Šta je novo?

Reparirane grafike

Igrom slucaja sam kupio repariranu 6870x2.Momak koji ju je kupio preko weba-a vratio u radnju kao ne ispravnu.
Kupio probao furmark 15 min sve radi max temperatura na obe bila 75c .Odigrao Batman arkham city radi ko sat .
Jedina zamerka malo zavija kad se pokrene bilo koja 3d aplikacija al za 7600 din cu preziveti :p.
 
WoW, znaci svaka cast. Platio si je jeftinije nego ja repariranu 6850.
 
Vrhunska kupovina 6870x2 za te pare!
 
Samo jos da dugo posluzi i da radi kako treba svo vreme.
 
vrlo jeftino za tu kartu plus imas garanciju
bolje receno dzabe
i za igre i za kopanje
 
Igrom slucaja sam kupio repariranu 6870x2.Momak koji ju je kupio preko weba-a vratio u radnju kao ne ispravnu.
Kupio probao furmark 15 min sve radi max temperatura na obe bila 75c .Odigrao Batman arkham city radi ko sat .
Jedina zamerka malo zavija kad se pokrene bilo koja 3d aplikacija al za 7600 din cu preziveti :p.

Aiii!!! Reparirana x2 :)

Svaka cast na ceni!! Neka dobro sluzi!
 
Bas sam gledao ovaj forum pre kupovine reparirane kartice pa bih vas pozdravio sve i zahvalio na savetima jel nisam ni znao da postoje ovakve kartice.......Uzeo sam pre nedelju dana u EMMI-ju repariranu MSI GTX 570 TwinFrozr III Power Edition, prezadovoljan sam i samo da napomenem dobio sam je kao novu u fabrickoj kutiji(NE U BELOJ) sa svom opremom kablovima ,adapterima, itd..... stim sto joj je default clock 732mhz a ne 770 kako bi trebalo ne znam zasto.....i naravno overklokuje se k'o blesava bez dizanja voltaze....I jedina zamerka mi je sto kada igram Batlefield 3 Multiplayer sve na ultra temperatura je oko 76-78C sa 6 x 120cm ventilatora u kucistu ne znam zasto mozda nesto nisam lepo podesio ali cu to pitanje postaviti u GTX 570 Thread-u I jos jedna stvar TEMPERATURE SU MI ISTE I NA 732 I 770 I 800mhz !
 
Jedina mana ako se to moze nazvati garancija je na 6870x2 bila 6 meseci.
danas sam uzeo i GeForce GTX460 MSI OC 1GB/DDR5 za drugara radi extra
 
kvar ako postoji uglavnom se pokaze u prvih par sati ili dana :)
 
temperature su ti ise jer se ventilator automatski podesava. nije to prevruce za bf3 na full hd, i ako si maxx-ovao podesavanja... to je skroz ok.
koliko ja videh do sada, jedna od igara koja je najvise ugrejala moju kartu.




Znaci da ne brinem....vidim svuda na netu pominju na full loadu oko 56,66,67C za tu karticu jer je hladnija od ostalih 570, da li onda na namestim custom fan settings?
 
moja msi gtx570(fabricki na 786/4200) u svim igrama na max podesavanjima na full hd nije prelazila 73-74 stepena(referentna karta). bf3 je jedina igra koja je poterala preko 80c.
probaj neku drugu igru, pa ces verovatno videti i nize temperature.
a fan profil podesi svakako, za minimum podigni dokle je jedva primecujes... podesi sam prema svom uvetu:)
 
Hvala na odgovoru....hteo boh malo da experimetisem sa overklokom pa me zanima da mi preporucis neki stress test....sad imam furmark i kombuster msi.....jel su dobri?
 
Meni drugar prodaje 6850 repariranu za 70 eura bez garancije da mi ucini kao. A u emmiju bile jeftinije i to za 7k sa 12 meseci garancije.
 
Cuj, da mu "ucini"... :D
 
za 75 evra eno ti u oglasima 6790 sa garancijom. Kakva crna 6850 za 70 evra i to još bez garancije. A za 10k dinara imaš u Emiju reparirane 460 sa 12 meseci garancije... Mislim da je Emmi ispao bolji drugar :D
 
kvar ako postoji uglavnom se pokaze u prvih par sati ili dana :)

Tako je. Samo, to ne važi za reparirane već za neispravne grafike. ;)

Reparirana može bez problema da izdrži 1, 3 ili 6 meseci i posle toga da "zabrljavi" ili "zakuca".
Kvar je gotovo uvek isti, problem je u RoHS kalaju i na kraju kartica mora pod neki "fen" (najčešće koriste fenove za skidanje farbe u stolariji) ili u "rernu" kod nekog nabeđenog majstora koji prodaje nadu (čitaj "maglu"), jer niko neće da plati "kuglanje" kod časnog majstora... ;)

EDIT: Ali dobro, dok svako plati školu... neko mora da vozi i kola od nekoliko desetina hiljada €! ;)
 
Poslednja izmena:
Zato je tu garancija od 12 meseci :D

Ipak, malo su se izbezobrazili pa su digli cene... U emiju imaju reparirane i nove gtx 460 po skoro istoj ceni...
 
Tako je. Samo, to ne važi za reparirane već za neispravne grafike. ;)

Reparirana može bez problema da izdrži 1, 3 ili 6 meseci i posle toga da "zabrljavi" ili "zakuca".
Kvar je gotovo uvek isti, problem je u RoHS kalaju i na kraju kartica mora pod neki "fen" (najčešće koriste fenove za skidanje farbe u stolariji) ili u "rernu" kod nekog nabeđenog majstora koji prodaje nadu (čitaj "maglu"), jer niko neće da plati "kuglanje" kod časnog majstora... ;)

EDIT: Ali dobro, dok svako plati školu... neko mora da vozi i kola od nekoliko desetina hiljada €! ;)

Mislim da je dovoljno godinu dana ,cak i previse,da se vidi da li radi ...a prvih 6 meseci ima dusu da joj izvadim,a ako to izdrzi onda ce sigurno da radi dokle god moze.....:-D a sto se cena tice ...ne znam mislim da su ok mozda da idu dole 15-20%.....bila je sad kada sam ja kupovao neka gtx 580 koja je napravljena smo za vodeno hladjenje i nova je oko 500-600 e a oni je prodaju za 18 000 din.......ali generalno ta reparirana elektronika nije nista strasno ,citao sam mnogo o tome na stranim forumima i retko ko ima negativna iskustva(ali su dobili zamenu)....i nqjvece online prodavnice (new egg itd....) prodaju reparirane stvari.....pozdrav;-)
 
No comment!
 
Mislim da je dovoljno godinu dana ,cak i previse,da se vidi da li radi ...a prvih 6 meseci ima dusu da joj izvadim,a ako to izdrzi onda ce sigurno da radi dokle god moze.....:-D a sto se cena tice ...ne znam mislim da su ok mozda da idu dole 15-20%.....bila je sad kada sam ja kupovao neka gtx 580 koja je napravljena smo za vodeno hladjenje i nova je oko 500-600 e a oni je prodaju za 18 000 din.......ali generalno ta reparirana elektronika nije nista strasno ,citao sam mnogo o tome na stranim forumima i retko ko ima negativna iskustva(ali su dobili zamenu)....i nqjvece online prodavnice (new egg itd....) prodaju reparirane stvari.....pozdrav;-)

Drzao sam u ruci tu repariranu msi GTX 580 hydrogen, mislim da samo full cover vodeni blok od 1 kg u malorpodaji bi kosato 40e, tako da ako crkne kapiram, da bi izvukao za delove, tj kao neispravnu sigurno 60-80e, sto nije malo s obzirom da je u emmiju cela karta 150e :d
 
@mige taj drugar ti sigurno Zoran a mozda i nije necu da gresim dusu

@ostali koliko para toliko muzike ko hoce garanciju 2-3 godine neka kupi novo kome nije bitna garancija neka kupi repariranu uglavnom bitcoin miner-i uzimaju sve atijeve kartice koje se pojave u doticnim firmama
 
Razmisli samo kolikom broju ljudi treba FC WB za 580-cu. Mislim da se mogu nabrojati na prva 3 prsta jedne ruke. Šanse da prodaš samo blok su jako, jako male.
 
mozda nekome da ima da poklopi kupus dok se kiseli.
 
Pa za rudnik i ne mora da bude 100% ispravna, ali za prosecnog korisnika koji koristi kartu za sve ostalo, naravno da mu je bitno da bude 100% ispravna.
A realno, 6850 za koliko se prodaje (80e) sa 12 meseci garancije, vredi te pare, jer ako hoces novo, imas tek 7770 koja je 100e (PowerColor) imas godinu dana vise garanciju, nova je karta i slabija od 6850.
Pa ko voli nek izvoli. ;)
 
Nazad
Vrh Dno