Šta je novo?

Sa 955 be na fx 6300?

Oce to :d

Imao sam E8400 c2d, sjajan Intel cpu (za svoje vreme) i jedan od najboljih cpu sa 2 jezgra ikada.. i zamisli, prelaskom na 955 phenom sam ''progledao'' u svakom smislu, jednostavno sve je brze cak i bez oc-a, od ''casual'' multitaskinga preko igara (u nekim naslovima je bukvalno dupliran fps) do programa kao sony vegas, PS/LR, AE itd. A E8400 sam koristio na 3,8-4Ghz, kako kad, vise na 3,8Ghz jer nisam hteo previse da przim cpu.

Jednostavno stara 2 jezgra nemaju sta da traze pored 4 pa makar to bio intel vs amd, jednostavno je tako. Da ne pricam sta phenom radi na klokovima iz profila.. odnos cena-performanse 9/10.

Cisto da se zna - mnogo vise gotivim Intel procesore i mislim da su par koraka (od kilometar :d) ispred AMD FX ali nije lose po nekada biti realan i bataliti fanboj price da je e5xxx bolji/brzi od phenoma x4 ;) :d
 
Poslednja izmena:
Meni bolje ne treba, još godinu dana ne razmišljam o menjanju :D
Igram CS:GO na 300fps i BF3 na ~ 130-140fps, tako da uopšte nema potrebe da išta diram :)
 
Naravno, nema potrebe da menjas ako si zadovoljan.
Kasa taj tvoj Intel je na 3.40GHz dok si radio test?
Moj 8320E na 4.2GHz daje 675.
 
Oce to :d

Imao sam E8400 c2d, sjajan Intel cpu (za svoje vreme) i jedan od najboljih cpu sa 2 jezgra ikada.. i zamisli, prelaskom na 955 phenom sam ''progledao'' u svakom smislu, jednostavno sve je brze cak i bez oc-a, od ''casual'' multitaskinga preko igara (u nekim naslovima je bukvalno dupliran fps) do programa kao sony vegas, PS/LR, AE itd. A E8400 sam koristio na 3,8-4Ghz, kako kad, vise na 3,8Ghz jer nisam hteo previse da przim cpu.

Jednostavno stara 2 jezgra nemaju sta da traze pored 4 pa makar to bio intel vs amd, jednostavno je tako. Da ne pricam sta phenom radi na klokovima iz profila.. odnos cena-performanse 9/10.

Cisto da se zna - mnogo vise gotivim Intel procesore i mislim da su par koraka (od kilometar :d) ispred AMD FX ali nije lose po nekada biti realan i bataliti fanboj price da je e5xxx bolji/brzi od phenoma x4 ;) :d

Niko nije pomenuo dual core procesore serije E5xxx vs phenom-a 955 BE, covek je je mislio na intel xeone E5420 i E5530 koji su cetvorojezgarni procesori i mislim da su savim konkuretni , sada da li su bolji to je vec diskutabilno sve zavisi za sta ce procesori konkretno koristiti. Mozda jedan od ta dva xeona i jeste bolji ovaj drugi cisto sumnjam.
 
Poslednja izmena:
A xeoni.. ja reko neki e5xxx c2d pa reko mani me fanbojizma :) A sto se q Intel serije tice.. pa tu je to negde, Q9550 (3,8-4Ghz) = phenom II 955 c3 4Ghz (uz oc NB-a i sa ddr3 memorijom), bar je to neki moj zakljucak. Ali je phenom mogao da se kupi za manje para.

Sada je situacija takva da bih ja preskicio sve amd.. ne zato sto su ocajni nego je to neki moj stav, pre bih platio koliko treba za (noviji) polovan I5/I7 i da uz dobru plocu ne razmisljam 5 godina o zameni. Mada realno i fx6300/fx8320 ce odraditi odlican posao duzi niz godina, sve zavisi kako ko koristi komp.
 
Poslednja izmena:
Naravno, nema potrebe da menjas ako si zadovoljan.
Kasa taj tvoj Intel je na 3.40GHz dok si radio test?
Moj 8320E na 4.2GHz daje 675.

Ne, moj i5-4670K je na 4,4GHz :) Ali konkretno cinebench voli da ima sto vise jezgara/threadova i time imas veci score, ali u igrama je druga situacija, one vise vole da imaju dosta jako jezgro pojedinacno, a ne da ih ima sto vise :)
 
Na ss-u pise da je na 3.40GHz zato pitam. :)
Naravno, zna se sta valja za igre. :)
 
A xeoni.. ja reko neki e5xxx c2d pa reko mani me fanbojizma :) A sto se q Intel serije tice.. pa tu je to negde, Q9550 (3,8-4Ghz) = phenom II 955 c3 4Ghz (uz oc NB-a i sa ddr3 memorijom), bar je to neki moj zakljucak. Ali je phenom mogao da se kupi za manje para.

Sada je situacija takva da bih ja preskicio sve amd.. ne zato sto su ocajni nego je to neki moj stav, pre bih platio koliko treba za (noviji) polovan I5/I7 i da uz dobru plocu ne razmisljam 5 godina o zameni. Mada realno i fx6300/fx8320 ce odraditi odlican posao duzi niz godina, sve zavisi kako ko koristi komp.

Q9xxx su u stvari klonovi Xeon E54xx. :D
 
Nemam pojma, slabo sam pratio sve to, mislio sam da su xeoni brzi :) Samo znam da je fps u vecini igara koje sam probao, na istoj rez. sa prakticno istim gpu bio tu negde (q9550 vs phenom II, koje sam pomenuo iznad) a i uopste osecaj brzine windowsa, multitaskinga itd. Pricam o cistim performansama, brzini a ne o potrosnji (koja je skoro uvek niza na intelima) poenima u sintetici itd (mada su i tu verovatno slicni). Ne znam za stare verzije, moja 955-ica je c3 ali je razlika samo u oc-u koliko sam upucen..
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da mi od skalpiranja ne beleze programi kao 3DMark 11 i Cinebench na koliko mi radi procesor, dok HW Monitor ne moze da provali koliko mi trosi CPU. Mada kada spustim takt sa 4,4GHz na 4,2GHz onda svi programi detektuju kako treba i potrosnja se belezi valjano, ali je tada napon 1,25V pa je mozda i do toga :D
 
Oce to :d

Imao sam E8400 c2d, sjajan Intel cpu (za svoje vreme) i jedan od najboljih cpu sa 2 jezgra ikada.. i zamisli, prelaskom na 955 phenom sam ''progledao'' u svakom smislu, jednostavno sve je brze cak i bez oc-a, od ''casual'' multitaskinga preko igara (u nekim naslovima je bukvalno dupliran fps) do programa kao sony vegas, PS/LR, AE itd. A E8400 sam koristio na 3,8-4Ghz, kako kad, vise na 3,8Ghz jer nisam hteo previse da przim cpu.

Jednostavno stara 2 jezgra nemaju sta da traze pored 4 pa makar to bio intel vs amd, jednostavno je tako. Da ne pricam sta phenom radi na klokovima iz profila.. odnos cena-performanse 9/10.

Cisto da se zna - mnogo vise gotivim Intel procesore i mislim da su par koraka (od kilometar :d) ispred AMD FX ali nije lose po nekada biti realan i bataliti fanboj price da je e5xxx bolji/brzi od phenoma x4 ;) :d

Daleko bila fanboy priča! Živa šteta što AMD ponovo ne uhvati priključak sa konkurencijom. Posle Thuban-a nisu napravili kršten CPU, zato i razmišljam da uposlim CIVE istim ako utrči jeftino.

A što se tiče def vs. OC - pa ko bre ovde od nas sedi na def taktovima?? Osim možda onih sa bez "k" :p
 
Ja sedim na def taktovima, i to na 4670K :)....osnovni razlog je sto nisam u startu ulozio u hladjenje, ali realniji razlog je zato sto uopste nemam potrebe za tim (ali uzeh ga da imam tu mogucnost)....pare i nisu problem, jednostavno nemam potrebe, radi bas onako kako treba za sada....
 
Daleko bila fanboy priča! Živa šteta što AMD ponovo ne uhvati priključak sa konkurencijom. Posle Thuban-a nisu napravili kršten CPU, zato i razmišljam da uposlim CIVE istim ako utrči jeftino.

A što se tiče def vs. OC - pa ko bre ovde od nas sedi na def taktovima?? Osim možda onih sa bez "k" :p

Pa to je tacno, ja sam cak razmisljao iz zezanja da bocnem neki X6 1100T i odvrnem koliko moze.. 4Ghz npr. I tada ne bi mnogo zaostajao za naklokovanim fx8xxx serije. Steta, AMD je prilicno prso sto se procesora tice, nemaju cime da pariraju I7 intelima, realno :)

A sto se OC-a tice.. pa jos uvek sam za to, mozda cu za par godina bataliti tu pricu ali jos uvek gotivim da izvlacim max. uz par klikova u biosu :d
 
Meni ne pada napamet da se cimam sa klokovanjem ako to ne donosi nista. Recimo, 8350 iz profila mi u igrama ne bi doneo vise od par fps tako da bih bas morao da budem zaludan da gubim vreme na testiranje stabilnosti. Isto mi vazi i za grafiku. E sada, posto mi je tako uletelo tako sam i kupio. Da sam uzeo neki i5 i 970 sigurno bih odvrnuo malo ali bez izivljavanja, neki optimum izmedju kloka i grejanja i teraj.
Ontopic: ja bih arcio taj 965 sve do Zen arhitekture ili do Skylake sa DDR4.
 
Poslednja izmena:
Ima li nekih testova gde se mogu videti single core performanse 1100t vs 965?

Zaintrigirala me je sada priča da 1100t ima jače jezgro.
 
Šta će ti test :)
Ja mogu okačiti cinebench rez od mog, neka neko sa 955 okači takođe, samo da se dogovorimo za frekvenciju i problem rešen :D
 
Evo, ja sam dobre volje da kačim šta god treba od testova za poređenje - 955 BE C3 mi je na CIVE sa RedLine Mushkin-ima na 1866, powered by Asus R9 280X TOP. Može sa CM V6GT, a mogu i da ga bućnem pod vodu. Recite samo koji klok i koji test, pa da merimo..
 
Ako može da radi na 4.3, uradi cinebench r15 single core, ja kačim rez za desetak min :)

EDIT:
singlecore.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne pamtim kad sam vrteo ove sintetike.. pa reko da vidim kako se bori fosil:



A cpu 404cb.. verovatno je to u skladu sa klokovima i godinama procesora.
 
Evo i ja izvrteo pa to je to. ;)

Capture.JPG

A evo i x6 in action ;)
Capture2.JPG
 
Poslednja izmena:
Aha to je to, onda sam ja malo pobrkao lončiće :)
 
Poslednja izmena:
Ima li nekih testova gde se mogu videti single core performanse 1100t vs 965?

Zaintrigirala me je sada priča da 1100t ima jače jezgro.

Ima bolji skor po jezgru ali nikakva drasticna razlika ,evo neko sveobuhvatno poredjenje
passmark kaze sledece: phenom 965 BE, phenom 1100T

ispod ukupnog skora za svaki cpu vidi se i skor po jednom jezgru.
 
Poslednja izmena:
Aman ljudi, na istom kloku su isti, a naravno da je 1100 brzi od 965 kad su oba na default-u, jer u single treadu ima turbo boost na 3.70 GHz u odnosu na 3.40 GHz kod 965.

Super Pi 1M:

Super Pi Thuban Deneb.JPG
 
Nazad
Vrh Dno