Šta je novo?

Rudarenje za pocetnike

jel moze neko da pusti link od onog sajta gde su svi parametri za bios mod? na sajtu ima lista kartica i tacni parametri a zaboravio sam kako se zove...
 
ko hoce da podize sa nicehasha na svoj wallet, danas je dan. fee je samo 0.0000015 BTC za sumu od 0.0015 BTC.

ja pajser ne mogu da podignem jer sam tek juce dodao wallet, a oni imaju bezbednosnu proceduru da ti zakljucaju podizanje kad dodas wallet. -.-

E hvala za ovo, bas sam sad uradio withdraw na ledger, i fee je mizeran, skoro da je dzabe.

Koja je fora sa ovim, jel to Nicehash daje jedan dan u mesecu kada je ovako mali fee ?
Ne uspevam da nadjem info.
 
nema na cemu :) kad ja ne mogu da profitiram bar kolege sa foruma :)

ja mislim da je to kombinacija vikenda i naglog pada cene btc-a. fee koji uzima nicehash pri podizanju je mali, 0.1% ovaj veliki fee to je network fee. vikendom je on kao manji jer se vrsi manje transakcija... ko ce ga znati... ja cekam sledeci vikend :)
 
Instalirao sam miner zove se lolMiner. I uradio sam isto kao strimer na youtube. I dobio sam ovu sliku, samo nesto ovde nije u redu...


Moze li mala pomoc ?
Post automatically merged:

Hocu da kazem da ovde nema nikakvih brojeva, sve su nule, a trebalo bi.....jer graficke su pocele da kopaju.

 
E hvala za ovo, bas sam sad uradio withdraw na ledger, i fee je mizeran, skoro da je dzabe.

Koja je fora sa ovim, jel to Nicehash daje jedan dan u mesecu kada je ovako mali fee ?
Ne uspevam da nadjem info.
Ma sa Nicehash-a je smesan fee, ja skoro godinu dana kopam preko njega i skoro mi nikada fee nije bio preko 3€. U zadnje vreme oko 1-2€, nebitno koji je iznos.
 
ma meni se stegne srce kad treba da dam celokupnu dnevnu zaradu za fee :D ali ovo sto se nekad desi da su ovako prakticno besplatni transferi mi daje nadu...

inace, jeste culi za ovaj chia coin? jel to legit prica? probao neko? deluje mi interesantno...
 
Jedan rig od 4 gb mi stalno crashuje na vtc i na jos neke algoritme koje sam testirao, dok na etc i raven radi odlicno. Da li je moguce da je problem u modu biosa? Vec sam postavljao pitanje ali rekoh mozda se pojavi neko sa slicnim iskustvom.
 
Bogami, prethodnih par dana su bas fini :)
Neka se ovako nastavi i milina.
 
Kopao sam na Ezil dual minig, i pre nedelju dana prodao rig. Ostalo mi neisplaćeno 0,015 ETH i 7,5 ZIL.
Hoće li to automatski da se isplati posle izvesnog vremena, ili moram da se obratim suportu?
Zna li neko?
 
Da li je moguće na ploču AsRock B450 Pro4 nakačiti još jednu grafiku, imam 5600 xt, da mi jedna služi za kopanje druga za gejming? I da rade nezavisno jedna od druge, t.j da jedna kopa u full loadu a na drugoj da se igram?
 
Kopam 1 dan preko Lolminera, i nesto sam kao nakopao. E sad, ona glavna stvar, hoce li oni automatski etherium da mi prebace u walet ili ja moram da nesto stisnem da bi se prebacilo ? :D

Post automatically merged:

Da li je moguće na ploču AsRock B450 Pro4 nakačiti još jednu grafiku, imam 5600 xt, da mi jedna služi za kopanje druga za gejming? I da rade nezavisno jedna od druge, t.j da jedna kopa u full loadu a na drugoj da se igram?
AsRock B450 Pro4 ovo je tvoja ploca nasao sam je, ti mozes da prikljucis 6 graficki na svoju plocu da farmas. Tako da nemas krize. 4 graficke mozes preko risera, a 2 graficke mozes direktno u plocu preko Pc-e ekspres slota. I moze jedna da ti farma coine sa full kapacitetom a na drugoj mozes da igras sta hoces. S tim sto ce i ta druga da ti farma, recimo ako je ta druga graficka 2060 ona baca oko 30 Mh/s a ako budes igra na njoj bacace ti oko 15 Mh/s. Sve zavisi koju igricu igras i koiliko je zahtevna. S tim s to igricu akko igras u 60Hz ta graficka ce ti sigurno bacati oko 20Mh/s, a ako istu igricu prebacis na 144 Hz bacace ti oko 7-10 Mh/s tako je mene kad igram
 
Pozdrav.Jedno pitanje? Hteo bih da otvorim racun na bittrex-u i da kupim neke novcice za kes.Da li je to moguce? I sta mi preporucijete? Hvala
 
Da li je moguće na ploču AsRock B450 Pro4 nakačiti još jednu grafiku, imam 5600 xt, da mi jedna služi za kopanje druga za gejming? I da rade nezavisno jedna od druge, t.j da jedna kopa u full loadu a na drugoj da se igram?
Moguce je, ako npr. kopas preko "Nicehash-a", jer u mineru imas opcije da ukljucujes i iskljucujes kartice po potrebi (znaci iskljucis mining za karticu sa kojom ces da igras), a ovako, ako npr. kopas preko Phoenix-a i da igras igru je glupost, jer ces imati pad performansi u igri.
 
Ovo zna da mi se javi svakih 6-7 dana, nema šanse da se otkloni greška dok ne restartujem PC. Pretpostavljam da ima veze sa virtualnom memorijom, valjda sam dobro podesio? Phoenix startuje sa D diska za kojeg sam dodijelo (valjda) 8GB virtualne memorije, da li je to dovoljno, konfiguracija je iz potpisa?

Untitled.png


Virtual-Memory.png
 
Malo je, stavi barem 15 GB.
 
Meni je namesteno na automatsko (valjda je to ok?) i vidim da trenutno koristi 25GB...
 
Zavisi koliko grafičkih koristiš.
 
A sto ne probaš sa hive os-om? Ja sam zadovoljan njime, takođe 4 grafike. To mi je jedini rig, tako da ne plaćam fee (do pet gpu-a).
Radi sa fleske, ne zauzima puno mesta, svega 7-8 GB. Lak za oc, koristim Phoenix miner na njemu. Radi i sa mesanim kartama, AMD i Nvidia u rigu.
 
Treba staviti 4GB po grafičkoj kartici.
Netacno i zavisi od graficke koliko memorije ima. NPR. Graficka ima 12gb, a ti podesis vm na 4gb, nista nisi uradio. Evo primera kako ja postavljam v. memoriju, NPR. ako graficka ima 8gb memorije, racunam 8 x 1024 = 8.192 x NPR. 6 istih grafickih = 49.152, to je min. a za max. stavim jos nekoliko gb vise za svaki slucaj. Ovo "8 x 1024" mozda nije obavezno, ali da ne razmisljam da li sam nesto bar sa tim pogresio.
 
A sto ne probaš sa hive os-om? Ja sam zadovoljan njime, takođe 4 grafike. To mi je jedini rig, tako da ne plaćam fee (do pet gpu-a).
Radi sa fleske, ne zauzima puno mesta, svega 7-8 GB. Lak za oc, koristim Phoenix miner na njemu. Radi i sa mesanim kartama, AMD i Nvidia u rigu.
Vrlo rado bih probao, ali nikad nista sem Win nisam koristio pa ne znam kako bi se snasao.
Mada kontam da ne moze da bude nesto pretesko da se instalira i podesi sve to
 
Pozdrav ljudi, interesuje me ima li nesto zanimljivo za kopanje sa 4GB karticama? Trenutno sam na ERGO, a RVN me ne interesuje... Pre par dana sam naleteo na neki post da ima neki novi coin kog nema na whattomine, ali nikako da nadjem ponovo (a nisam odradio screenshot 😭)
 
Ne kopas zanimljivo nego sta je trenutno jajisplativije, pa posle kupujes ono sto ti je zanimljivo. Trenutno je to etc.
 
Vrh Dno