Šta je novo?

Samsung Galaxy A55

Ja imam neke redmi buds ili kako vec...nisu lose. A koristim i jbl bt520 mislim da je model. Jbl mozes naci do 5000, a ove prve su max 2000
 
Ja imam na A54 one budžetske JLAB go air pop, ok su ako nisi zahtevan korisnik, zvuk korektan i baterija baš dobra. Jedino što nemaju dodatnu aplikaciju, nego su onako klot 😁
Cena je oko 30e kod nas.
 
Pojavila mi se malopre u gornjem desnom uglu mala zelena ikonica kamere. Odmah pored indikatora za bateriju. Stajala 5 sekundi i nestala. Sta bi to moglo da bude?
 
A54 vs A55? Znam da postoje unapređenj na A55, ali A54 je ipak jeftiniji nekih 60 evra.
 
Ovaj tel predobro radi. Podesavam ga upravo i svaka cast za softver. Imam jedno pitanje, google play sistem je jul 2023.godine, jel kod vas isto ili ne?
 
Dešava mi se manje više redovno da telefon ne može da uspostavi vezu kada nekoga pozovem (beu obzira koju mrežu zovem) zazvoni i prekine se i zavibrira mi da je kraj poziva. Na 064 mreži sam uključen mi je volte i namešten je na 4G, 3G imam slabiji domet kod mene uglavnom 1-3 crtice.
 
Da li ste uzeli masku i neku foliju ili staklo? Šta ste uzeli?
Da li ima neka providna maska ali da nije ona što požuti, vec od čvršćeg materijala?
 
Ima providna, cvrsca. Mislim da sam video par na kp. Ja sam stavio neku crnu od malo debljeg silikona. Nije previse savitljiva.
 
Stavio sam providnu mekanu naj jeftiniju sa buvljaka.Kad pozuti,vreme da se menja telefon.
 
I ja juce presao sa A52s na A55. Za sada utisci su da je ekran dosta bolji, otisak prsta mnogo precizniji i brzi, proximity senzor za sad radi bez greske. Svakako telefon fluidnije radi u odnosu na A52s. Vidjecemo narednih dana bateriju kako ce se pokazati.
 
Moze pomoc kolege. Kod majke na a55 google play system update jel iz 1.jula prosle godine. Citao sam malo po netu i samsung generalno ima problema sa ovim i kao rade na resenju. Jel ima neki nacin da se isforsira update ili da ostavim kako jeste?
 
Dešava mi se manje više redovno da telefon ne može da uspostavi vezu kada nekoga pozovem (beu obzira koju mrežu zovem) zazvoni i prekine se i zavibrira mi da je kraj poziva. Na 064 mreži sam uključen mi je volte i namešten je na 4G, 3G imam slabiji domet kod mene uglavnom 1-3 crtice.
Probaj da prebaciš testa radi na 2g only dok si na tom slabijem signalu pa testiraj, moguće da ti je baš slab signal na tom mestu.
 
Da li ste uzeli masku i neku foliju ili staklo? Šta ste uzeli?
Da li ima neka providna maska ali da nije ona što požuti, vec od čvršćeg materijala?
JA sam uze originalnu silikonsku bijelu, jer je bijeli telefon i baš je legla fino. Jest malo skuplja, ali za A52S takvu sam kupio na samom početku i nikad nije promijenila ni boju niti se isprljala, tako da mi je super.

A zaštitu za ekran koristim isključivo Apollo foliju (https://apollo.ba/). Ima premaz koji slabije prima otiske, ako ostane neki mjehurić ispod, sam nestane nakon par sati. Staklo ne koristim jer mi je to glupost. Staklo kad pukne, puknuo je i displej u 99% slučajeva, a zaštita služi samo da se izbjegnu ogrebotine i za tu namjenu folija je više nego dovoljna.
 
I ja imam beli model. Mada zanimljivo samsung ga zove blue...stavio sam mu crnu masku ali narucio sam providnu. Steta da se ne vidi prirodna boja. Narucio sam i smart view case.
 
I ja imam beli model. Mada zanimljivo samsung ga zove blue...stavio sam mu crnu masku ali narucio sam providnu. Steta da se ne vidi prirodna boja. Narucio sam i smart view case.
Ma providnu ne koristim jer požuti brzo. Ona tvrda Samsungova providna ne žuti, ali kad je staviš, prije ćeš razbiti displej nego što ćeš je skinuti. Pretvrda je.

Ja sam na A54 koristio taj Smartwallet i ne bih nikome preporučio. Prvo, ako nije crna boja u pitanju, maska se nevjerovatno prlja. Nakon dva dana korištenja, umjesto zelena, boja maske je bila kao blatnjavi fudbalski teren. Zatim materijal je jako loš. Izgrebe se po uglovima baš i telefon u njoj izgleda kao neki stari bezvezni uređaj. Princip rada te maske kao i sama idela su odlični, ali sama maska, završna obrada, materijal, jako loše su urađene.
 
Moze pomoc kolege. Kod majke na a55 google play system update jel iz 1.jula prosle godine. Citao sam malo po netu i samsung generalno ima problema sa ovim i kao rade na resenju. Jel ima neki nacin da se isforsira update ili da ostavim kako jeste?
A jel ti security update ažuriran?
Možeš u odinu-u da flešneš najnoviji firmware, obrišeš keš iz rikaverija i onda probaš da li stiže nov Google play system update.

 
Ma providnu ne koristim jer požuti brzo. Ona tvrda Samsungova providna ne žuti, ali kad je staviš, prije ćeš razbiti displej nego što ćeš je skinuti. Pretvrda je.

Ja sam na A54 koristio taj Smartwallet i ne bih nikome preporučio. Prvo, ako nije crna boja u pitanju, maska se nevjerovatno prlja. Nakon dva dana korištenja, umjesto zelena, boja maske je bila kao blatnjavi fudbalski teren. Zatim materijal je jako loš. Izgrebe se po uglovima baš i telefon u njoj izgleda kao neki stari bezvezni uređaj. Princip rada te maske kao i sama idela su odlični, ali sama maska, završna obrada, materijal, jako loše su urađene.
Koristio sam smart view na svim modelima. Crni i sivi, nisam nikad imao tih problema. Jeste da sam davao oko 85e za svaki ali vredelo je.
 
A jel ti security update ažuriran?
Možeš u odinu-u da flešneš najnoviji firmware, obrišeš keš iz rikaverija i onda probaš da li stiže nov Google play system update.

Da, da. Sve je na poslednju verzija.
Jedino nisam probao da uradim wipe cache iz recovery, pa nakon toga da probam.
Cuo sam se sa samsung podrskom- rekli su mi da nakon abdejta na 6.0 i 6.1 imaju problema sa google play sistem abdejt, nebitno koji je tel u pitanju, desava se i sa novim s24 serijama. Da ostaju zakucani na verziju ili jul 2023. ili novembar 2023. Problem ce biti resen nekim abdejtom i da je kriv google za to, a ne oni.
Nasao sam neki forum na netu gde je moderator pisao o ovome- rekao je da je problem kad se uradi fabricki reset, da nakon njega ostaje starija verzija google play system update bez obzira sto je pre fabrickog reseta bila najnovija verzija i da je samsung nesto lose uradio, posto se nekima problem desava, a nekima je sve normalno.
 
Koristio sam smart view na svim modelima. Crni i sivi, nisam nikad imao tih problema. Jeste da sam davao oko 85e za svaki ali vredelo je.
Moja je živa katastrofa. Možda imaju više dobavljača pa meni zapala ova lošija. A da je skupa jeste. Imam svoju neku šemu pa sam je nabavio jeftino, ali ovdje za A54 se kretala od 80 do 99 KM.
 
Nazad
Vrh Dno