Šta je novo?

Revision Control - SVN

Kei

Slavan
Učlanjen(a)
26.07.2005
Poruke
118
Poena
320
Da li neko moze da mi preporuci neki SVN klijent?
Konkretno treba mi za rad sa Visual Studiom, ali i nekolicinom propratnih fajlova/foldera... (tako da ne bih da koristim nesto integrisano u VS)

Koristio sam do sada TortoiseSVN, ali vrlo cesto mi napravi haos u revizijama (verovatno mojom greskom).
Treba mi nesto krajnje jednostavno, po mogucnosti da ne pravi skrivene foldere... Moze i full GUI, da nije integrisano u shell.

Klijent Windows 7.
 
Koristio sam kratko AnkhSVN, zavrsava posao sasvim korektno.

A jel moze meni neko da pomogne i da mi objasni da li se uz pomoc SVN-a moze paralelno raditi na nekom projektu? Tj. da vise programera menja aplikaciju i da se to spoji uz pomoc SVN-a. Nisam preduboko usao u sam SVN jer mi nije predugo trebao, ali ovo me bas iritiralo. Na kraju uvek dobijemo neki hibrid koda (pola jednog, pola drugog) :S: .
 
Da, naravno da moze. To je jedna od glavnih poenti source control-a - checkin uz resavanje konflikta, branching i pracenje changelist-i uz svemocni revert. To je velika greska svih fakulteta u Srbiji sto ne odvoje pola sata na nekom predmetu da ispricaju ovakve, fundamentalne pojmove, nego ljudi moraju da se sramote sto ne znaju takve stvari kada se zaposle u nekoj iole ozbiljnijoj firmi gde se kod ne deli preko mail-a.

Moj savet je kada sledeci bud budete radili nesto na fakultetu lepo napravite repository na google code-u i malo se upoznajte sa source control-om. Sve je jako jednostavno, za jedan dan cete pohvatati osnovne koncepte, a zatrebace vam pre ili kasnije sigurno.
 
Imas li onda predlog za neki normalan tutorial ili nesto, jer se bas nisam usrecio. Nasao sam samo opise osnovnih pojmova. Iz jednog izbornog se radio SVN, ali ja ga nisam izabrao jer mi je jedan drugi predmet bio mnogo bitniji.

Ja vec imam svoj repository na Assembli koji sam imao nameru da koristim, ali nista nije bilo od toga.
 
Pa nemam pojma, relativno davno sam se prvi put susreo sa source control-om, tako da ne znam odakle sam ja ucio. Kada uhvatis koncepte sve sto ti treba je help u komandnoj liniji. Nateraj sebe kada budes radio neki manji projekat za faks da koristis svn/git. Lepo checkout-uj svaki fajl koji hoces da menjas, kada zavrsis sa izmenama neke celine to check-in-uj, eventualno makar pogledaj kako se radi i sta znaci forward integration i reverse integration i kako se pravi nove grane. To je dosta mali overhead u radu, a to znanje dosta znaci kada se zaposlis (opet u nekoj normalnoj firmi, posto ogroman procenat firmi u Srbiji i dalje ne koristi nikakav source control, ili ne daj boze code review).
 
Vrh Dno