Šta je novo?

Returnal (PC)

jurodivi

Čuven
Učlanjen(a)
15.08.2011
Poruke
7,995
Poena
745
Konačno se pojavio announcement trejler za PC verziju, potvrđujući glasine da će biti i PC verzije...

 
Konačno. Jedva čekam da probam ovo i uninstalliram posle sat vremena jer je previše teško.
 
Znači došlo doba da moja 2070S stoji kao recommended. Što znači, još malo pa će otpasti i sa te liste :D
Doduše, ova igra ipak jeste prava next gen (ili je sad već zovemo current gen?) zverka. Snažan vizuelni spektakl.
 
Ako im treba 32GB za port onda su nešto zeznuli u procesu. Da je popularnija igra neko bi se i pozabavio optimizacijom.
 
Ako im treba 32GB za port onda su nešto zeznuli u procesu. Da je popularnija igra neko bi se i pozabavio optimizacijom.
NVMe nije mandatory na PC-u kao što je to slučaj sa PS5, pa su najverovatnije iz tog razloga forsiraju veću količinu RAM-a, kako bi igra više koristila isti i na taj način smanjila potrebu za čitanjem fajlova sa sporijeg SSD-a ili ne daj Bože HDD-a. A što se same igre tiče, kvalitet se ne ogleda u popularnosti, to što nije popularn(ij)a nikako ne znači da ne valja, naprotiv. I te kako valja.
 
Može biti da su prebacili teret na ram zbog učitavanja.
Nisam nigde rekao da je igra lošeg kvalieta. Naprotiv smatram da je jedna od najboljih igara za PS5.
Da je popularnija bila bi prioritet za port i sam port bi bio kvalitetniji. Na to sam mislio. Ova zahtevnost od 32GB će odbiti mnoge.
 
Lepo, ovo cekam jer tesko da moze izneveriti - kao ovi favoriti (igre) koje polako izlaze :)
 
 
Instalirao sam sinoc ovu igru i na konfiguraciji iz potpisa na high detaljima radi ok na full hd rezlouciji ali da ram guta to je neverovatno, od mogucih 16 gb popuni mi ram na skoro 14 gb, tako da je vrlo moguce da oni koji imaju 32 gb rama da im uzme dosta vise.
 
Dal moze da se sevjuje bilo gde da ne vraca na pocetak nivoa sledeci put?
 
Instalirao sam sinoc ovu igru i na konfiguraciji iz potpisa na high detaljima radi ok na full hd rezlouciji ali da ram guta to je neverovatno, od mogucih 16 gb popuni mi ram na skoro 14 gb, tako da je vrlo moguce da oni koji imaju 32 gb rama da im uzme dosta vise.
Kod mene igra koristi oko 8gb rama i 9gb vrama, 1080p max podesavanja, ovo je na pocetku igre jos, nekih 15min sam odigrao
 
Poveca se potrosnja sistemskog rama na ~12GB kasnije malo, ali nisam za sad video da trosi vise ?!
VRAM je kod mene 8GB 1440P/Epic podesavanja ...meni se svidja generalno, sareno je a mracno :) odlican zvuk i atmosfera
 
Kod mene igra koristi oko 8gb rama i 9gb vrama, 1080p max podesavanja, ovo je na pocetku igre jos, nekih 15min sam odigrao
Kad budes malo duze igrao vidi bas koliko ce da povuce rama. Planirao sam da nadogradim ram ali kako imam ryzen on bas ne mirisi u svaki put quad channel ram pa ne bih jos nista dirao ako igra ne bude pravila problema zbog manjka rama.

Inace ovo dodje souls igra u third person shooters svetu.
 
Odlicna grafika, uz FSR GRAFA sa 4GB moze da se provuce - epic\ high detalji.... Dosta dobra atmosfera, a zbog ER mi ne smeta ni malo fazon da te vrati na pocetak... (opeznije se igra :) ) Nisam jos stigao do kraja prvog nivoa, ali kontam da je tu "SAVE"... :sneaky:
 
Odlicna grafika, uz FSR GRAFA sa 4GB moze da se provuce - epic\ high detalji.... Dosta dobra atmosfera, a zbog ER mi ne smeta ni malo fazon da te vrati na pocetak... (opeznije se igra :) ) Nisam jos stigao do kraja prvog nivoa, ali kontam da je tu "SAVE"... :sneaky:
Da se ispravim...Jel moguce da nakon BOSSa te vraca na POCETAK nivoa?!?! Onda ispada teze od DS igara... Pod hitno MOD da bar imas pred kraljicom neki SAVE.... Neverovatno je da treba ponovo da predjes ceo nivo, ponovo da pokupis sve stvari, otvaras silne kovcege - da bi probao BOSSa preci opet :unsure: Mislio sam ta ce onaj 'teleport' bar da ostane, ma ni on... :eek:
 
Jel moguce da nakon BOSSa te vraca na POCETAK nivoa?!?!
Pa ono, to je jedna od glavnih fora roguelite igara tako da se sejvom pre bossa gubi cela poenta igre. Kad pogines nazad na pocetak, mada primetio sam neki mehanizam koji mozda moze sluziti za reanimaciju.

Inace, ne volim bas roguelite igre (bas zbog tog fazona sa vracanjem na pocetak) ali Returnal je redak izuzetak. Napucavanje je savrseno kao i kretanje. Jos kad se doda i meta prica koja se polako odmotava i solidan broj stvari za budziti tokom svake partije krajnji rezultat je skoro fantastican. Uspeo sam Hades da preguram do kraja jer je savrseno pogodio borbu i napredak izmedju pogibija, mozda zavrsim i Returnal. Mada bossovi su bas zaj***ni.

Ima malo problema sa stutteringom, ali nista kriticno. A i izgleda da teksture na epic traze vise od 8GB memorije, barem meni u 1440p ultrawide. Par puta je krahirala ali nakon podesavanja tekstura na high nula izletanja.

Inace, malopre sam odradio prvog bossa (jedva), stigao do druge regije i poginuo posle 10ak minuta. Sutra nastavljam.
 
Slazem se za kvalitet igre.... Ali DS serijal laksi od ove igre samo zbog te jedne stvari! DS ima svoju tezinu koja se proteze kroz celu igru...Ovde napucavanja su klasicne tezine i onda ti dodje kraljica i pojaca tezinu 10x. Ok, dosta kukanja... Ali to da iznova da moras pronalaziti opremu - me ubija u pojam. Prvi put mi se mota po glavi neki CHEAT samo za 'kraljice', i nastavim nakon nje normalno da uzivam. Tokom nivoa - nemam problem da me vraca na pocetak, naprotiv...
 
Kad se obračunaš sa bossem jednom, nakon toga više nije potrebno, otvoriće se prečice ka narednom nivou al naravno risk/reward sistem je tu bitan pa je nekad bolje da se farmaju oni itemi koji se prenose u svaki playthrough.
 
meni nikako ne lezi igra, preveliki grind mi deluje i za obican run treba par sati, po meni previse za roguelike igru, hades mi je mnogo bolje legao
 
Znači došlo doba da moja 2070S stoji kao recommended. Što znači, još malo pa će otpasti i sa te liste :D
Doduše, ova igra ipak jeste prava next gen (ili je sad već zovemo current gen?) zverka. Snažan vizuelni spektakl.
Nije ovo nikakav next gen, niti blizu. Sve igre se prilagodjavaju konzolama, tako da o next gen nemojte niti razmisljati.
 
Nije loše optimizovano...sa 10400F + 1060 6GB bez problema 60 fps sa većinom podešavanja na high i FSR.
Inače, izgleda da nije implementiran FSR 2.0 kao što se mislilo već starija verzija...tako se bar priča po netu. Kažu da može bez problema da se ubaci CyberFSR injektor koji je napravljen za Cyberpunk.
 
Konačno sam prešao prvog bossa.
Mučio sam se jer zbog bledo zelene boje nišana često nisam mogao da vidim u šta gađam, prosto se nije video u kakofoniji...onda sam našao podešavanje za "slepilo boja" gde se može promeniti boja UI i to mi je pomoglo.
Definitivno nije igra koja se prelazi brzo...
 
Konačno sam prešao prvog bossa.
Mučio sam se jer zbog bledo zelene boje nišana često nisam mogao da vidim u šta gađam, prosto se nije video u kakofoniji...onda sam našao podešavanje za "slepilo boja" gde se može promeniti boja UI i to mi je pomoglo.
Definitivno nije igra koja se prelazi brzo...
Ma ja sam iz prvog puta mu svukao dve energije sinoc lagano (mislim). On nije toliko težak - koliko razmisljam - da moram ponovo ako se zeznem....
P.S. Koju si boju odabrao, slazem se..I ja imam problem da pritisnem pucanje na vreme da mi obnovi municiju
 
Nazad
Vrh Dno