Šta je novo?

Samsung Galaxy A71

Zna li neko ili je probao,može li se ovaj telefon povezati na tv kablom hdmi to usb c ?
 
Nešto sam ranije tražio po netu, mislim da je Samsung ovu opciju isključio generalno za sve novije modele.
 
Kako da pošaljem poruku sa drugog SIM-a? Ranije sam mogao svaki put da odaberem da koje kartice da pustim sim, sad ne vidim tu opciju!?
 
Moraš prvo da ukucaš broj primaoca poruke. Tada ti da mogućnost da menjaš SIM. Malo glupo, ali tako je.
 
Kako da pošaljem poruku sa drugog SIM-a? Ranije sam mogao svaki put da odaberem da koje kartice da pustim sim, sad ne vidim tu opciju!?
Ja sam se prebacio na Google Messages otkako su počeli da je forsiraju sa ovogodišnjim modelima, svaki put pre nego što krene da se kuca ima opcija u ćošku da se bira a i kad se iskuca drže se duži na send, iako je ono prethodno rešenje bilo mnogo bolje
 
Bezbednost samo
 

Prilozi

  • Screenshot_20210517-185708_Software update.jpg
    Screenshot_20210517-185708_Software update.jpg
    87.6 KB · Pregleda: 73
Jel imaš sa našeg tržišta fon?
Pošto ne dobijam notifikacije da ima update, a uključeno je da javi, baš neću ništa da diram, da vidim kad će i dal da javi.
 
Ne postoje za Srbiju odvojeni fw po provajderima kao za većinu drugih modela. Ne postoji čak ni srpski fw već samo regionalni SEE (South East Europe).
 
Nije me obavestio da ima update. Kada sam ručno proverio danas, iskočilo.
 
Screenshot_20210601-183533_Device care.jpgIma li neko prrstave sta moze da bude.... Naime,dešava mi se često,ne svaki dan ali jednom u 10 dana da je jednostavno ugasi na 25-30% baterije. Kad ga upalim on pokazuje praznu bateriju! (3%)
 
Da li koristiš Bixby routines? Meni se to dešavalo kada sam hteo da produžim vek baterije pa je onda pobrljavio.
 
Da li koristiš Bixby routines? Meni se to dešavalo kada sam hteo da produžim vek baterije pa je onda pobrljavio.
Koristim sporo punjenje tokom noći i rotaciju samo za g maps. Nesto jednostavno šokira bateriju....
 
Treba mi preporuka za zastitno staklo sto ne propusta vazduh uz ivice. Treci put menjam staklo i svako ubrzo propusti vazduh.
 
Kakva su vama podesavanja ekrana? Prirodno ili zivopisno?
 
Тек сам сада провалио да је самсунг тастатура добила српску ћирилицу! Коначно.
 
Screenshot_20210628-080835_Software update.jpg

Novi update.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210707-162659_Software update.jpg
    Screenshot_20210707-162659_Software update.jpg
    90.6 KB · Pregleda: 50
Vidim da je dostupan Google Chat u Samsung Messages aplikaciji. Je l' to ima veze s novim update-om ili je tek sad dostupno u Samsung aplikaciji za poruke globalno ili ja nisam video ranije, a postoji odavno? :)

edit: ipak izgleda da je ovo novi update doneo, sad vidim what's new...
 
Slaba vajda od Google chat-a ako nije podržan od strane provajdera.
 
Dal je relano da u opcijama kamere ne može da se podesi rezolucija snimka npr 720,1080 itd, kao što je ranije moglo I da snimak bude ispod 2mb. Pre nisam obraćao pažnju na to, al danas sam trebao da slikam neki dokument a mora biti male veličine I ni jedna slika nije ispod 3.5mb, čak I kad isključim HDR.
Npr na portal euprave traže fotku koja mora direkt sa kamere, ne može iz datoteke da se povuče I fajl mora biti manji od 3mb.
 
Kako mislis direkt sa kamere? Sta ako saljes sa PC? Nisi dobro pogledao opcije. Ako mislis na slanje fotografije dokumenta zbog registracije naloga, 100% moze fajl. Slikaj dokument, otvori ga u galeriji, uradi screenshot, imace ispod 1MB
 

Prilozi

  • Screenshot_933.png
    Screenshot_933.png
    22.9 KB · Pregleda: 20
Poslednja izmena:
Kako mislis direkt sa kamere? Sta ako saljes sa PC? Nisi dobro pogledao opcije. Ako mislis na slanje fotografije dokumenta zbog registracije naloga, 100% moze fajl. Slikaj dokument, otvori ga u galeriji, uradi screenshot, im

Kako mislis direkt sa kamere? Sta ako saljes sa PC? Nisi dobro pogledao opcije. Ako mislis na slanje fotografije dokumenta zbog registracije naloga, 100% moze fajl. Slikaj dokument, otvori ga u galeriji, uradi screenshot, imace ispod 1MB
До бровајсера је била грешка, сад сам проверио, у једном отвара само камеру (минт), у другом (едге) даје опције и за повлачење из датотека.
Ок, то је решено, хвала, ал сад ме занима шта је са овим опцијама око резолуције, акко неко зна.
 
Vrh Dno