Šta je novo?

Resident Evil 4 Remake

Koje druge igre? Kad udaris 40 ne igra se sta se stigne i da se u svemu uziva kao kad si imao 15-20 godina
Ovo mi je leglo extra.
Tacno, ali ti igras svaku igru u fazonu "Roguelike" :oops: I to u nasim godinama kada nervi i refleksi malo se istrose.... kapa dole! Ne znam za jos jednog takvog :) Jbt, ja polako sa NORMAL prelazim na EASY, jer ne zelim dodatni posao u zivotu. RE jedva cekam da mi stigne na red, a za tebe je stvoren Returnal... ;)
 
Koje druge igre? Kad udaris 40 ne igra se sta se stigne i da se u svemu uziva kao kad si imao 15-20 godina
Ovo mi je leglo extra.
Ko piše da igraš šta ti stigne pod ruku, slobodno probiraj, nađi šta ti odgovora, sigurno ima desetina sjajnih naslova koje nisi odigrao proteklih godina jer si vreme koje si imao na raspolaganju utrošio u dve-tri igre, prelazeći ih do besvesti...

Lično ne vidim u čemu je tu čar da se jedna linearna igra kao RE prelazi više od jednom, pogotovo pod raznim hendikep uslovima (to je rezervisano za azijate).
 
Svaki prelazak je unique. RE igre imaju odlicne ng+.
Ne znam, ali znam da sam prešao RE2:RE sa Leonom, i rekoh ajde da probam sa Claire (jer sam po sećanju mislio da je to ceo događaj iz druge tj. njene perspektiva), ali ispostavilo se da je sve skoro pa identično kao u Leonovoj kampanji (iste lokacije, ista dešavanja), jedino se razlikuje oružje koje protagonista ima na raspolaganju i možda priča u nekim segmentima, boss fight... Pa sam batalio odmah na startu.

I zašto bi ja ponovo igrao ovako izveštačeno produženu igru, bolje odigrati neku drugu igru...

Ali to sam ja, sem BG:1, BG:2, i TLOU1 (a i to sam se pokajao) nikad nijednu igru koju sam prešao nisam reprizirao. Ne računam sportske (dok sam ih igrao), jer njih ne možeš preći u klasičnom smislu.

Čak i igre koje nisu linearne i izrežirane i u kojima se do cilja može doći na višenačina (tipa Morrowin) ili igre sa više zapleta i raspleta - interaktivne igre (tipa Havy Rain, Indigo Prophecy, Until Dawn, Beyond: Two Souls ili Detroit: Become Human) nisam više puta prelazio jer ne vidim poentu, a pružile bi mi sigurno drugačije iskustvo svakim prelaskom (za razliku od RE).
 
Poslednja izmena:
Jasno, ti bi da stikliras igru i predjes na nesto novo, dok bih ja da vidim granice dizajna...kako se protivnici ponasaju na razlicitim nivoima tezine, koliko je drugaciji raspored protivnika, kako optimizovati rute da bih igru presao za 5 sati.
Pa sama promena oruzja drasticno menja neke okrsaje, ali za te stvari treba zagrebati malo vise, a jasno mi je da je vecini ljudi bitno da iskuse pricu i vide okruzenja.
Svakako bih preporucio da se igre iz serijala predju bar 2 puta - prvi put na najvisem nivou tezine (kada su igre vise horor) i drugi put sa prejakim oruzjem (kada su vise akcione igre).

Inace, ja bas volim RE serijal. Kada sam zavrsio sa rimejkom (posle jedno 70-80 sati), krenuo sam ponovo da prelazim original (uz odlican hd mod) i jako je zanimljivo videti sta su u potpunosti preuzeli, a gde su pravili manje ili vece razlike.
Svakako mi je drago sto ima slicnih "manijaka" ovde :) .
 
Ja sam juce presao RE4 originalnu verziju na Xbox-u. Trebalo mi 56h ukupno. Par puta sam hteo da odustanem. Ona kamera i kontrole na Xbox-u su katastrofa.
Ne znam da li cu ikada moci da se naviknem na nisanjenje na kontroleru. Ne znam zasto svaka takva igra nema podrsku sa misa i tastaturu.
 
Jasno, ti bi da stikliras igru i predjes na nesto novo...
Da, uz napomenu da "štikliraš" možda i nije prava reč koju bih upotrebio, jer ta reč u mom vokabularu podrazumeva dve stvari: neku vrstu otaljavanja i/ili igranja pod moranjem, što svakako ne radim, jer kad igru igram vrlo posvećeno i pažljivo, ali ne i mazohistički, i ukoliko mi "ne klikne" u nekom razumnom roku (prvih sat-dva) bataljujem je, nema potrebe da se mučim da bi mogao da kažem / napišem da sam nešto prešao, jer ima toliko mnogo izbora a tako malo vremena. (To radim i sa AAA naslovima, npr. Horizon: FW sam počinjao dva puta, i smorim se već kod zmije, i daću joj šansu još jednom jer mi je Horizon: ZD jedna od boljih igara na PS)...

Doduše pre nego što se odlučim da nešto igram "proučim" da li bi mi igra mogla odgovarati, pa se tek onda odlučujem da joj dam šansu...
Priznajem da me poneke igre koje bi mi sadžinski i odgovarale odbijaju dužinom trajanja... Što nije fer prema tim igrama koje su objektivno dobre, ali nije fer ni činjenica da se za igranje i hobije uopšte ima sve manje i manje vremena... ;)

IZVINITE ZA OFF.
 
Ja sam juce presao RE4 originalnu verziju na Xbox-u. Trebalo mi 56h ukupno. Par puta sam hteo da odustanem. Ona kamera i kontrole na Xbox-u su katastrofa.
Ne znam da li cu ikada moci da se naviknem na nisanjenje na kontroleru. Ne znam zasto svaka takva igra nema podrsku sa misa i tastaturu.
Ako ima da se nisani i mrda kamera/nisan, mis i tastatura. AKo je voznja sport tuce tipa mortal i slicno dzojped mi je super.
 
Pa neke igre imaju. Recimo Atomic Heart ima podrsku za misa i tastaturu, a npr. MechWarrrior5 nema, iako je i ta igra dostupna za PC.
Sad bi trebalo da pocnem RE5 i RE6. Nadam se da su kontrole malo bolje nego na RE4.
 
Jesu, posto u RE4 sve radis levom pecurkom. RE5 i RE6 imaju dosta modernije kontrole, a i sestici mozes da se kreces i pucas.
Meni u RE4 kontrole ni danas nisu problem, vise mi smeta sto stalno moras da ides u inventar.
 
Secam se kad sam davno krenuo staru cetvorku na kompu i kao ajde sa dzojpedom, jer tako se igra RE. Mislim da sam se kod petog protivnika izdeprimirao i krenuo od pocetka sa M+K jer sam imao osecaj da previse trosim municije jer mi je nisanjenje bio ziv ocaj.
 
Da, uz napomenu da "štikliraš" možda i nije prava reč koju bih upotrebio, jer ta reč u mom vokabularu podrazumeva dve stvari: neku vrstu otaljavanja i/ili igranja pod moranjem, što svakako ne radim, jer kad igru igram vrlo posvećeno i pažljivo, ali ne i mazohistički, i ukoliko mi "ne klikne" u nekom razumnom roku (prvih sat-dva) bataljujem je, nema potrebe da se mučim da bi mogao da kažem / napišem da sam nešto prešao, jer ima toliko mnogo izbora a tako malo vremena. (To radim i sa AAA naslovima, npr. Horizon: FW sam počinjao dva puta, i smorim se već kod zmije, i daću joj šansu još jednom jer mi je Horizon: ZD jedna od boljih igara na PS)...

Doduše pre nego što se odlučim da nešto igram "proučim" da li bi mi igra mogla odgovarati, pa se tek onda odlučujem da joj dam šansu...
Priznajem da me poneke igre koje bi mi sadžinski i odgovarale odbijaju dužinom trajanja... Što nije fer prema tim igrama koje su objektivno dobre, ali nije fer ni činjenica da se za igranje i hobije uopšte ima sve manje i manje vremena... ;)

IZVINITE ZA OFF.

Sviđa mi se logika, jer je i moja poprilično slična. Ipak, mnoge igre ću da završim i po 4-5 puta, jer se desi da otkrijem nešto novo, doživim naslov totalno drugačije itd. Poenta je samo da ne mogu da igram - završim - pa krenem ponovo. Kad završim, ide na pauzu...i onda, u nedostatku nečega što bi mi se baš svidelo - uzmem i ponovim.

Baš biram šta ću da igram i dugo većam da li igru vredi kupiti ili ne. Čak i tad se desi da se žestoko prevarim. TLoU je najbolji primer. Zažalio sam što sam kupio igru. Sa druge strane, RE4 znam da ću igrati ponovo, kao što ću i RE2. Čak sam i RE3 odigrao iako nisam oduševljen (pričam o rimejkovima, naravno - orginale sam sve završio kada su bili aktuelni).
 
Nije bilo spavanja, ja sve igre koje bas volim igram sa 0 smrti, tako je nekih 30 godina, vucem to od aparata u luna parkovima i prelaska sa jednim zetonom.
Dakle ovo je dosta restarta bilo, igrao sam na hardcore dok nisam presao igru sa 0 smrti. Kad god se zagine, od pocetka se krece.
I svaki playthry sam otkrivao nesto novo, naravno 0 konsultacija na internetu za strategije lokacije itema treasure i slicno, cisto iskustvno, ne ukaljano.
Za tebe je Returnal sa PS5
 
коначно
 
Probao sam sinoć igru i manje više sam je odmah deinstalirao.

Nije mi se svidela tolika linearnost, k'o u tunelu da sam, mada hajde, upoznat sam sa RE još do Sonija keca. Doduše, mogli su da joj daju malo širine do sada.
Ono što mi je najviše zasmetalo je bezvezno kretanje. Nekako mi je trapavo, sa onim korakom u stranu kad krenem da okrenem kameru. Ne znam...

Grafika je u principu odlična. Sve sam stavio na full (čini mi se) i sve to lepo izgleda.
 
Nije ovo open world igra, ovde se ocekuje linearnost.

Evo i gameplay za dlc:

Ocekujem sledece godine RE5 remake, cim wesker ima uradjen ceo model i ubacen je u mercenaries, manje vise je potvrdjeno.
 
Samo nam fali da se i RE serijal pretvori u open world, pu pu daleko bilo.
Manje vise svaka igra prelazi na OW, pa se bas obradujem kad izadje i nesto linearno.

Za sada su svi rimejkovi odlicni, samo neka nastave.
 
Uh, izvin'te na basfemiji! :rolleyes:

Izneo sam svoje mišljenje i šta mi se sviđa/ne sviđa. Zapravo sam i napisao da mi taj momenat i nije krucijalan nego (za mene) jako loša fizika kretanja i upravljanja.
 
Samo da joj moderi ponovo preprave glas vestackom inteligencijom, i bice dobro :LOL:
 
Odlican je Separate Ways, prosto mi je neverovatno da Capcom trazi samo 10$ za ovo.
Trebalo mi je oko 7 sati na hardcore. Ako igrate na m+k i ne igrate requestove, verovatno moze da se predje i za 4 sata.
 
I ja uzeo, krecem veceras DLC.
Prosli DLC (Winters Expansion za RE Village) nije bio nesto, ali ovaj deluje da ce biti mnogo bolji.
 


Igra jeste odlicna, ali da bude nominovana za GOTY je malo cudno. Ne znam, ali meni ovaj Game Awards Show nema neki pretjerani znacaj, vise cijenim Steam nagrade a i tamo su mnogo zanimljivije nominacije i kategorije.
 
Zasluzuje igra nominaciju. Nije uopste lako odraditi rimejk voljene igre, a da ne uvredis stare fanove, a privuces nove.
Odlican dlc je samo slag na tortu.
Da je izasao VR patch, meni bi to sigurno bila igra godine.
 


Igra jeste odlicna, ali da bude nominovana za GOTY je malo cudno. Ne znam, ali meni ovaj Game Awards Show nema neki pretjerani znacaj, vise cijenim Steam nagrade a i tamo su mnogo zanimljivije nominacije i kategorije.

Pa nije Remake igre stare godinu dana pa da bude čudno, nego stare skoro 20 godina. Pritom, remake u pravom smislu te reči, tako da, why not. 🤗
 
Ajde da postavim ovde...


Dakle, najverovatnije open world! :cool:
Vidim da dobar deo igračke zajednice negoduje ali ako se ovo uradi kako treba ima da puca!
OW po meni jeste sistem odnosno tool da se poveća imerzija u igrama. Da se osećaš da si u samo malom delu jednog velikog sveta.
Nešto ne znam da li postoji ovakvih igara a da su jako otvorene.
 
Nazad
Vrh Dno