Šta je novo?

Reset uređaja sa non-removable baterijom (telefoni, tableti)

a c a

Uticajan
Učlanjen(a)
04.11.2003
Poruke
6,209
Poena
1,625
Moja oprema  
Laptop
HP 8570p
Mobilni telefon
Realme 8
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Znao sam da će i to jednom da se desi, moralo je. I kada sam birao telefon skidajuća baterija je uvek bila obavezna stavka, zato sam uzeo S4 a ne recimo Z1 ili N5. Ali kod tableta nema takvog izbora pa se nisam ni opterećivao. Da skratim, u pitanju je Samsung Galaxy Tab 2, ali i to je nebitno jer je pitanje univerzalno. Instalirao sam sinoć jedan program iz prodavnice i pri pokretanju se tablet zabagovao i to dobro. Ekran smrznut, učitava beskonačno program, pretpostavljam da nije 100 % kompatibilan za tablete, više je za telefone, nijedan taster ne reaguje. Mogao sam samo da čekam da isprazni bateriju, koju sam za inat napunio isti dan, bila je na 95%. Nisam imao izbora osim da čekam ili da se odmrzne ili isprazni bateriju. Sva sreća, posle nkih dobrih pola sata 45 minuta sam se odmrzao ali je baterija otišla na 60 % za to vreme. Ne mogu da verujem da proizvođač nije predvideo mogućnost šta da se radi u ovom slučaju.
 
Proguglaj malo bas za taj tab, ali ili je kombinacija tipki tipa power dugme u kombinaciji sa jednim od volume rocker dugmica, + ili - koje dugo drzis u isto vrijeme. A druga opcija je da malo bolje pogledas na uredjaju ima li neka rupica ili ispod nekog poklopca (ako ga ima) pa to dugmenece u rupici pritisnes i drzis necim tankim, recimo cackalicom.
 
Trebalo bi samo da se resetuje ili u tezem slucaju da se drzi power dugme sve dok se ne ugasi sam
 
Kod vecine telefona i tableta dugo drzanje power dugmeta rezultuje restartom.
 
Držanje power tastera radi baš to, nasilno gašenje, ali kada ni to ne pomaže, svaki (bar ovi što su mi prošli kroz ruku) uređaji imaju i neku opciju power+volume ili taster za kameru, ili slično, gde se baš baš nasilno gasi uređaj. Negde pročitah, kod Sony-ja npr, postoji posebno hw kolo, nezavisno od procesora, memorije i svega ostalog u telefonu, koje prati ovu kombinaciju tastera te prekida napajanje ploči kada se aktivira.
 
Poslednja izmena:
Neki Sony telefoni sa fisknom baterijom imaju HW reset dugme. U slucaju potrebe, pritisak vrhom olovke ili spajalice dovodi do restarta telefona - isto kao da je baterija izvadjena.

Pozdrav
 
U većini slučajeva držanje power dugmeta 15 sekundi ima isti efekat kao da je izvađena baterija.....
 
Takodje, meni se desava tablet da se zaglupi nekada u nekoj aplikaciji..

Dugo drzanje power dugmeta ga ugasi.
 
Stara je tema a i ne razumem se, ali uspust da pitam, Lenovo tablet, nikad nije paljen izvadjen iz kutije, ja ga slučajno nekako upalim i odmah sam zadržao dugme za paljenje dok se kao palio (pojavio se logo), i ugasio se onda jel moze nesto da mu bude?
 
Ne
 
Nazad
Vrh Dno