Šta je novo?

Ryzen 5 2600 Overclock problem

STARCA01

Zapažen
Učlanjen(a)
18.07.2023
Poruke
11
Poena
4
Pozdrav clanovima,imam problem kada overklokujem procesor,u pitanju je kao sto sam naveo Ryzen 5 2600 i Gigabite B450 GamingX maticna.U biosu sam podesio mnozilac na x40,podigao voltazu na 1.35,ugasio turbo core i amd cooln quiet.Racunar nece da se pokrene,kada u ryzen masteru samo stavim na 4ghz i povecam voltazu na 1.35 racunar radi bez broblema dok ne pokrenem cinebench,ekran se ugasi i pc se restartuje,probao sam i jos malo povecam voltazu do 1.40 al opet isto. Ako neko moze da mi objasni u cemu je problem i gde gresim bio bih mu zahvalan.
 
Da li koristiš fabrički ili neki bolji kuler? Kakve su temperature pri nekim testovima.
Mislim da se generalno ti procesori 2600/2600x slabo klokuju i da nije neki osetan dobitak.
 
Da li koristiš fabrički ili neki bolji kuler? Kakve su temperature pri nekim testovima.
Mislim da se generalno ti procesori 2600/2600x slabo klokuju i da nije neki osetan dobitak.
Kuler jeste fabriciki ali mi je kuciste generalno dobro provetreno i temperatura u gamingu idu oko 55/60 stepeni max
 
Možda tražiš previše. još odozgo nije X a za to ima razloga. 3.9GHz je boost na jednom jezgru, potpuno druga priča za sva jezgra. Još ako nije baš naj bolji primerak onda već ide teže. Ako nisi voljan i možeš da ga ohladiš moraće blizu 1.5v što nije baš poželjno.
 
Da to me i nervira kada igram nesto upalim statistike i vidim sva jezgra i ni jedno ne prelazi 3650mhz,i zato zelim da ga dignem na 4gmz ili bar na 3.9 jer se oseti razlika u igrama fluidnije su dosta i veci je prosecan FPS
 
Napon i hlađenje je jedino što pomaže s'tim da je temperatura naj ograničavajući faktor. To što temperatura u gamingu idu oko 55/60 stepeni max je rezultat prigušivanja frekvencije. Statički OC nije rešenje za Ryzen, generalno, ako dostigneš single core boost na all core frekvenciju je pravo dostignuće. ko je iole nestabilno, ništa nisi uradio.
 
Za prvu i drugu seriju je bolji statički oc, za sve ostale Ryzen-e je bolji PBO (jer je prilično poboljšan za novije procesore).
 
izgleda mi da ne gresis nego da imas les od primerka probaj fiksno da stavis 3.7Ghz pa vidi sta ce da bude. Svi ti stari ryzeni kada udare u zid nema im leka ali fora je sto prilicno rano udarke u zid
 
izgleda mi da ne gresis nego da imas les od primerka probaj fiksno da stavis 3.7Ghz pa vidi sta ce da bude. Svi ti stari ryzeni kada udare u zid nema im leka ali fora je sto prilicno rano udarke u zid
Da,na to i ja sumnjam.Zanima me samo zasto u igrama kada gledam statistike ni jedno jezgro ne dize na 3,9 nego stoje fiksno na 3650mhz?
 
zato sto je 3.9Ghz kada je optereceno samo jedno jezgro. Pokreni CPU z i CB20 ili 23 i pusti ono single thread pa ce vrv ici na 3.9
 
Nazad
Vrh Dno