Šta je novo?

SAL 20 2x120W

kuzma_x

Slavan
Učlanjen(a)
24.07.2007
Poruke
2,155
Poena
380
Video sam skoro u provanici ove aktivne kutije. Kostaju 12000 dinara. Navodno imaju 2x120W. Jesu velike i sve to, ali nisam imao priliku da ih cujem.

Da li ih je neko slusao? Da li vrede sta? Ili da uzmem solo 6c. Imaju vece drajvere, i trosistemske su. Sad koliko vrede. Ne bih da se zalecem.

Uzivo izgledaju ogromne. Daleko vece od solo 6c.

xm0ar8.jpg


http://www.youtube.com/watch?v=-a9PLrVvbeA&feature=related

Neki lik ih je snimio. :)
 
Poslednja izmena:
Ja ne verujem da je ljudsko bice zvucnike moglo onako da postavi?!Ovo je za ispitivanje inteligencije!
Sto se tice zvucnika za multimediju nisu losi,cak bih se usudio da kazem odlicni.Bolje je da ne slusas misljenje HiFi ljubitelja :)
 
Sto se mene tice ja bi sal zaobisao.Malo sviraju i zvuce kao kanta....
 
Zasto ne prikupis jos novca i uzmes prave pasivne kutije + pojacivac?
 
Pa dobro, to i jeste opcija. Samo sto ne mogu da dam vise od 400 evra. Za novo. Ja znam da je hi-fi skup sport, ali je i ne nameravam da ulazim u te vode. Samo neki sistem da je eto solidan. Mislio sam microlab solo-6c ali mi izgleda da nije bas dobar. Slusao sam ga. Nema neku glasnocu. zato sam i hteo nesto malo jace. Ne slusam jako, ali volim preko dana da odvrnem na po pola sata. I solo mi nije bio bas glasan.

Neke kutije i pojacalo do 400 evra bi mi odgovarali. Jer vec imam neke sal kutije i ne svidjaju mi se. Video sam neke heco kutije. Sta mislite o njima. Ili monitor...nesto. U tehnomaiji sam gledao.
 
Niko nije ni pomenuo nove zvucnike i pojaclao!Ali za 400 e mozes da uzmes vrhunsko stereo pojacalo od recimo 100 e polovno i vrhunske stereo kutije od jedno 200 e polovne i da ti ostane jos i za dobru zvucnu!
 
@kuzma_x

Mene je SAL 20 Active totalno razocarao ( inace slusam MP3 na "obicnim kompjuterskim zvucnicima" - nemam nista od profi ozvucenja ) - po mom misljenju definitivno ne vredi dati te pare za njih.
 
Nisu ni manjih para vredni,a ima sistema koji su mnogo ispred tog...Naravno polovni!
 
Niko nije ni pomenuo nove zvucnike i pojaclao!Ali za 400 e mozes da uzmes vrhunsko stereo pojacalo od recimo 100 e polovno i vrhunske stereo kutije od jedno 200 e polovne i da ti ostane jos i za dobru zvucnu!

Tako je!
Evo ja sam npr. uzeo B&W DM600s3 kutije + JungSon JA-60a za 350 evra, a u pitanju su odlične bookshelf kutije i više nego odlično, usudio bih se da kažem, vrhunsko pojačalo (za onoliko koliko sam ga platio vredi bar x2).
Za 400 evra stvarno može da se izbunari sasvim fina Hi-Fi kombinacija, greota da bacaš pare na PC aktivne kutije, koje su sve od reda (čas izuzecima), smeće.
 
ja sam uzeo jako dobre jvc kutije!Imaju 30 godina i sviraju jako fino sa diorom mojom......Evo slikao sam jednu od kutija pa pogledaj kako izgledaju....Iz Svajcarske su doneti...Jedina dobra strana sala je to sto mu ni thd nmz nista :D ....

http://www.sendspace.com/file/6uci41

Hteo sam da ih slikam na dvoristu al pocela da pada kisa :D .....
 
Niko nije ni pomenuo nove zvucnike i pojaclao!Ali za 400 e mozes da uzmes vrhunsko stereo pojacalo od recimo 100 e polovno i vrhunske stereo kutije od jedno 200 e polovne i da ti ostane jos i za dobru zvucnu!

Pojaćalo do 100 e, recimo Intera 8650,

zvučnike do 275e - solidne

i 25 e za Asus DG
 
Nije isplativo uzeti ASUS xonar DG.Ja je imam i nije nista speciijalno!Bolje skupiti neku vecu sumu novca i kupiti neku polovnu karticu ozbiljniju u oglasima...Msm u odnosu na integrusu je azdaja ali za hi fi pojacalo treba bolje....Ja nmg da iskoristim potencijal svog sistema zbog te zvucne..
 
Pošteno, mislim da su M kartice precenjene kod nas. Koju karticu predlažeš?
 
M-Audio Audiophile 2496 .Drugar moj ima i jako fino svira....Stereo kartica prava...
 
Nazad
Vrh Dno