Šta je novo?

Samsung CLX-3185 firmware downgrade

AlexxandarYo

Čuven
Učlanjen(a)
08.07.2003
Poruke
390
Poena
619
Dakle, na štampaču sam ručno dopunio toner u kertridžima, ali posle nekog vremena štampač je krenuo da traži da ih zamenim. Našao sam da to može da se sredi preko firmware, na jednom forumu čovek je postavio firmware ali noviju verziju i za drugi serijski broj... moj je 1.20.01.36 a on je postavio 1.20.01.46, i napisao je da može za verzije 44,45 a možda i za starije, takođe je ostavio i program preko koga može da se promeni serijski broj štampača. Ja to uradim ali nije pomoglo, šta više sada ne mogu da odštampam report stranicu niti da skeniram.

Onda nađem lika koji za 4$ pravi te fixeve, probao sam prvo da vratim originalni v36 ali downgrade nije moguć, onda sam kupio od njega i v46 flashovao to ali i dalje problemi su isti, ništa se ne štampa. Ovaj lik mi je preporučio da potražim servis gde mogu da ga vrate u originalno stanje pa onda da uradimo fixeve, e jel to izvodljivo uopšte?

Jel ima neko ideju šta može još da se uradi?
 
MIslim da ti je mnogo pametnije da probas da nadjes chipove za te toner kasete nego li da postavljash novi firmware pogotovo da radis downgrade koji ponekad ume da unakazi uredjaj. Bolje je da uradish fix postojeceg.
 
Vrh Dno