Šta je novo?

S4 Mini Dual vs Galaxy Grand 2 vs Moto G 16GB Dual

mironiko

Slavan
Učlanjen(a)
18.01.2011
Poruke
3,488
Poena
270
Ni ne secam se kad sam poslednji put postavio pitanje u ovoj temi (vise sam odgovarao na ista), ali sad me bas zanima misljenje cenjenih kolega.

Neophodan mi je dual sim telefon, i posto je kod nas nemoguce nabaviti HTC ONE Dual sim, okrenuo sam se najboljim mogucim alternativama.

Mnogi bi i rekli (a posebno ko me zna, i moju naklonost AOSP-u): sta ce ti Samsunzi u toj dilemi, pored Moto G? Ipak, razlog je 1.5GB RAM-a. Trenutno imam RAZR i sa skoro celim slobodnim gigabajtom, i nekad ga opteretim, pa mi se ne svidja slicno ponasanje sa Moto G, u prospektu...

Inace je bolje sto je jeftiniji (on bi me izasao 200nak evra, Mini oko 250, a Grand bogami i 270), i sto ima bolju podrsku (vec ima 4.4, dok ce ga druga dva dobiti i cao sa daljim update-ima), ali druga dva imaju bolje kamere i bateriju.

Pritom, mislim da su svi samo Dual sim active, dakle samo jedna kartica obezbedjuje DATA (druga sluzi za poruke i pozive) i kad se na jednu prica, druga ostaje bez mreze. Mada mi ne smeta sto je tako, ne treba mj "punokrvni" dual sim.

Vasa misljenja? Hvala unapred. :)

M
 
On je onako sweetspot, a Grand nisam nikad ni drzao u ruci, tako da mi je najdalji od svih, mada mi je faux-leather njegovih ledja lepsa od ogavne pozadine S4 Mini-ja... Iako bih ga odmah bacio u silikonku. :)

S4 mini bi trebao da ima i dobru podrsku, ne bolju od Moto G, ali vrv bolju od Granda. A i svidja ki se sto je AMOLED...

To sta ce Loznica reci za izgled nije relevantno. :p

A i kad smo kod njega, evo me u Loznici. :D
 
Pa ono, ne bih se ja nešto opterećivao oko podrške, root ti je dovoljan... Imao si s2 a s4m najviše liči na unapređen s2, takav je trebalo da bude s2+. Poboljšan je tačno tamo gde je trebalo, ram, baterija, rezolucija ekrana + nešto bolja kamera i ako se ne varam mrvicu manje dimenzije. Jedino što je ružniji od s2 :) Ne vidim neki razlog da gledaš Moto g a grand je ipak neki drugi svet.
 
U sustini sam i sam tako nekako razmisljao: S4M je taman ono sto je S2+ trebao biti, sve je kako si rekao.

Nista, ako me neko sad opasno ne razuveri, resio sam dilemu (tj. potvrdio prethodnu nameru)...
 
I ja mislim da je S4M bolji izbor zbog same velicine koja je idealna za neku normalnu saku, a sto se tice baterije pitanje koliko je ta razlika od 700mAh relevantna, jer grand ima veci tft ekran, tako da mislim da to pokriva to i neverujem da nesto bolje drzi bateriju.
 
Pa nije bas da 500MB ne znaci nista... :) No, ok - sta je tebi na Moto G konkretno bolje..? Nije da ja ne znam njegove prednosti, nego me zanimaju druga vidjenja.
 
Ne znam koliko uopste neko moze da ti prica o Motoroli,ja licno ne znam nikoga ko ga ima
A sto se tice neta tu si i sam dobar da pogledas sta i kako
S4 ima jedna prijateljica i ono malo sto sam cackao deluje odlicno
Slike dobre ekran odlican,fluidan rad
Mali ekran ahaha ,ali ok tebi je ocigledno dobar meni sa N3 sve je to patuljasto ;)
Vidm da je Motorola 16gb oko 200 evra S4 mini dosta skuplji ali jaca zajednica i verovatno kasnije laksa prodaja
Licno bih voleo probati Motorolu ali ipak skoro sve je na strani S4 mini
 
Brat ima s4 mini a ja moto g. Mogu ti reci da kad uzmem da procackam samsung odmah osjetim da je znatno sporiji od Motorole. S4 mini jedino ima bolju kameru. Displej na moto je dosta bolji. Ja ne bih imao dilemu u vezi motog vs s4 mini jer je moto apsolutni pobjednik a jos mu i cijena ide u korist. Moja verzija je 8GB.
 
E dodjavola. :D Sad si me bas bacio u dilemu... Mislim, nisam preterano zaludjen za kamerom, ali znacila bi mi ta nesto bolja na S4M, kad se setim da sam sa S2 islikao pola Evrope letos, ne razmisljajuci o digitalcu... To sa Moto G ne bih mogao, plus me brine taj RAM - da nije ta dva uzeo bih njega, ali ovako...

Nista, moracu oba u ruke, pa da odlucim, onako na licu mesta. Jos samp da smislim gde u NS da to uradim... :D
 
Moto G deluje odlicno za te pare a i kazu da radi bas dobro. Kome kamera nije toliko bitna to je odlican izbor.

S4m ima jedan ortak, ja mu predlozio i fon je odlican ali se primeti da ima TW :d Taj lik i nema pojma verovatno sta je TW i bitno mu je da telefon ima dobru kameru, zvuk, ekran i da je Android. Za ekran se jasno primeti da je manje ostar od hd rgb na raznim dijagonalama, plastika kucista iritira, autonomija je solidna.

Da moram da biram izmedju ova 2.. pa kupio bih S4m samo zbog bolje kamere/kamkordera i malo boljeg zvuka ali je za sve ostalo Moto G odlican izbor za tu cenu.
 
Ako vec gledas taj rang cena, zasto ne uzmes Lenovo P780 u obzir? Mislim da shisha ova tri u proseku. Jedino sto je za Lenovo telefone podrska zajednice.... nepostojeca je zajednica maltene ;)
 
Pazi ako si "gutac"memorije onda telefoni koji nemaju mogucnost za prosirenje iste kod tebe ne dolaze u obzir,samim time Motorola otpada
Drugo S4mini mozes naci sa papirima sto ce ti kasnije doneti i laksu prodaju
Znaci kamera,zvuk,prosiriva memorija ,podrska zajednice ,laksa kasnija prodaja
Motorola bolji ekran,fluidniji rad
Hm ,kad ovako gledas Motorola nema tu sta da trazi ,iako je definitivno dobar telefon
 
Ne bih P780, prevelik je telefon (ne bih 5" ekran) a i 1GB RAMa je i tu problem, plus zajednica i ruzan UI...

Meni nije mnogo vazno da li je Moto G brzi od S4M, ako je i ovaj dovoljno brz. Stoga cu otici da ga vidim pre svega.

A proverio sam zajednice, imaju ih svi iz naslova, s tim da ce Grandova tek rasti, a druge dve su ok (meni je, sustinski, samo root neophodan), iako je naravno Motorolina jaca.

Ako me S4M zadovolji u radu, bice on. U suprotnom, Motorola.
 
Bas tako ,ja bih ipak uvek pre kupio telefon sa papirima mislim da ih uz Motorolu neces dobiti,ali ako ti to nije vazno ,onda koji ti se vise dopadne
Daleko od toga da je S4 spor,ali znas vec sta radi tw kod samsunga ,meni licno ne smeta naprotiv ,ali eto ima ih i kojima smeta
 
U identičnoj sam dilemi, čak sam i grand 2 uzimao u obzir. Meni se cini da je S4m bolji izbor, Motorola je 11.6mm debela što je previše i plus futrola, to više ne staje u džep. Inače kad se oduzmu soft buttons na moto G, S4m ima veći ekran.
 
Moto je oblikovana tako da dobro lezi u ruci i to je debljina samo na sredini. Za dzep nije nikakav problem. A dugmici se sami sklanjaju kad treba, tako da imas ceo ekran...
 
Nekome to odgovara, nekom ne. Meni iskreno smeta, nisam mogao da se naviknem na to (nisam bas Moto G probao, ako ima drugacije soft buttons, ali na Xperiama sam sizeo).
Grand 2 ima obican TFT, ne AMOLED??
 
Nazad
Vrh Dno