Šta je novo?

rom kao XEU za ostale telefone

dj90

Cenjen
Učlanjen(a)
17.09.2014
Poruke
1,006
Poena
125
Da li neki drugi proizvođači imaju rom kao što je XEU, da ima snimač razgovora i da može da prođe safetynet sa otključanim bootloaderom i ostale pogodnosti
ne mislim na one razne custom romove već da baš određeni proizođač ima zajednicu kao xiaomi i da napravi za tu konkretnu marku
 
Koliko ja znam, ne. Ali imaš custom romova uvek gde prolazi safetynet normalno..
 
Ne, iz prostog razloga što Samsung na primer ima Knox i ne može nijedan drugi rom ako se to ne zaobiđe, a poznato je da su na nekim modelima krenuli da uvaljuju Google dialer. Huawei ima HarmonyOS, dok Motorola i Lenovo već odavno imaju skoro pa stock Android, te jedino u kontekstu Realme, Oppo, Vivo i sličnih bi možda postojala potreba da se zameni Google dialer i sms, ako bi to bio slučaj, ali oni nemaju takvu vrstu univerzalnih romova sa proizvođačkim dialerima.
 
znači tu je xiaomi u prednosti, ipak custom rom nije isto što i fabrički koji ima te mogućnosti a ipak je takođe rasterećen od nekih stvari
 
Pa xeu rom je baziran na kineskoj beti, zato i ima mi phone i messages, uz to ima i neke dobre modifikacije. Dok su ostali custom romovi bazirani na glupom klot androidu gde idu klot aplikacije pa se UI dodatno modifikuje.
 
pa znam, zato sam i pitao da li postoji nešto slično za ostale ali očigledno nema
 
I vivo i realme imaju google dialer, to je tako glupa praksa koja se ni jednom korisniku ne svidja.
 
Vrh Dno