Šta je novo?

Restartovanje kompa

davidoff29

Slavan
Učlanjen(a)
22.06.2005
Poruke
188
Poena
319
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5600G
Miš & tastatura
Logitech
Pristup internetu
  1. Optički internet
Dakle, radi se o malo starijoj konfiguraciji,
intel 850 Mhz, 128 ram-a, hdd 40 gb, maticna sa via chipsetom...
Sve u svemu, kada sam palio komp, prvo blokira kod starta, pa ako se ugasi, nakon ponovnog paljenja ne daje sliku na monitoru (?!), a onda posle x pokusaja se upali kako treba, ali restartuje pre ulaska u Win (izvrti onaj intro, zatim restart).
Uglavnom, kada se zagrejao (sto mi mirise na maticnu plocu), pokusao sam svezu instalaciju win-a, uredno formatirao hdd i ostalo, ali kad treba da detektuje hardver i da privodi instalaciju kraju on restartuje.
Totalno mi je cudan problem i tipujem na plocu, ali ako je neko imao slicnih problema, neka "okaci" svoja iskustva pa mozda i pomogne!
p.s. Jos uvek nisam uspeo da zavrsim instalaciju XP-a! (a pokusao bar 15-ak puta).
 
Probaj da zamenis slot memoriji tj. stavi je u drugi slot i ujedno probaj da ocistis kontakte sa gumicom.
 
Dakle, radi se o malo starijoj konfiguraciji,
intel 850 Mhz, 128 ram-a, hdd 40 gb, maticna sa via chipsetom...
Sve u svemu, kada sam palio komp, prvo blokira kod starta, pa ako se ugasi, nakon ponovnog paljenja ne daje sliku na monitoru (?!), a onda posle x pokusaja se upali kako treba, ali restartuje pre ulaska u Win (izvrti onaj intro, zatim restart).
Uglavnom, kada se zagrejao (sto mi mirise na maticnu plocu), pokusao sam svezu instalaciju win-a, uredno formatirao hdd i ostalo, ali kad treba da detektuje hardver i da privodi instalaciju kraju on restartuje.
Totalno mi je cudan problem i tipujem na plocu, ali ako je neko imao slicnih problema, neka "okaci" svoja iskustva pa mozda i pomogne!
p.s. Jos uvek nisam uspeo da zavrsim instalaciju XP-a! (a pokusao bar 15-ak puta).

Testiraj memoriju i CPU mozda pocinju da crkavaju:zgran:
 
Imam ja slican problem sa mojim starim kompon, jednostavno se ugasi , ali ne moze ponovo da se upali dok se ne izvuce utikac saceka 5sec. ukljuci i radi normalno... (napajanje?) :crash:
 
probaj sa ciscenjem kulera na prosesoru...
mogu da budu i napajanje i ram memorija kao sto je vec receno
 
Izvadi memoriju, ocisti konektore na njoj gumicom za brisanje. Posle toga maramicom ili toalet papirom ocisti slot. To uradi i sa grafickom i sa svim karticama u PCI slotovima. Proveri konektore za napajanje na ploci i vizuelno proveri kondenzatore (da li su nabubreli). Posle toga odradi Clear CMOS i vidi da li se problem ponavlja.

Ciscenje od prasine se podrazumeva!
 
Ja sam imao slican problem i resio ga tako sto sam promenio napajanje.
 
Nazad
Vrh Dno