Šta je novo?

Ryse

Gdin_M

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
17.01.2009
Poruke
8,209
Poena
605
Kad nema Nexa, moram ja. Dakle, skoro osvojise SIGGRAPH nagradu a evo ga pobednik konacno i na PC-u (graphical I mean).


Xbox One launch title Ryse: Son of Rome announced for PC

Crytek will self-publish the digital version of the gory action game. Publisher Deep Silver will distribute a boxed version.

The PC release supports 4K resolution and includes all Ryse DLC packs that have released since the game's launch on Xbox One in November 2013.

The DLC includes the Colosseum Pack, the Mars' Chosen Pack, the Duel of Fates Pack and the Morituri Pack. The PC version also grants instant access to the Ruins multiplayer map and the Legionnaire's Trust sword, which were initially bundled with the special edition of the game.

"4K gaming is another leap in graphics quality for PC gamers and Ryse is the perfect showcase for what's now possible in high-end PC games," Crytek business development chief Carl Jones said.

"We've given our team the opportunity to show what CryEngine can really achieve, without compromising quality, thanks to the incredible hardware available now to PC gamers. Ryse will be a benchmark PC graphics showcase this year and probably for a long time in future. Our community asked for a Ryse PC version, and we have the means and technology to deliver this title with the highest quality possible."

Crytek_Ryse_Son_of_Rome_Forum_Screenshot.jpg.jpg

Crytek_Ryse_Son_of_Rome_Oswald_Screenshot.jpg.jpg
 
Ove godine nazalost, nista od njih na GDC-u, to me jedino interesovalo...no mozda ih nadjem na Gamescomu i pitam par stvari:d
 
Hahah fantasticna vijest, a mislio sam je odigrati na Xone, :d
 
Zasto, meni se bas svidja kako se kolje (mada odgledao sam samo prvu misiju...), tako da ne znam kakva je prica, al prvo cu je probati (TPB naravno), pa cu razmisliti dal cu je kupiti...
 
Igra je prepuna quick time eventova. Udariš lika 2-3 puta i onda samo quick tajmuješ par udaraca i on pada. Skinuću je čisto prvih sat vremena da se nagledam kojekakvih egzekucija i brišem čim krene da se ponavlja. Ne zaslužuje da se kupi.
 
Mozda bude F2P :p

5 free quick time events per day
20 qt event pack = 19.99 $
 
Poslednja izmena:
Cisto zbog grafike i ako do tada uzmem nove komponente ;)
 
Igra je krs, al dobro barem ce posluziti kao jos jedan test pri opisima novih GPU-a.
 
samo zbog grafike cu je probati, lepa vest :)
 
Svi govorite da je krs, ja je nisam probao pa ne mogu nista komentarisati osim grafike, tako da vas pitam, sta konkretno je u ovoj igrici krs ?? Cut scene, losa prica, los MP, mislim u par recenica ako moze, posebno ako je neko vec probao :)
 
Svi govorite da je krs, ja je nisam probao pa ne mogu nista komentarisati osim grafike, tako da vas pitam, sta konkretno je u ovoj igrici krs ?? Cut scene, losa prica, los MP, mislim u par recenica ako moze, posebno ako je neko vec probao :)

Gameplay je krs...
 
Loše je što se igra maltene igra sama. Kada bi gledao samo ono što se odvija na ekranu, mogao bi i da pomisliš da je igra skroz OK, ali je problem što igrač i nema nekog naročitog uticaja na igru, jer ovo sve što karakter izvodi ne izvodiš ti pomoću komandi. Jednostavno se odrađuje QTE za QTEom. Pride, igra je kratka, laka i ekstremno linearna. Maltene, on-rail naslov.


Zamisli da igraš fps, iskoči ti 10 protivnika, niko te ne napada osim jednog i tebi se ispisuje "pritisni X da upucaš sirotana sačmarom, pritisni Y da ga gađaš kalašem" i tako redom :) I sada, kada gledaš gejmplej video, ti vidiš da igrač upuca nekog tamo, izvodi neke poteze kojima ubija protivnike jednog za drugim, ali to on nije uradio koristeći standardnu kontrolu da nanišani i opali, nego nešto bezveze...
 
Samo malo da li je neko od vas uopste probao igru ovde? Nije problem QTE jer ti mozes i bez toga da igras QTE se koristi za zavrsnice, pre toga imas klasnice napade kontra napade itd... Problem sa Gameplay mehanikom je ta sto repetativna tj. posle nekoliko sati nemas novih poteza (combo-a) nego je sve otkljucano mozda ce to da promene u verziji za PC nikad se ne zna, sto se tice price, glume u igri ona je odlicna.
 
Koliko sam gledao po netu igra je totalno zasluzeno dobila SIGGRAPH nagradu. Generalno donosi dosta novina na expression-u lica i animacije istog, tako da bas bih voleo ovo da vidim na PC-u, na sta lici. Gameplay je diskutabilan, a ko zna, mozda ce na PC-u moci da se bira izmedju nivoa tezine pa na osnovu toga ce se igrati, ili ne, sama. ;)
 
Da, na višem nivou težine moraš brže da pritiskaš qte...
 
Samo malo da li je neko od vas uopste probao igru ovde? Nije problem QTE jer ti mozes i bez toga da igras QTE se koristi za zavrsnice, pre toga imas klasnice napade kontra napade itd... Problem sa Gameplay mehanikom je ta sto repetativna tj. posle nekoliko sati nemas novih poteza (combo-a) nego je sve otkljucano mozda ce to da promene u verziji za PC nikad se ne zna, sto se tice price, glume u igri ona je odlicna.
Koliko mogu da vidim, po recenzijama su i priču napljuvali. Prezentacija je maltene jedino što svi hvale.

Inače, najjače sada da se PC igrači oduševljavaju i brane igru koja je na konzoli bukvalno sahranjena, a da posle toga opet ide neka priča o "PC gaming master race".:D
 
Igraće se, ipak je to Crytek... a i nema puno ovakvih igara za PC. To da li je krš ili ne... o tome tek kada budemo odigrali igru.
 
Koliko mogu da vidim, po recenzijama su i priču napljuvali. Prezentacija je maltene jedino što svi hvale.

Inače, najjače sada da se PC igrači oduševljavaju i brane igru koja je na konzoli bukvalno sahranjena, a da posle toga opet ide neka priča o "PC gaming master race".:D
Prica nekom odgovara nekom ne igra nije sjajna ali nije ni totalni promasaj kojim ga vi ovde prikazujete po komentarima a da nista ni probali igru ali kako god videcemo kad izadje...
 
Gameplay je diskutabilan, a ko zna, mozda ce na PC-u moci da se bira izmedju nivoa tezine pa na osnovu toga ce se igrati, ili ne, sama. ;)
+1
Neka ubace nivoe težine... i opcije da se izbace ti QTE, ili bar smanji njihov broj... mislim da bi to rešilo većinu zamerki pošto je fajt koliko vidim jako dobro odrađen... a teža igra će i duže trajati.
 
ja msm da bas taj QTE spasava taj dosadan fight, jer mi izgleda da je bas ruzno uradjen, sa krutim i sporim animacijama...
jako je tesko uraditi dobru melee borbu iz treceg ili prvog lica... samo Rune mi pada na pamet...
 
Ovo je dobilo ocajne ocene na konzoli, znaci samo grafika je u pitanju :D
 
Igraće se, ipak je to Crytek... a i nema puno ovakvih igara za PC. To da li je krš ili ne... o tome tek kada budemo odigrali igru.

1. Da, kao što se ubiše ljudi igrajući ostale Crytek igre

2. Pa neki su odigrali igru, ili je makar probali, a neće baš biti da Xbox raspolaže morem ultra-kvalitetnih naslova pa da igrači iz čistog hira odbacuju ovaj, koji je btw čisto "konzolaška igra".


Da nisi ti kellhaus? Prešao si na novi nik, ali ostaješ pri "ne treba kritikovati igru pre nego što se vidi, siguran sam da će biti hit" tvrdnjama? :d
 
Jeste kellhus.
 
Da nisi ti kellhaus? Prešao si na novi nik, ali ostaješ pri "ne treba kritikovati igru pre nego što se vidi, siguran sam da će biti hit" tvrdnjama? :d

Pa ako ćemo pošteno i ne treba previše kritikovati dok ne izađe neki naslov, s tim što to ne važi za ovu igru jer se o njoj već sve zna. ;)
 
Ne kažem ni ja da mora da se kritikuje, ali o nekim igrama se puno toga zna mnogo pre izlaska. Posebno o nekim aspektima igre, tako da se isti mogu hvaliti/kritikovati dosta pre izlaska, i potom da se već polako formiraju predstave kakva će igra biti. Recimo, za Thief smo znali da će biti bezveze mnogo pre nego što je izašao, za neki fps možemo da pretpostavimo kakav će biti jer nas izbombarduju trejlerima i tako dalje.

Pride kako si i sam lepo primetio ovde imamo igru staru skoro godinu dana. :)
 
Najvise se grozim price i radnje ove igre, prvenstveno. Ne volim holivudski pogled na alternativnu istoriju. Ako su hteli da prave igru o Rimu, trebali su uraditi to kako valja a ne ko Wrath/Clash of the Titans.
 
Prica i radnja su u 99% igara ionako daleko ispod kriterijuma cak i najjeftinijih holivudskih pogleda na bilo sta.

Gameplay je njen doom, kruta mehanika i QTE. Da sumiramo utiske iz Xbox recenzija

praising the great visuals and vocal performances, but criticizing the "shallow and repetitive combat", linear path, and multiplayer
 
Dobro bre svi to znamo, izguglali smo i procitali rivjuove. Ali, hocu sam da probam i vidim koliko "dosadno" moze da mi bude, tako da cu lagano da iskuliram recenzije i tudja misljenja.
 
Nazad
Vrh Dno