Šta je novo?

Samsung 46F7000 ili 55F6800?

Skyw@lker

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
27.12.2003
Poruke
909
Poena
630
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen™ 5 3600XT + Cooler Master Hyper 212 RGB
Matična ploča
Asus TUF Gaming B550M-Plus
RAM
DDR4 16GB (2x8GB kit) 3200MHz CL16 HyperX Fury RGB
GPU
MANLI GeForce® GTX 1070Ti 8GB GDDR5
Storage
Kingston 1TB M.2 NVMe SA2000M8/1000G + Western Digital 4TB + 2 x WD Elements 8TB
Zvuk
AV Yamaha RX370
PSU
Seasonic 850W
Kućište
Fractal Define R4 Black Pearl
Monitor
Gigabyte M27F
Miš & tastatura
Logitech K350 + Logitech M705
Ostale periferije
PS5 , Xbox Series S
Laptop
Acer ES1-432
Mobilni telefon
Samsung S21 FE
Pametni uređaji
Hawei Watch GT 3 Pro, Huawei Body Fat, Xiaomi Mi Kettler
Steam
markov211
Pristup internetu
  1. Optički internet
Nameravam da uzmem LED TV tj. suzio sam izbor na neki od ova dva - problem je što ih imam za maltene istu cenu, svestan sam da je 7000 premium i izuva sa micro-dimmingom, al sa druge strane daljina gledanja TV-a će biti između 3,20 - 3,80 m gde možda više u obzir ulazi 55-ica pa naprosto ne znam šta mi je činiti.

Neko bi rekao slatke muke, al potreban mi je savet, u smislu daljina gledanja i dileme da li je bolje uzeti bolji TV manje dijagonale ili nešto lošiji sa većom. TV ću uglavnom koristiti za Full HD filmove i igranje.
 
Ja uvek dajem prednost kvalitetu slike. Ja imam 40F6400 I gledam ga sa 2,5m tako da ce tebi mislim biti sasvim ok 46-ica, ako vec ima bolju sliku.
 
E sad ste mi baš olakšali :) Zbog daljine gledanja mi je pre svega za 55icu al koliko je bolji kvalitet slike na 7000 seriji to znaju samo oni koji su je videli (nekoliko puta sam imao prilike lično da se uverim)
 
Evo neko moje laičko razmišljanje na temu...

Ti kad kupiš televizor, koji god da kupiš, ti ćeš za par dana da se navikneš na sliku koju gledaš na tom tv-u, i najverovatnije, bićeš zadovoljan sa istom. Razliku ćeš primetiti tek kada odeš kod nekoga (ili ako imaš drugi tv) i vidiš sliku na drugom tv-u. Pošto i ovako i onako planiraš da ga koristiš za hd filmove, te razlike će biti minimalne. Mnogo više ćeš primećivati da li je taj drugi tv veći ili manji od tvog (glupo zvuči, ali je tako). Svi ti mikro diminzi, herci, rezolucije..., nije da nisu bitni, ali su samo šminka - neka uspešnija, neka manje uspešna, i rekao bih da više utiču na sliku koju gledaš sa kablovske nego na sliku koju dobijaš kad pustiš hd film. Teško će tv pokvariti dobar izvor slike, ali će loš izvor veoma lako pokvariti sliku na svakom tv-u, ma šta od eye candy featuresa on imao.

Ja imam trenutno 55st50, koji je došao na mesto samsung plazme a410 čini mi se da je bila od 42 inča. Znači pet godina noviji i napredniji model. Kad pustim hd, slika je neuporedivo bolja nego na starom samsungu, ali je kablovska na starom samsungu za nijansu lepša (taj samsung je važio za tv koji daje odličnu sliku u toj nekoj best buy klasi). Isto tako imam i neki lg 32 lcd full hd iz 2009. godine. Slika na tom lg-u kad se zagledaš je na sasvim drugi fazon nego na panasonicu, rekao bih da je na panasonicu lepša/bolja, ali opet ni za tu sliku ne može da se kaže da je krš.

Da ti skratim priču, ja nema šanse da uzmem manji tv od onog kojeg zamenjujem ma kakvu on sliku i na papiru i na oko davao. Na veći tv se lako navikne, a na manji nikako. Na sliku koju on daje se isto navikne, mislim da današnja tehnologija ne može da ti isporuči neku lošu sliku sa dobrog izvora. Ja na primer ovaj panasonic ne bi nikad više uzeo zbog raznoraznih njegovih gluposti, ali mu je slika strava kad pustim hd, a manji nema šanse da bi stavio na njegovo mesto ma kakvu sliku davao.

PS šta god kupiš kajaćeš se ;)
 
Uvek idi na veći, pogotovu zbog rastojanja sa koga ćeš da gledaš.
Tv uzimaš jednom u par godina, i jedino što je uvek bitno je dijagonala.
 
Nameravam da uzmem LED TV tj. suzio sam izbor na neki od ova dva - problem je što ih imam za maltene istu cenu, svestan sam da je 7000 premium i izuva sa micro-dimmingom, al sa druge strane daljina gledanja TV-a će biti između 3,20 - 3,80 m gde možda više u obzir ulazi 55-ica pa naprosto ne znam šta mi je činiti.

Neko bi rekao slatke muke, al potreban mi je savet, u smislu daljina gledanja i dileme da li je bolje uzeti bolji TV manje dijagonale ili nešto lošiji sa većom. TV ću uglavnom koristiti za Full HD filmove i igranje.

Za to rastojanje sve ispod 50" je malisavo.
 
Sad sam počeo i da razmišljam o modelu Samsung UE50F6500, uf... :p Fora je što sam video sve te dijagonale uživo (po radnjama) al totalno je drugačije kada ti donesu kući... Ipak hvala vam na preporukama razmisliću još malo pa ću prelomiti!
 
Za to rastojanje sve ispod 50" je malisavo.

Pa pazi to je neko najveće rastojanje, ali ono što me brine je kada FullHD gledaš na 50ici ili 55ici a budeš malo bliže već mogu da se razaznaju pojedinačni pikseli što već kvari utisak :p
 
E ovako ljudi - pazario sam 50F6500 koji me izašao 960€ i mogu vam reći da sam PREZADOVOLJAN! :) Taman "zlatna sredina" što meni treba između ova dva modela koje sam birao. Kada smo već kod toga jel neko zna dobru preporuku za neku aplikaciju za Android za daljinac za smart TV? ;)
 
cestitke na kupovini
 
Nazad
Vrh Dno