Šta je novo?

Samsung 930bf osvetljenje

jbl

Slavan
Učlanjen(a)
06.06.2005
Poruke
1,348
Poena
349
Kupio sam pre par dana ovaj monitora a pre njega sam koristio 21' dell.Kod ovog monitora je super slika ali jedina stvar koja mi smeta je OSVETLJENJE, ja smanjim kontrast i brightness ali su mi boje i dalje nekako jake pogotovo bela.Da li neko moze da mi pomogne kako ovo da podesim jer nebi bash da gledam u reflektor :type: ??
 
Navici ces se ;)
Ja ga drzim na dosta niskom brightness-om
 
Pa ok i ja ga drzim brigtness na 25 i contrast na 35 i kad otvorim explorer recimo ono belo ne da jede ochi nego strasno.Zasto nema negde da se smanji ta bela boja.... Moguce da je meni jako svetlo jer na prethodnom monitoru samo imao ono zastitno staklo jer je i taj svetleo ko blesav.Za sada mi uopste ovo nije zdravije za oci nego u odnosu na bivshi crt :) Josh nisam nashao na koji nacin da bela boja moze da se stisha
 
Problem je sto Samsung ima nesto jace pozadinsko osvetljenje od konkurencije koje se nazalost ne moze podesavati, pa delimicno moze da se sredi brightness/contrast stelovanjem, ali uglavnom preostaje ili da se naviknes na to ili ako ti i posle nekog vremena i dalje bude bas smetalo da razmislis o nekom drugom proizvodjacu ;)
 
usput, kako izgleda gledanje filmova i igranje igara na tom monitoru??
Plus ako neko zna kako izgleda slika preko tv tunera?
 
Izgleda fenomenalno bar meni ;) doduse imao sam jedno nedelju dana privikavanja na osvetljenje ali igre i filmovi izgledaju fenomenalno.
 
jbl je napisao(la):
Ok sada sam nekako uspeo da namestim i sad je ok hvala u svakom slucaju

Imas na CD-u sa drajverima programcice pomocu kojih automatski odredjujes osvetljenje, posebno za text, posebno za igrice i tako to, posebno je dobro ovo za text, korisno u word-u i internet exploreru...mada uvek ostaje ono navici ces se, ja sam se navikao na 730BF

poz
 
Crni je napisao(la):
Problem je sto Samsung ima nesto jace pozadinsko osvetljenje od konkurencije koje se nazalost ne moze podesavati, pa delimicno moze da se sredi brightness/contrast stelovanjem, ali uglavnom preostaje ili da se naviknes na to ili ako ti i posle nekog vremena i dalje bude bas smetalo da razmislis o nekom drugom proizvodjacu ;)
Problem je sto je BF serija nasvirana da bude brza, kvalitet slike je ne u drugom, nego u trecem planu.
N i V imaju bolju sliku, a B je za dve klase ispred. Skuplje P i T ne vredi pominjati.
 
Na monitoru imaš , čini mi se 6 predefinisanih vrednosti. Kod mene je na 730bf
contrast 85%, brightness 25%, za surf , Corel... Za igranje uključim entertainment mode i vozi...
 
I vama je ok da tako svako malo menjate podesavanje ? :)
Kao, igram se u jednom, u drugom surfujem a u trecem gledam fotke ?

I to je dobar monitor ? Vazi ;)
 
Sasa je napisao(la):
I vama je ok da tako svako malo menjate podesavanje ? :)
Kao, igram se u jednom, u drugom surfujem a u trecem gledam fotke ?

I to je dobar monitor ? Vazi ;)

Pa, ja sam se zezao malo sa tim u pocetku, a posle kad sam se navikao, nije to toliko strasno...cak i ne znam kako je trenutno podesen...Jedino me nervira taj ugao gledanja, inace monitor je cool :D
 
ma ja nista ne menjam namestio sam na jedno i sve koristim u tome i prezadovoljan sam inace gledao sam 940b monitor u odnosu na moj i nisam nista primetio....samo sto ima podesavanje za visinu
 
Nazad
Vrh Dno