Šta je novo?

Samsung Galaxy A3/A5/A7 (2016)

Korisnik sam Samsung telefona i znam da Samsung nije najbolji po pitanju update. No, A9 im je vodeći model u A seriji i mogli su malo više pažnje da mu posvete, do sada je uveliko trebao MM da izađje. A9 pro je već oko 420-430€ što je malo skupo budući da oko 30 evra više može da se pazari Note 5.

Sent from my Galaxy S7 using Tapatalk
 
Pa kako ja onda imam na A3 2016 MM, a neki nemaju na A9? Cela A-serija ima istu kameru(A9 Pro ima bolju) samo a3 nema OIS i za redovnu, prosecnu upotrebu je sasvim ok. Nema potrebe porediti je sa S6,S7. Ja uskoro uzimam foto aparat-kameru za 450e i te slike cu obradjivati na kompu (za liverpoll).
 
VozD1912 , i mene čudi da za A9 (2016) nema još uvek MM, a stigao je za A5 i A7 (2016).
 
VozD1912 , i mene čudi da za A9 (2016) nema još uvek MM, a stigao je za A5 i A7 (2016).
A3 je internacional verzija, A9 ne, zato i kašnjenje...drugo, šta mislite, koliko se prodalo A3 vs. A9...
U svakom slučaju standardna "podrška" od Samsunga, ali, kao što rekoh, meni A9 savršeno završava posao, i nemam problem što još uvek nije stigao MM, toliko da bih uzeo A9 pro odmah kada bih našao neku solidnu varijantu...

SM-A9000
 
@djurkash koliko rece sot u proseku da izvlacis sa A9?
 
Impresivno. Sta li tek pro radi!?!

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Pa kako ja onda imam na A3 2016 MM, a neki nemaju na A9? Cela A-serija ima istu kameru(A9 Pro ima bolju) samo a3 nema OIS i za redovnu, prosecnu upotrebu je sasvim ok. Nema potrebe porediti je sa S6,S7. Ja uskoro uzimam foto aparat-kameru za 450e i te slike cu obradjivati na kompu (za liverpoll).
Zašto sam ja počeo da pratim ovu temu. Zato što su A 2016 telefoni najlepši od svih telefona, konkretno sam gledao A5, divan, ekran, dobro hajde samo dva Gb, baterija ekstra ali kamera slabija od ovog mog telefona iz potpisa. Jedna klasa zbog manjeg i slabijeg senzora, još jedna zbog prejake obrade, pola klase plus zato što je to ipak Samsung i pola hajde na optičku stabilizaciju. A meni je važna kamera, ne toliko u Low Light nego rezolucija itd.

A imam i fotoaparat od petsto i pedeset evra i obradujem slike na kompu. [emoji23] [emoji23] [emoji23]

Meni je samo krivo zašto su osakatili tako lep telefon kojem malo nedostaje da bude moj. Namerno zbog S6 i S7. Nadam se da će u seriji 2017 a hoće sigurno, ubaciti još jedan Gb RAM i senzor od 16 Mpx iz S6 koji je i u ovom mom Xiaomi telefonu. I naravno, LED za notifikacije.

A 5 je divan telefon.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Meni je receno da su svi 2016 telefoni sim free.

Envoyé de mon SM-G930f
 
Juce mi se neuspesno azurirao softver na A7. Dosao je do 27% i prijavio gresku. Sada mi stoji obavestenje da ga nosim u servis. Da li ima neko slicno iskustvo? Inace android verzija je 5.1.1..
 
Juce mi se neuspesno azurirao softver na A7. Dosao je do 27% i prijavio gresku. Sada mi stoji obavestenje da ga nosim u servis. Da li ima neko slicno iskustvo? Inace android verzija je 5.1.1..
Ako možeš da udješ u download mode, skini firmware i upucaj odinom.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
@Gizmo, složio bih se na osnovu slika, jako lep model. Ali je sigurno zakinut nekim stvarima u odnosu na S seriju, cenim kamera.
 
Pa to se podrazumeva Ivane.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Одлично изгледа, зна ли се хоће ли бити доступан преко оператера?
 
Kakvo je to pitanje :) Pa naravno da ce biti dostupan, to je Samsung :)
 
I dalje nema led notifikacije ( doduše ima always on ) , I verovatno brdo drugih senzora koje Kinezi imaju u mobovima od 85$.


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
I dalje nema led notifikacije ( doduše ima always on ) , I verovatno brdo drugih senzora koje Kinezi imaju u mobovima od 85$.


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Ne secam se nešto da je imao Xiaomi? Imaju pametno upozorenje, direktno povezivanje, lako isključivanje zvuka? To je nešto što koristim od kako je Samsung ubacio, uvek mi fali.
 
Znam da ranije verzije nisu imale barometar i kompas.. o led not ne bih ni počinjao ,tražiš za mob 400+ evra i na tim stvarima zakidaš. Ali dok je ovaca biće i...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Mislim na te Kineze koje spominješ.
 
Pa ja ti kažem te osnovne stvari imaju i mobovi koji koštaju 85$.. to više govori o Samsung nego Kinezima

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Koji Xiaomi ima? Koristio sam Mi Max koji je iznad te cifre i nije imao koliko se sećam.
 
Одлично изгледа, зна ли се хоће ли бити доступан преко оператера?
Ja ga danas njakao u Telenoru.Spreda skoro isti kao S7 ali pozadi kao neki jeftin Kinez,doduše staviš masku i problem rešen [emoji13]
 
Ja pređoh sa Samsung Galaxy S5 Duos na Samsung Galaxy A5 2016 Duos. Prodao stari S5, doplatio 60 eu i uzeo novi A5. E sad. Ako izuzmemo stanje polovan/nov sa garancijom uređaj, head to head poređenje je sledeće:

U korist A510:

1. A510 kvalitetnija izrada, znatno lepši, premium feeling u ruci. S5 plastikaner.
2. Duže traje baterija
3. Octa vs quad core, a samim tim i fluidnije radi
4. Kamera znatno bolja. Možda zbog OIS s obzirom na manje MPx-a. Pogotovo u uslovima slabijeg osvetljenja. Zbog nje sam najviše i prešao na A510.

U korist S5:

1. Vodootoran (ovo shvatiti uslovno)

Bio sam se oprostio od Micro Sd kartice kad sam naručio A510, međutim dobih verziju za bliski istok. Ona ima 2 sima plus Micro Sd slot, a ne kao EU verzija jedan kombinovan Sim/MicroSd slot.

Najviše sam se dvoumio između A710 i A510. Pored veličine ekrana razlika je i u količini mem 3 vs 2 GB. Međutim, ipak sam zaključio da mi je 5.5" preveliko. A520 (A5 2017) nisam hteo da uzmem jer sam čuo da je kamera downgrade u odnosu na A510 plus je izbačena OIS. Tako da uzeh na kraju A510. Ni premali, ni prevelik. Premium feel, a igre ne igram (gde je najviše koristi od jačeg hardwarea). Menjam telefone na 2 godine, tako da će verovatno izgurati taj period sa 2GB memorije.
 
Nazad
Vrh Dno