Šta je novo?

Samsung Galaxy Note 5

Dolaze sa 5.1.1 uglavnom, zato i pitam Darka sta je odlucio, da ostane na lp ili se nadogradio...mada sa ovog njegovog ss mislim da je 5.1.1 u pitanju.

Inace Dark, posto mi note 5 stoji upaljen vec dugo i slabo ga koristim, uslikah ti cisto da vidis android sistem kod mene u tom slucaju...

b4987c27b9dd718e2e5d500a57e89cfa.jpg


Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Ovde ima wakelockova...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Au...pa sa takvom stopom koriscenja note ce da ti drzi ceo dan!!!..u tom slucaju nisi mogao pazariti bolji telefon; vec sam sad siguran da ce ti se maksimlno dopasti.

Uzgred koji android je na telefonu, ne videh nigde?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

5.1.1. Lolipop. Ja nikada ne radim update, jer skoro svaki andrid ima battery drain nakon update..to sam pisao u s7 temi... Tako da sam happy sa lolipopom.Ne treba mi nista drugo. Kamera izuva na mestu nesreće! Ubica... Strahota kako je dobra danju. Noću još nisam probao. Nillkin wireless punjac radi ok.
3e9b731059ef0076a552ec7c72709803.jpg
Nillkin defender case heben za skidanje tj kada zgrabi fon, ne pušta pa je muka da izvadiš fon iz futrole. Obzirom da sviram i bavim muzikom preko 30 godina, bitan mi je zvuk na sluškama pa ću to detaljno testirati ovih dana. Ima dosta obaveza i nikako da se posvetim fonu. A vozao sam ga u kutiji 2 dana neotpakovanog, da nisam ni uključio fon.
I dalje grešim u kucanju kao i na svim pfabletima i Blackberry passport je doktor za kucanje za svaki hebeni fon sa onscreen tastaturom.Tako da i dalje furam Q30 blackberry . Užas koliko me nervira brisanje grešaka na ekranu jer je fizička tastaura i dalje zakon. Što se tiče baterije Balckberry Q30 tj Passport je keva za tj. 2 dana kao od šale gura. Mislim da će n5 da gura 1 dan meni i to je dovoljno. Po potrebi imam solarni battery pack od 13000 mAh.
Ekran mu je stvarno dobar. Videću večeras da li je ravnomeran u bojama na beloj pozadini jer se kod amoleda dešavaju takve gluposti, kao i screen burn i smearing. Zato i nisam ljubitelj amoleda ali krastavac. Nota nema LCD.




Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Radice note 5 i sa 6.0.1 dobro, sa takvim koroscenjem tvojim neces imati problem sa baterijom. Bar imas sjajan efekat kad otkljucavas telefon - vuces prstom kao po vodi, to iskljucili sa mm :(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Radice note 5 i sa 6.0.1 dobro, sa takvim koroscenjem tvojim neces imati problem sa baterijom. Bar imas sjajan efekat kad otkljucavas telefon - vuces prstom kao po vodi, to iskljucili sa mm :(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ja otkljucavam fingerprint opcijom.. Ma ok ti je s7 jer je mali, dobra autonomija,brz i solidna kamera. Leti ces proci bolje od mene, jer nota je za dzep neprijatna.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Upravo tako...zato sam i pazario (mada je nedovoljno mali ali opet bolje). Cekam note 6, imam osecaj da ce da izdominira!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Aj DA PITAM čemu služi ona IKONA Na VRHU?
9e3f591c09d342683d73da874de277e2.jpg


Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Ja to u zivotu video nisam druze. Verovatno si neki mod aktivirao

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Aj DA PITAM čemu služi ona IKONA Na VRHU?
9e3f591c09d342683d73da874de277e2.jpg


Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Koliko sam video ti si uzeo dual sim, ali me ikonica vise podseca na neku zgradu, sad imas da aktiviras neku opciju na 6.0 da telefon prepoznaje da li si na poslu ili kod kuce i samim tim se adaptira tvom nacinu koriscenja.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Koliko sam video ti si uzeo dual sim, ali me ikonica vise podseca na neku zgradu, sad imas da aktiviras neku opciju na 6.0 da telefon prepoznaje da li si na poslu ili kod kuce i samim tim se adaptira tvom nacinu koriscenja.


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
hvala puno.. ne bih lenj ovog puta i našao sam. meni je dual sim..
7a88f097bc1da2171e8adc8f85f6eba7.jpg


Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Za sada mislim da je baterija oko 4 ipo SOT. Otprilike.Baterija se jos formira. Danas sam koristio s health sa ukljucenim lokacijama jedno sat vremena. 10 fotki.ceo dan wifi.
6eb4278f79f2fd0ca6e09f1a6ae338aa.jpg
b0a5501410eebf796a36d609935098d2.jpg

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Dark ako sam te razumeo, nemas ni jednu sim karticu u telefonu?...U tom slucaju ovi shotovi i ne znace bas mnogo, posto je sa gsm mrezom potrosnja veca.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Dark ako sam te razumeo, nemas ni jednu sim karticu u telefonu?...U tom slucaju ovi shotovi i ne znace bas mnogo, posto je sa gsm mrezom potrosnja veca.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
imam jednu. Ali je dual sim pa pokazuje da nema druge kartice. koristim fon normalno. ali noze jos jedna sim da se ugura.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
 
Aha, nisam skontao odma najbolje. Mada je malo ruzno ako ta ikona uvek stoji kada nemas dve kartice u telefonu, ali ok, navikne se covek na sve.
Inace sto se tice telefona kako ti se cini...izrada, estetika i ostalo. Po meni je note 5 trenutno najlepsi telefon ikada napravljen...i kvalitet na nivou naravno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Aha, nisam skontao odma najbolje. Mada je malo ruzno ako ta ikona uvek stoji kada nemas dve kartice u telefonu, ali ok, navikne se covek na sve.
Inace sto se tice telefona kako ti se cini...izrada, estetika i ostalo. Po meni je note 5 trenutno najlepsi telefon ikada napravljen...i kvalitet na nivou naravno.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Prevrnuo sam brdo flagship fonova preko šake. Ovaj je zaista u samom vrhu.Tanak, lepo zaobljen, ekran vrhunski, prilično fluidan.QI standard za bežično punjenje je super. Za sada nemam nekih problema sa njim, osim sto grešim u kucanju ali to radim na svakoj on screen tastaturi, jer imam ogromne šake. Lepo izgleda. Ja sam kupio ovaj plarinum gold( nije ljakse gold). Mada kada ga stavim u futrolu svaki izgleda isto. Zato jurim kožnu futrolu u koju se ubacuje fon a kada se koristi nema na njemu gumenjaka. Sve u svemu ok fon. Brzi jevidno od note4, koju sam danas koristio.

Sent from Note 5
 
Poslednja izmena:
Platinum je najlepsa boja! Super je i onscereen tastatura, videces kad se malo naviknes, posebno sto ova samsungova nema lagova.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
to je to za sada
bcbf2a1a9e574d8451415cdd66dd7402.jpg
ffc7e1036d9c7e3c96aea6464266b818.jpg


Sent from Note 5
 
Poslednja izmena:
Treba da okačiš i grafik sa wakeups linijom, da vidiš da li ih je imao previše...Iako ti % nisu najprecizniji, po Android system %, rekao bih da si ih imao prilično, ništa čudno za TW...

Sent from E6533
 
Sasvim fini rezultati @DARK SIDE Preporuka da skines package disabler pro sa play stora i ubijes nekih 60-70 programa i procesa koje ne koristis, bice to jos i bolje.

I sto rece kolega iznad, kaci uvek i history barerije (dobijes kad kliknes na taj grafik sa potrosnjom na prvoj slici sto si stavio)...vrlo bitna stavka koju mi sa MM vise nemamo :(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nego zivo me zanima hoce li se ovi iz samsunga ikad smilovati i pustiti always on opciju za ekran na note 5

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Za package disabler treba root. Jok ja to :) always on je ok.Trebalo bi da odrade. Mislim da neće ove godine jer je to novina na s7.

Sent from Note 5
 
Poslednja izmena:
ovo se plaća nešto mizerno ali nemam opciju da platim pa ću morati ručno.. hvala za info anyway

Sent from Note 5
 
Nema na cemu, app je odlicna i ne bih bez razloga predlagao istu. Kad play store nema opciju kao istore da ti neko kupi i posalje gift :(

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nadjoh neku apk sa neta. Tj ovu
51a4aa608dc12c18d00d1c66bb6cb7b5.jpg

Posle automatskog skidanja bloatware vise ne vidi moje smart tv uredhaje.
529682b89d3a2cddfcfc4668b27ebcf1.jpg

Tako da nije sve bloat a tako sam i pretpostavio da ce biti. Tako da cu morati da potrazim koji servis je ukinuo.

Sent from Note 5
 
Pa naravno druze, niko nije ni rekao da treba da ukines sve sto je rozle...moras da gledas sta ti treba i sta ne i shodno tome gasis.

Uzgred imas i free verziju na play store.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Poslao sam mu ja i pro, ali džaba :D

Zato je za manje iskusne korisnike bolje da samo ugase (disable) aplikacije iz sistema.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Advanced task killer :Klanjanje:Klanjanje
 
Nazad
Vrh Dno