Šta je novo?

Rezervisao sam Asus 5670, moram do ujutro da potvrdim!

Pioneerko

Slavan
Učlanjen(a)
15.12.2005
Poruke
873
Poena
320
Molim vas za pomoc.
Danas ceo dan trazim sebi neku graficku.
Od pocetka price mi je zanimljiv Radeon 5670, i koliko sam shvatio dosta pruza za male pare.
Na kraju sam rezervisao Asus EAH5670/DI/512MD5 - dakle verziju od 512MB. OVAJ (ako me ne lazu :) )
Cena je 8450din. + PTT. Garancija je 3 god.
Inace, kontaktirao sam minimum 10 prodavnica i uglavnom se svelo na to da nemaju na stanju ono sto su stavili na sajt.
Nigde na benchu nisam nasao detalje vezano za ovu Asusovu verziju.
Najvise me zanima buka.
Jel ok ponuda?
Kakav je Asus u odnosu na ostale?
Za iste pare sam iskopao Sapphire za 2 godine garancije.
Inace Asus mi dosta lepse izgleda.

Generalno svaki detalj mi je dobrodosao, jer odluka mora pasti do ujutro.

I da, svestan sam da nije skoro nikakav skok performansi u odnosu na moj postojeci GF9600GT, ali mislim da je ipak za nijansu jaca ova nova.
Najbitnije mi je sto ima hdmi izlaz i sto ce da mi sprovede HD zvuk do risivera.
 
Poslednja izmena:
Ako су ти битне перформансе и тишина, а исто тако ти није битно да имаш најновији дајрект икс, онда боље овери да ли има Гигабајтова 4850 са пасивних хлађењем у Атому.
На сајту стоји цена од цца 8600 дин. Сад, то и није баш мали потрошач.
Што се тиче ове коју си ти одабрао, не верујем да ћеш погрешити ни са њом јер има мању потрошњу (али и доста слабије перф).
 
Poslednja izmena:
Svestan sam slabijih performansi, ali mislim da sam spreman to da progutam. I ova 9600GT mi je bila zadovoljavajuca, jer se ne igram preterano.
Nek je ova bolja i za 3% bicu srecan.
Poenta je da ima malu potrosnju, da je tiha, i da sprovodi HD zvuk do AVR-a.
Mislim da za tu cenu ne moze bolje!?
 
Jeste malo jaca od 9600GT a ispunjava to sto trazis, mada po meni je malo skupa za performanse koje daje, za 2000 vise ima 5750 512 koja je ipak dosta bolja.
 
Bolje kupi Palit GT240 sa 512MB DDR5 za ~73-4e nego HD5670.

Pa nije to bas najbolja ideja GT240, 5670 je tu negde sa 9800GT, mozda koji procenat slabija po starim testovima, ali opet sa novim drajverima verovatno da je jos bolja i lici na graficku karticu ona GT240 cak ni ne izgleda ko pristojna graficka. A, plus Palit i Gainward su prica za sebe. :)
 
Covek rece da ne igra preterano, a ovde se odmah krenulo u pricu o performansama. :wall:
I kakve su to nebuloze o Palit/Gainward kartama? :smash:
 
Xexe... A lepo sam napisao da sam zvao gomilu prodavnica, i da svi laziraju i cene i artikle koje poseduju.
Eto, na primer sad sam se cuo sa Hellas-om vezano za OVO sto bi trebalo da je 5770, mada je malo nedefinisano :)

Naravno, nema na stanju, ali moze da se naruci 5750, cena preko 11k.
 
Xexe... A lepo sam napisao da sam zvao gomilu prodavnica, i da svi laziraju i cene i artikle koje poseduju.
Eto, na primer sad sam se cuo sa Hellas-om vezano za OVO sto bi trebalo da je 5770, mada je malo nedefinisano :)

Naravno, nema na stanju, ali moze da se naruci 5750, cena preko 11k.

A sta mislis, zasto toliko vole Atom ovde na forumu :)
 
Kupio sam tog Asus-a, izasao mi je 8700 sa postarinom.

Za sad sam zadovoljan kartom, ali mislim da cu poludeti zbog *****skih drajvera.
Ne mogu da verujem da su tako ******ski resili manipulacija vise displeja.
Verovatno cu uskoro poceti da postavljam pitanja u podforumu graficke karte.
 
Vrh Dno