Šta je novo?

Samsung Galaxy A14 punjenje baterije

Vasko MKD

Zapažen
Učlanjen(a)
08.12.2023
Poruke
3
Poena
2
Postovani prijatelji. Molim vas za odgovor. Pre neki dan , moja firma gde radim je produzila ugovor sa mobilnim operatorom i dobili smo mobilne aparate Samsung Galaxy A14. Medjutim u kompletu nema punjac, nalazi se samo kabel. Moje pitanje je dali ce biti problem za bateriju, ako punim drugim punjacom ili moram da kupujem originalni ? Kuci imam 3 ispravna punjaca od Huawei P8 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 i Xiaomi Redmi S2. Koji od ovih bi odgovarao ? Hvala vam. Veliki pozdrav iz Makedonije
 
Mozes bilo koji, ali je upitna brzina punjenja. Redmi Note 9 je najnoviji, pa ce verovatno sa njegovim punjacem najbrze i puniti.
 
Galaxy A14... o kakvoj brzini punjenja govoriš? Bukvalno ga može puniti punjačem od bilo kog telefona pa čak i elektronske cigarete.
 
I to je brzo? Pa Redmi Note 9 ima 22.5w, toliko. Ovo je najobičniji entry level Samsung koji verovatno samo firme i kupuju.
 
Nije super brzo, ali je prihvatljivo, pogotovo obzirom na to koliko ce trajati baterija.

Zaista ne bih da ulazim dalje u polemiku, covek je samo pitao koji punjac da koristi, nista drugo.
 
Hvala vam za odgovore. Meni je bitno da ako punim punjacem koji nije originalni, ne bude neki problem sa baterijom u smislu njenog zivotnog veka i sl. Inace Galaxy A14 podrzava punjenje 15w dok Redmi Note 9 , 30w...ne znam ima li to kakvog uticaja na bateriju, bez obzira na brzinu punjenja. Pozdrav i hvala jos jednom
 
Nema uticaja ne brini. Ukoliko je punjac vece deklarisane snage nego sto telefon moze da primi, telefon ce to ograniciti na svoj maksimum.
 
Nazad
Vrh Dno