Šta je novo?

Rome: Total War demo

ne ja nisam ni znao da se pojavio demo...dajte link ako znate...
 
Demo je u stvari Bitka kod Trebije, 1. Hanibalova pobeda nad Rimljanjima nakon prelaska Alpa nad budjavim konzulom Scipionom. Bitka se igra sa kartaginske strane.
 
Igra je dostojan naslednik serijala total war. Napokon se radi sa 3d modelima svakog vojnika ponaosob i fantasticnom animacijom za svakog vojnika ponaosob. Broj poligona nije impresivan ali bi to bilo i previse ocekivati kada imate po par hiljada unita na terenu. Predeli su fantasticni kao i uvek. Gameplay je ostao veran originalu - sto znaci bolje ne moze. Uostalom sta reci za igru koju je national geographic (ili discovery chanell ili tako neki kanal) izabrao radi prezentacije istorijskih bitaka u svojim emisijama. Jedva cekam da izadje...
 
Videcemo. Problem kod ovakve igre je delikatnost u vodjenju tolikog broja trupa. U zavisnosti od kontrolnog sistema bice ili fantasticna ili mucna, bez sredine. Da sve bude gore ja cu kao zagrizeni ljubitelj istorije sigurno imati pregrst zamerki na neke stvari sto se tice autenticnosti.

Samo im jedno nikako necu moci oprostiti. Ukoliko razlike medju trupama budu bile samo kozmetika i izgled kao u prethodnim nastavcima. To je ovde nedopustivo, nisu isto rimske legije, kartaginske falange i teska konjica, grcki hopliti i galski bukachi. Jedinice moraju imati raznorazne bonuse u odnosu na teren, raspored, polozaj kontakta sa neprijateljem i slicno. Nazalost plasim se da tih dubokih stvari nece biti. Neke od njih su satro bile i do sada a nisu se videle.

AH, moramo sacekati izlazak za dalje odgovore :) Iskreno se nadam da ce ovo biti sjajna igra. Da ce biti prodavana to je sigurno
 
verujem da ce i to dobro da odrade, ali po eto ovom demo-u mogu da kazem da ce biti sigurno odlicna i inace ovde je dodatno posvecena paznja na osvajanje utvrdjenja
 
NE MOGU DA VERUJEM ? Pa u ovim skrinsotovima iz demoa kartaginska i rimska pesadija izgledaju ISTO ??????? :smash: Jedina razlika je sto Kartaginjani imaju slonove ?
Znaci Total(no) ne(war)ovatno ! :d :mad:

Zamislite armije koje izgledaju isto, jedni su crveni (Rimljani) a drugi su plavi (Kartaginjani). Desilo se tacno ono cega sam se plasio - sidrom prethodnih total war-ova :wall:

Cak su i opcije za komandovanje ostale manj-vise iste. Par prostih formacija, modova za ponasanje jedinica, a sve ce se svoditi na to ko je na brdu a ko je dole...:trust:

Toplo se nadam da ovi skrinovi koje sam gledao u PC Gamer casopisu nisu bili iz demoa vec da su uvalili nesto od ranije, ali sumnjam...
 
znas kako malo je takvih (verujem..) kao ti koji ma je bas vazno da su sve jedinice razlicite i sta ti ja znam brdo nekih formacija i cega sve ne ja sam sa ovim sasvim zadovoljan :)
 
zverkons je napisao(la):
znas kako malo je takvih (verujem..) kao ti koji ma je bas vazno da su sve jedinice razlicite i sta ti ja znam brdo nekih formacija i cega sve ne ja sam sa ovim sasvim zadovoljan :)

Pogresno me shvatas :) Ja i rekoh da sam pomalo fanatik. Medjutim sta me iritira kod ovakve igre - neozbiljnost u izradi koja se manifestuje na doticni nacin. Zasto to kazem - zato sto se ne zavrsava sve na izgledu jedinica. Problem je sto ce tako otaljati i mnoge druge elemente igre.

Mislim, kao prvo totalna je katastrofa videti rimsku pesadiju u crvenoj odori, sa karakteristicnim slemovima, kratkim macevima i oklopima, a sa druge strane kartaginsku pesadiju istovetnu - samo plave boje ? :smash:

Steta je jer ova igra poseduje enorman potencijal. Meni doticna stvar ne govori samo o izgledu, vec i o nedostatku ambicija da se sa vrlo vrlo malo truda napravi legendarna igra :lupko: Dovoljno je bilo angazovati 2-3 istoricara kao konsultante. Razne armije u raznim formacijama, karakteristicnim za njih, koji dobijaju bonuse u zavisnosti od toga na kakvom se zemljistu bore i tome slicno, sa pregrst raznih formacija (Rimljani su bili poznati kao strasni takticari koji su do tancina izucavali protivnicke sisteme ratovanja i prilagodjavali se tome od bitke do bitke, od rata do rata).

Ovako ce se sve svesti na jos jedan Total War sa lepsom grafikom od prethodnog...sve je to lepo ali dosadice posle 6. ili 7. bitke. Osim toga verovatno ce ostati gomila ponudjenih opcija koje jednostavno nemaju uticaj vec je najbitnije da li su jedinice na brdu ili ne...
To je po meni steta :rupa:

Inace ja nijednog trenutka ne dovodim ni najmanje u pitanje da li ce biti hit.
Uostalom i ja je zeljno iscekujem :)
 
dobro jeste mogli su srediti te pojedine karakteristike svake armije i te bonuse al ono ja cu biti zadovoljan i sa ovim sto trenutno vidim ;)
 
Ma ljudi ovo je demo ba. Sačekajte 21.9. - tada ćemo se moći uvjeriti ili razuvjeriti. Mene nije nimalo razočarala, a imao sam povelika očekivanja, nebaš fanatična kao OptiPlex, ali visoka. Eto. Ispalti se skinuti, jer atmosferu koju dočarava je fantastična!
 
citajuci prewiewse po webu svatio sam da ce jedinice ipak imati posebne karakteristike,mozda nnece bas na pocetku biti tako vidljive ali kasnije razvijanjem tehnologija itd.. bice i te kako.
 
Ma ajde u demo-u i sa slika nemoze skoro nista da se vidi sve dok ne izadje igra..
Jedva cekam 21 :) :-0
 
Da se ja napravim pametan

Na totalwar.com ima link ka modelim jedinica. Posetio sam jedno desetak puta i bile su razlicite. Mislim da se menjaju dnevno po jedna. Sad ili su to jedinice iz igre ili oni lazu.
Poz
 
Nazad
Vrh Dno