Šta je novo?

Retro avanture...

shades

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2006
Poruke
170
Poena
345
Kao što sam naslov kaže. Pošto smo u detalje obradili old school klasike sa automata mislim da stare point & click avanture zaslužuju pažnju forumaša...

Nabrojte omiljene... Mislim da su LucasArts iz 90ih numero uno, a zatim sve Sierrine
 
King's Quest serijal, Police Quest do trećeg dela, Phantasmagoria 1, a možda i 2. I na kraju, The Dig od Lucasa... :)
 
Zak McKracken and the Alien Mind Benders
250px-Zak_McKracken_Screenshot.png


pa onda na Amigi ona Sweden avantura (amaterska) gde na pocetku treba da upotrebite motornu testeru na ... zeni da bi dosli do kljuca; na ulici na trecem ekranu treba da nategnete sguza ogromnog zeca a na cetvrtom ekranu vas ubije beba dzin... :D :D :D bolestina kakvu ne pamtim ! :d ludi schwedjani...
 
Flight of the Amazon Queen je dobar... Fate of Atlantis sam juče skinuo talkie verziju (70mb) pa lagano mezetim...

@max Zašto Police Quest do 3. dijela? Čini mi se da je onaj 4. dio imao ok priču i značajno unapređenu graf. Jesi probao Blue Force?

Skoro sam obrnuo GK2: The Beast Wihin, moćna igra, a može se mnogo naučiti bavarske istorije (Ludwig II), mada ima par zaguljenih fora (ono sa biljkom i satom, naročito)...
 
A benethal steel sky?
 
pa onda na Amigi ona Sweden avantura (amaterska) gde na pocetku treba da upotrebite motornu testeru na ... zeni da bi dosli do kljuca; na ulici na trecem ekranu treba da nategnete sguza ogromnog zeca a na cetvrtom ekranu vas ubije beba dzin... :D :D :D bolestina kakvu ne pamtim ! :d ludi schwedjani...

Berra ukoliko me secanje jos sluzi.

Secret of the monkey island, Goblins serijal...
 
Joj de me nadje s temom!

day od the tentacle, ripper, black dahlia, indy and last crusade, naravno svi 2d broken swordovi, manic mansion, ....

koja su to vremena bila....
Ne treba ja da ucestvujem u ovakim postovima, padnem u depresiju. Kad sam bio klinac nikada nisam imao svoj kompjuter, odnosno vremena, mogucnosti da igram, uvek mi je nesto falilo, i sve mislis ima "polako ima vremena igrace se". A onda odjednom odrastes, skontas da vise ne mozes da igras te stare 320*240 igre, a nove avanture izlaze 1 godisnje i zavrsavaju se za 2 sata... :(
 
@opušten

koliko vidim iz potpisa malo si stariji od mene, al nema potrebe da te depresija hvata... Kod mene je upravo obrnuto, stare point & click avanturice će uvijek biti tu negdje na disku... Mislim da žanr avantura nije umro i da (istina rijetko) ipak ima solidnih, relativno novijih avantura...

Ovaj Day of Tentacle je vrh :banana:
 
Uh kad se setim bolesnog Sanitariuma i Phantasmagorie srce mi se pocepa :(
Grim Fandango, Escape from monkey island, uzasno teska Discworld (vise nelogicna nego teska), The Dig, Day of the tentacle...
Skoro sam igrao Lucasovu avanturu, ne mogu sad da se setim kako se zove ali uglavnom radi se o bajkeru koga onesveste iza bara a njegovi "andjeli" ga napuste da prate matorog bikermakera na turneju, kickass game :D
 
Neki moji omiljeni naslovi a koji nisu iznad pomenuti:

- Knight Orc vrhunska tekstualna avantura
- PQ3 (za igru se tada pricalo da ne moze da se zavrsi da ima bag i sta ti ja znam, ipak resenje je bilo na nivou detektivskog trilera)
- Maniac Mansion
- Dark Seed
- No Mercy (Bez milosti) domaca tekstualna detektivska avantura
- Gabriel Knight 3
 
Poslednja izmena:
Kada sam ovo video na atariju, odlepio sam.
Posle sam nabavio amigu i jedna od prvih igara koje sam igrao je bila Future Wars (Delphine Software - francuzi)




i jos jedna njihova avantura
Operation Stealth



Takodje odlicna avantura a nije pomenuta gore - Legend of Kyrandia

 
nisam znao da je Delphine Software napravio i Moto Racer za PC! ... a FutureWars sam propustio... :( mada nikad nije kasno, pogotovo sad kad sam se naoruzao sa hardwareom :D
 
Jos jedna njihova avantura Cruise for a Corpse.
Avantura je za to vreme izgledala VRH ! ,)
Nazalost nikada je nisam zavrsio, u njoj ste morali da se u tacno odredjenom vremenu nadjete na nekom mestu, ili jednostavno ne bi ste videli nesto sto je bitno za dalji tok igre i onda niste mogli da zavrsite igru, ako se ne varam.








 
day of the tentacle

maupiti island - detektivska ,
nikad nisam mnogo napredovao u njoj. Nema chak ni uputstva ne engleskom na netu za to. Ali je&es uputstvo.
Hvata me neka uzasna nostalgija kad mislim na bezbriznost dok sam igrao ovu igru.

little big adventure - ovo je jedna od rektih dobrih igara za moj tadasnji skupoceni 66mhz racunar.
 
Eh, ta nostalgija. To su bile prave igre a ne ovo sad!
 
...kad se samo setim....
Secret of Monkey Island 1 & 2
Maniac Mansion & MM2: Day of Tentacle
Indiana Jones and The Fate Of Atlantis....
 
vidis... nisam znao da je day of the tentacle u stvari manic mansion 2.
Doduse, secam se da si u day of the tentacle mogao da udjes u neku sobu i igras na nekom kompu manic mansion 1. naravno, nisam igrao, al mi je delovalo kao da je cela igra...<-kakva ideja, ccc....
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno