Šta je novo?

S7 ili iPhone 7

DjordjeM

Poštovan
Učlanjen(a)
15.10.2014
Poruke
241
Poena
69
Imao sam Nexus 5 vise od 2 godine,pa se dvoumim izmedju ova dva telefona.Koji biste mi telefon preporucili i sta imate da kazete o njima ako ih posedujete?

Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока
 
Ja za 3-4 mjeseca otplacujem sadasnji telefon i u istoj sam dilemi, medjutim sve vise naginjem prema S7edge.
Evo i zasto...
kod iPhone-a mi se uvijek svidjalo sto u ruci daje premium osjecaj i sto je iOS ispeglan, medjutim nije mi se svidjala velicina displeja pa sam zato preferirao Android telefone, vecinom Nexuse... Unazad koju godinu kako su povecali displeje, dobili smo i Android telefone sa premium izgledom i Androidom koji je ispeglan i nema problema u radu, tako da vise i nemam za cim zuditi kod iPhonea.
Neki dan sam svratio u jednu prodavnicu gdje su izlozeni iPhone 7 i iPhone 7+ i sigurno sam 10tak minuta koristio jedan i drugi, uopste nisam imao onaj woow efekat i zelju da ga imam.
Tako da sam misljenja da danas iPhone ne pruza nista vise nego sto pruza jedan S7edge, oba imaju premium izgled (kome je koji ljepsi je stvar ukusa) oba rade bez ikakvih problema i Samsunga vise ne moras flesati da bi ti radio kako treba, kamera je po ovim testovima sto sam citao po netu ipak bolja kod S7edge, mada su nijanse u pitanju, Samsungov super amoled displej je bez premca, ima prosirivu memoriju, Samsung ima 3.5mm jack i ne moram se zajebavati sa nekakvim adapterima... Nisam neki fan ni velikih bazela na telefonu pa je i to minus iPhone-u. To su neke stvari za koje ja licno mislim da su prednosti Samsunga.
Pednost iPhone-a je sto drzi cijenu (mada je i edge serija kod Samsunga po tom pitanju dobra) sto dobija odmah nadogradnju sistema i generalno mu je duza podrska... Tako da npr. danas predstave novi iOS, za par dana ga dobiju svi, kod Samsunga ni na S7 seriji vecina nije dobila zvanicni update (ovaj zadnji Nougat) tako da kad S8 izadje, S7 ce dobiti eventualno jos jednu vecu nadogradnju i to je to... E sad, kome je to bitno onda je tu iPhone u velikoj prednosti...
IPhone je danas IN pa je nekome i to satisfakcija vrijedna kupovine.
To su neka moja zapazanja, a kao sto rekoh u istoj sam dilemi, vise ne mijenjam tako cesto telefone i nemam nekih poroka niti puno cejefova tako da se hocu pocastiti nekim flagship telefonom i da budem zadovoljan koju godinu.





Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
S7 :
- bolji ekran
- bolja baterija
- micro sd slot
- bolja kamera
- 3.5mm dzek
- jeftiniji
iPhone :
- bolji softver
- brzi
- miran si 2 godine sa novim verzijama
Ja bih isao na S7 izmedju njih.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Sacekaj jos malo sa kupovinom, bar dok ne izadje Samsung S8, pa onda kupi s7e, jer će verovatno cena da padne , naravno, ako imas volje da čekaš :)

Huawei Mediapad M2 10.1 LTE
 
S7 :
- bolji ekran
- bolja baterija
- micro sd slot
- bolja kamera
- 3.5mm dzek
- jeftiniji
iPhone :
- bolji softver
- brzi
- miran si 2 godine sa novim verzijama
Ja bih isao na S7 izmedju njih.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Jedino se ne slažem sa iOS bolji. Bolji u čemu? Ne radi više kao što je nekad radio, samo se setim 6s i kamere kako se učitava 10 sek. Na sajmu automobila prošle godine, kada ga nisam razlupao. Ne stoji više da iOS upeglan i radi brže/bolje, batalite testove za E penis, govorim o realnom korišćenju. Takođe meni iOS postao lošiji zbog manje mogućnosti, opcija i app. Nedostatak prersonalizacije i izgleda iOS, doveo me do utiska kao da isti nisam promenio od 5s. Sve slično, identično, postaje bezlično. Ko nije koristio iOS dugo ili uopšte, on nema ovaj problem.

Glas za S7.
 
Koristio sam ja nekoliko meseci 6s plus pa 6s. Problem sa kamerom postoji i stvarno nervira. Ostatak je stvarno fluidniji i multitasking je bolji nego na Edge-u, zato navedoh kao prednost. Update takodje, tu jr ogromna razlika. Zaboravio sam i garanciju da pomenem, mnogo kulturnije odradio Apple.
Ali bih ja svakako pre uzeo S7, na mnogo polja je bolji.
Onaj ekran na iP7 je apsolutno smesan i jadan pored S7.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Ne zaboravi ni cenovnu razliku između ova dva modela. Nov S7 sa garancijom/fiskalnim videh za 440e. Koliko takav košta iP7 sim free?
 
Oko 600e 32GB..

Sent from my S7 using Tapatalk
 
Ili S7/E do 450/500e ili Guglov Piksel za oko 600e umesto ip7 :)

Mada je 6P najjeftiniji a najbolji (logican) apgrejd posle Nexusa 5, zbog softvera i podrske naravno.
 
Poslednja izmena:
Ne postoji stavka koja 160e više vredi na iP7 u odnosu na S7.
Naveo sam to kao prednost u prvom komentaru. Jeftiniji a bolji, nema dileme.
Ili S7/E do 450/500e ili Guglov Piksel za oko 600e umesto ip7 :)

Mada je 6P najjeftiniji a najbolji (logican) apgrejd posle Nexusa 5, zbog softvera i podrske naravno.
6P je svakako najbolji izbor ali ga je prakticno nemoguce pazariti (mozda za neke nerealne novce). Ovi prodavci su maksimalno neozbiljni i ja odustao od Nexusa.
S7 je najbolji izbor za ~400e i to je to.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
A inace,iphone bih uzimao samo zbog ios,i dobijao bih azuriranja jos min 2-3god,dok za s7 nzm koliko ce jos dobijati podrsku od samsunga.Ostalo je sve bolje na s7

Послато са Nexus 5 уз помоћ Тапатока
 
S7 vec uveliko kasni sa azuriranjem..

Sad ce me verovatno neko hejtovati, ali je to tako
Kao i obicno.

Vrhunski telefoni (izuzev nekih sitnica koje imaju svi), ali podrska katastrofa...
 
Nazad
Vrh Dno