Šta je novo?

Risiver sa DTS podrskom i 5.1 preamp izlazima?

Astmario

Slavan
Učlanjen(a)
03.08.2007
Poruke
1,279
Poena
415
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600 + LC Power 120
Matična ploča
MSI B450 Mortar
RAM
16Gb Corsair LPX
GPU
6600XT Asus Dual
Storage
Kingston KC2500 1Tb
Zvuk
FX Audio DAC X6
PSU
Corsair CS750M
Kućište
BitFenix Phenom mATX
Monitor
Dell U2412M
Miš & tastatura
Logitech G402
Tablet
Kobo Libra 2
Mobilni telefon
LG G7
Pristup internetu
  1. ADSL
Planiram nabavku smart televizora, te bi uz njega ipak trebalo obezbediti adekvatan zvuk. Kako ce TV pojesti dobar deo budzeta, a nemam para za krsten risiver i zvucnike, razmisljam o kupovini jeftinijeg 5.1 risivera, polovnog, koji ce imati opticki ulaz i biti sposoban da dekodira ac-3/dts zvuk koji ce dobiti sa TV-a (kroz DLNA, znam da kroz HDMi ne moze da se prosledi).

Naravno, nemam ni odgovarajuce zvucnike, a dok se za to ne skupi novca, na risiver nameravam da nakacim Jazz 9940, sto jelte iziskuje preamp 5.1 izlaze, i to ne samo za woofer vec za svih 6 kanala, posto su u pitanju aktivni zvucnici, tj. risiver zapravo treba da sluzi iskljucivo kao DTS/dolby dekoder u celoj prici.

Znam da postoje namenski uredjaji tog tipa, ali kvalitetnih vise nema u ponudi dok su kineski ocajnog kvaliteta, i nemaju pravi 5.1 zvuk vec rade simulaciju stereo zvuka na 5.1, tako da mi kupovina polovnog risivera zvuci kao najpametnija opcija, sigurno ce biti kvalitetniji, raditi posao kako treba, a ostaje mi potencijal za kasniju nadogradnju.
Neke preporuke sta uopste da jurim po oglasima, i koji red cene da ocekujem posto HiFi tehniku ne pratim uopste?
 
Poslednja izmena:
Deluje zanimljivo, bacicu pogled.
Koriscenje risivera sa pojacalom, ali sa volume na minimumu bi i dalje davalo prejak signal na ulazu pojacala u zvucnicima ili bi ta prica mogla da prodje?
 
Na min ne ali bi sigurno lako spalio te Jazz kada bi pozeleo bolju atmosferu filma ili muzike.
 
Jazz nije za muziku definitivno, filmovi su ono zasta ih i zelim. Previse trazi ovaj sa KP za onaj dekoder, ima ih polovnih na nemackom ebay-u za daleko manje pare pa cu verovatno pazariti tako, hvala na savetu!
 
Moguce... ponudi mu cenu koliko bi te kostalo sa ebay + postarina. Ovde makar proveris, pa vratis i sl.
 
Nemoj da se ljutis ali mislim da ti je pristup pogresan. Hoces da kupiš loš risiver za loše zvučnike... Danas novi risiveri kreću od 260-300 evra, a komplete zvučnika možeš isto tako da kupiš za malo para.

Koliki ti je budžet uopšte?
 
Zaista nemam nameru da dajem 600+e za audio opremu. Imam dobro stereo pojacalo i kvalitetne zvucnike koji mi sluze za slusanje muzike, Jazz mi apsolutno zavrsava posao za filmove, nije to bog zna kakav kvalitet zvuka, ali dovoljan mi je za ono sto treba da radi, a to je dobar woofer i dovoljno jacine kada ima vise ljudi u prostoriji. Bez vece investicije necu osetiti znacajno poboljsanje, Jazz ne mogu prodati za vise od 100e, a za pristojan risiver + surround zvucnike moram dodati bar jos 500, tako da odgovarajuci DAC zvuci kako sasvim odgovarajuce resenje, ostaje samo pitanje da li juriti namenski ili i neki stariji risiver moze da zavrsi posao. Znam da je mozda to bacen novac u smislu sto mi takav uredjaj nicemu nece sluziti kada predjem na nesto ozbiljinije, ali kako tek uzimam TV, gledam da ipak vece troskove za sada izbegnem.
 
Poslednja izmena:

Citao komentare na americkom Amazonu, uzimali ljudi, probali sa test DTS fajlovima gde bi svaki zvucnik trebao da se cuje posebno, kanali uopste nisu podeljeni, u pitanju je neki kvazi multichanel, izgleda da samo radi upmix na 5.1 i taj posao radi prilicno lose. Doduse, odsustvo DTS i Dolby sertifikata(nigde nema njihovog loga na uredjaju) to mozda i objasnjava...
 
Ac3 ime nije zasticeno i apsolutno je isto sto i dolby digital. Logo nema veze sa onim sto cip zaista moze. Potrazi drugi model koji ima pozitivan fidbek. Ili odvoji 500 e za entry avr i set zvucnika.
 
Nista nece da postigne sa entry level avr i zvucnicima. U njegovoj situaciji najbolje resenje je onaj Teufel, licno imam slican model. Naravno, ako prodavac nece da spusti cenu neka naruci sa ebay.
 
Teufel nije ni entry nego konfekcija . pod entry sam mislio na onkyo sx 3xx + canton 5. 1
 
Teufel konfekcija? Heh... nisu oni uopste jeftini a rade odlicno. Made in Germany, oklopljeni cvrstim kucistem ko tenk i daju sasvim pristojan zvuk. Postoje noviji modeli sa hdmi i podrskom za HD zvuk.
Kao sto rekoh imam jedan Teufel kuci u drugoj sobi, cuo sam i taj koji je na oglasima (ne bas taj nego taj model)... a ti jesi cuo neki?
 
Da, sa njihovom proverom kvaliteta. Teufel sa zvucnicima nije avr klasa ali i kosta manje (novi naravno). Na ebay mogu se naci dosta jeftinije. Kupovina entry level uredjaja hifi sveta nikad nije dobro resenje.
 
vlajko, cenim ja tvoj entuzijazam i kohones, svaka čast . takodje sam više puta ovde preporučivao teufel, jer jesam čuo jedan njihov veoma zapažen set još 2002.
koji je bio hi-fi u svakom pogledu, ali ono što pričam je druga stvar .

teufelov dekoder ima samo najosnovnije funkcije (potpuno iste kao i mnogo jeftiniji kineski uredjaji, kao i komponente unutra) što će reći AC3, DTS 5.1 i lpcm . Eventualno prologic II i tu se priča završava.

sa druge strane ovo http://www.eu.onkyo.com/en/products/tx-sr313-75901.html (230e trenutno) ima neuporedivo kvalitetnije komponente (bur braun dacovi i adc), a o dolby true hd, dts-hd , 1,4 hdmi + arc , b zona ... najvažnije , lep zvuk .
da i ne pričamo . nešto što je bilo nezamislivo naći po toj ceni pre samo par godina . det iz - dobar entry uredjaj .

i ovako nešto za 250e
http://www.canton.de/en/homecinema/movie/produkt/movie130.htm

sasvim pristojno .
a ako baš hoće da uposli svoje jazzove, može to za daleko manje pare da se izvede nego da plaća tojfel ime .
 
Takvi "Teufeli" se nalaze na ebay po ceni od 20-50e, pa je po tome bolja opcija. Za 200ak e def si u pravu da bolje ide na avr.
Na KP cena nije konacna i uvek se moze "dogovorom" korigovati, racunam da je onih 150e app (ako prodje, prodje).
 
Ne znam jesi kupio nesto na kraju, ja sam bio u slicnoj dilemi pre nekih godinu dana, nesto vise. Na kraju sam na KP uzeo JBL SimplyCinema aktivni woofer sa optickim ulazom i Dolby/DTS dekoderom (on se prodavao posebno, iako u originalu dolzi ceo 5.1 sistem). Cena je bila nekih 60ak eur (verovatno dovezeno iz Nemacke, austrije). Gledao sam kasnije i mogu da se nadju povremeno na oglasu slicne varijante. Na njih sam spojio 5 Logitech zvucnika (iz Z5500 kompleta). radi odlicno, jedino konektori treba malo da se zbudze. Citao sam svojevremeno, elektronika koja je u tom JBLu je kvalitetnije i od Z5500 dekodera, a i od tih malih konvertera sa amazona.
 
Koliko bi para izdvojio za risiver?Onkyo risiver i zvucnici bi bili pun pogodak (tu bi zavrsio posao dugooo dugooo) ,ako imas nekoga preko Austrija ili Nemacka risiver mozes naci polovan naprimer na Willhaben.at jako povoljno.Posle prodas Jazz dodas do 100eur preko i uzmes Onkyo zvucnike.

Ja sam na primer narucio pre par dana Panasonic kucni bioskop SC-BTT500 iz Svice nov za 270eur .Evo pogledaj testove on je mozda i najbolji u srednjoj klasi (dok za taj novac kod nas mozes da kupis neki obican krs):

http://www.trustedreviews.com/panasonic-sc-btt500_Surround-Sound-System_review#tr-review-summary
 
Vidim taj JBL SUB-333 Home Cinema na KP, ali on nema DTS dekoder, samo Dolby varijante.
Uhvatio sam se drugih projekata trenutno, ali generalno i dalje gledam da li ce na ebay-u naleteti nesto zanimljivo.
Ili cu na kraju da zguram komp pored TV-a i zavrsim posao...
 
Taj model konkretno nema DTS, ali ima slicnih koji ga imaju. Ja sam nasao model ESC-340. Ima i Dolby i DTS u vise varijanti. Svi su uglavnom slicne cene, samo treba naci pravi.
 
Nazad
Vrh Dno