tebe. Ako se tel Gasi na stolu van džepa onda nešto drugo nije u redu.
 
Vrh Dno