Šta je novo?

Robot usisivaci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Gizmo jel broj modela tog Dreame D9 sto imas RLS5-WHO?

To je taj, nema nekih podverzija, sve je to EU varijanta. Ima i verzija za Australiju i USA ali to se ne prodaje u Evropi tako da nema šta da pogrešiš. Jedino ako imaš više nivoa stan/kuću onda je S5 bolji jer su obećali multi level map za decembarski update za D9 ali su ga odložili za februar, jedino je to zamerka trenutno.
 
Skoro je izasao Roidmi Eve Plus, ima cetke s obe strane i stanicu za ispraznjivanje, kosta 400e.

Po ostalim specifikacijama slican kao S5 Max koliko vidim, kontrola ide preko Mi Home ili Roidmi aplikacije.
 
Да ли од вас који имате роботе усисиваче има неко мачку? Ако да, како се понашају у односу на робота?

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Moja bezi od njega, vidjao sam klipove gde macke biju robota ili se voze po njemu, uglavnom ne verujem da moze da ga osteti tek tako.
 
Ja sam još letos uzeo 2 uredjaja, Roomba 981 i Braava 390t.
Prvi je usisivač sa kamerom koji se kači na kućni WiFi.
Dok je drugi mop.
Roomba ima 2 moda rada, običan i turbo. Turbo može da se uključi automatski, kad se popne na tepih, ili da ga stavite da konstantno radi u tom režimu. Kad mu se posuda napuni ili mu se baterija isprazni, vrati se na bazu da se puni dok vi praznite posudu (imamo mačku)... Minimalna visina elemenata koja Vam je potrebna da bi se “debeljko” zavukao je 10cm.
Što se ovog drugog tiče milina ga je pustiti da radi, ne čuje se. On radi “poluautomatski”. Moraš da mu nakvasiš krpu, sipaš vodu, odneseš u prostoriju i pustiš u rad. Kad završi vraća se na mesto gde je počeo.

Sa usisivačem smo imali predstavu čemu služi i kako će da radi, dok smo za mop bili skeptični.
Ispostavilo se da je mop VEOMA korisna stvar, posebno u kuhinji, gde zna i da pad e hrana na pod i da macan iznese granule pored činije da jede, pa se umasti. U jednom prolazu odnosno u jednom uključenju odradi extra, nema potrebe da ga puštamo 2x u istoj prostoriji.
Jedina stvar koja umanjuje “sreću” nemanja indikacije vode, u sebi ima rezervoar iz kojeg natapa mikrofiber krpu i to je to. Braava jet m6 nisam hteo da kupujem iz 2 razloga, duplo skuplji i kad je na akciji, a ne svidja mi se ideja da prska ispred sebe pa da briše. Šta ako se ta dizna zapuši?. Ovako, vlaži krpu i to je to.

Ako još nešto nekog interesuje neka pita.


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Ja sam još letos uzeo 2 uredjaja, Roomba 981 i Braava 390t.

Imam model 980 i prezadovoljan sam,a uveliko sam razmisljao i o Brava modelu,al mi nekako ne uliva poverenje,bar na snimcima deluje presporo,iritantno i nepouzdano.A i odbojno mi to sa krpama,jer vidim da ima vise vrsta krpa,pa kontam da sve te mnogo komplikovanije nego rucno preletanje prostorije. Voleo bih da cujem sto vise pozitivnih momenata od tebe,da bih se lakse odlucio :D Jel sporiji uredjaj od Roombe,jel trapaviji,aljkaviji? :)
 
Imam model 980 i prezadovoljan sam,a uveliko sam razmisljao i o Brava modelu,al mi nekako ne uliva poverenje,bar na snimcima deluje presporo,iritantno i nepouzdano.A i odbojno mi to sa krpama,jer vidim da ima vise vrsta krpa,pa kontam da sve te mnogo komplikovanije nego rucno preletanje prostorije. Voleo bih da cujem sto vise pozitivnih momenata od tebe,da bih se lakse odlucio :D Jel sporiji uredjaj od Roombe,jel trapaviji,aljkaviji? :)
Pazi imaš samo 2 vrste krpa, belu (za "metlanje") i plavu (za "džogiranje).
Ja kad sam kupio Braavu, odmah sam naručio dodatno pakovanje plavih, ove bele i ne koristim jer pre nego što ga pustim da briše, pustim Rumbu i onda nema potrebe za belom krpom...
Ja ga puštam prvo da mi prođe po parketu i ne kvasi mnogo, lepo ga prebriše. Operem krpu i posle toga ga prebacim u kuhinju.
 
Ja ga puštam prvo da mi prođe po parketu i ne kvasi mnogo, lepo ga prebriše.

Pa koliko je sporiji od Roombe? Pravi li probleme u radu,recimo da ostavi negde kakvu baricu i sl,kako resava tepihe,podrzava li virtualne zidove od Roombe? Svako zapazanje i podatak mi dobro dodju,jer o Bravi i nema mnogo pisanja
 
Pa koliko je sporiji od Roombe? Pravi li probleme u radu,recimo da ostavi negde kakvu baricu i sl,kako resava tepihe,podrzava li virtualne zidove od Roombe? Svako zapazanje i podatak mi dobro dodju,jer o Bravi i nema mnogo pisanja

Za prostoriju od 10-15 kvadrata mu treba oko 15 minuta. Barice, do sad, ne ostavlja jer ima krpu koju vlaži. Uz njega dobiješ kocku koja mu služi za navigaciju jer preko nje mapira prostoriju.
Nikako da probam da li podržava “mamce” od Roombe, tako da ti oko toga ne mogu pomoći. Probaću ovih dana, pa ti javljam.

P.S. Moram priznati da sam se ubedačio kad sam video da je usisivač koji sam uzeo sredinom 2020. godine i platio ga oko 500€ discontinued još u septembru 2018...

Sent from my iPad using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Lidl od četvrtka 14.01

689ba4ee0ab5ada6c237fbd54c8970b0.jpg
 
Хамлетовска дилема, купити или не? Мада за 100€ нема код нас.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
Jel ovaj model bio u lidlu na akciji pre koliko, 6-7 meseci?

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Mislim da nije, na temi su pričali o Silvercrest modelu od 24k dinara.
 
Ovo ne vredi nicemu. Pre neki dan mi je na Ali-ju izasao neki robot od 20e i prvo sto mi je zapalo za oko da dole ima samo neki otvor bez velike cetke, nego samo ove male "ubacuju" prasinu tu a on vuce.

Koliko vidim ova Vileda isto tako radi, a prilicno sam siguran da bar onaj Silvercast o kom se ovde pricalo je imao cetku dole za kupljenje.
 
Ovo je smesna cena za ovaj essential samo se bojim da ce biti 4 5 komada.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk
 
Ma sjajna cena za Mop Pro, svuda u svetu ~280e, kod njih 340 na akciji :)

Mene su blokirali da ne mogu da komentarisem jer sam ih flejmovao za cene :D
 
Pozdrav svima.Evo da se i ja pohvalim da sam kupio Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 1C.Pre toga sam koristio roombu 770 koju sam poklonio bratu.Roomba me je lepo služila,jeste stariji model ali u svojoj klasi lepo je odrađivala posao.Naravno ovaj Mi robot je napredniji,mnogo više opcija...nije u klasi Roborock-a ,ali mu je i cena osetno niža.Lomio sam se između ovog modela i essentiala(G1),ali je ipak prelomilo što 1C ima bolju navigaciju i menadžment mape,to jest mogu da mu se podešavaju zone rada i virtual wall.Moj stan ima oko 57 kvadrata i dovoljan mu je kapacitet baterije da to odradi...ostane mu još nekih 40% baterije iako mu baterija nije nekog velikog kapaciteta.Mene je izašao oko 220 evra...sad da li sam dobro prošao ili ne...ja sam zadovoljan onim što nudi za taj novac.Ako vas nešto još zanima pitajte,mada ga ja koristim tek par dana.
 
Ovo je smesna cena za ovaj essential samo se bojim da ce biti 4 5 komada.

Sent from my Mi MIX 3 using Tapatalk

Ima nas koji smo stavili alarm u 14:58 i ugrabili jedan :) samo ce isporuka biti od 15-21.01.
 
Prošli put kad je bio happy hour za usisivače, primili su rezervaciju dan ranije, samo je bilo bitno da se dodje u tih 2h. I prilikom rezervacije su tražili okvirno vreme dolaska. Sumnjam da su ih imali nekoliko komada.
 
Je l neko možda primetio da mu roborock s5max malo lošije usisava? Dva meseca ga arčim, svakodnevno i primećujem da sada lošije skuplja sa tepiha npr. neke stvari, ili da uzme četkicom pokupi neku sitnu prljavštinu, ali ne usisa je, nego je ostavi u nekom ćošku ili tako.

Čistio sam senzore i redovno (jednom nedeljno) čistim četku i onu pomoćnu, ali mi je malo neverovatno da moram da kupujem nove posle 2 meseca.
 
Jel si čistio hepa filter?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Da, da, njega još najčešće čistim - kad god izbacim prašinu.
 
Je l neko možda primetio da mu roborock s5max malo lošije usisava? Dva meseca ga arčim, svakodnevno i primećujem da sada lošije skuplja sa tepiha npr. neke stvari, ili da uzme četkicom pokupi neku sitnu prljavštinu, ali ne usisa je, nego je ostavi u nekom ćošku ili tako.

Čistio sam senzore i redovno (jednom nedeljno) čistim četku i onu pomoćnu, ali mi je malo neverovatno da moram da kupujem nove posle 2 meseca.

ja sam primetio. A nisam ni jednom ocistio nista sem posude za prasinu... Tako da dok ga ne ocistim, necu da kukam :)
 
Kaže da će kanta biti backward kompatibilna sa nekim modelima Roborock i veoma bitan upgrade

The mop can also lift itself by 5mm when it finishes its cleaning
 
Demantovali su kompatibilnost sa starijim modelima.

Sent from my SM-G980F using Tapatalk
 
Meni je zvučalo teoretski nemoguće. Mora valjda robot da bude dizajniran sa pristupom kontejneru.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno