Šta je novo?

Reno Laguna fabricki gps

Nuclear Era

Slavan
Učlanjen(a)
19.09.2006
Poruke
57
Poena
310
Prijateljica ima Lagunu 2005god, sa fabrickim gps-om, s tim sto nema mapu srbije, pa me zamolila da se raspitam da li je moguce naci upotrebljivu mapu i na koji nacin se uopste takve mape ubacuju? Nemam iskustva sa ovim, pa ako bi neko bio ljubazan da mi pojasni..
Hvala
 
Najbolje je da se raspita kod Renault dilera.

---
Ttalk
 
Za Srbiju ne postoje jos uvek detaljne mape, samo najvazniji putevi, ali bi do kraja
ove godine trebale konacno biti dostupne. Problem kod fabrickih navigacija je sto
ne mozes da ubacis koju ti hoces mapu vec samo odredjeni tip mapa a to su najcesce
(ako ne i uvek) Navteq mape.
Sto se tice ostatka Evrope situacija je naravno mnogo bolja i postoje detaljne mape.
 
Navteq ima svoj sajt na kome moze da se browsuje mapa. Uglavnom njihovu mapu imaju sve fabrichke navigacije, a njena mapa Srbije ima autoput i dve ulice, otprilike. Kod nas nema razloga stavljati navigaciju u dodatnu opremu, sem ako neko bash uziva da debelo preplati mp3 plejer.
 
Detaljna mapa Srbije za fabricke GPSove koji koriste Navteq mape bi trebalo da budu dostupne do kraja sledece godine, raspitivao sam se zbog slicnog problema (polovni Reno iz Nemacke).
 
Ok, hvala svima na odgovorima, pomogli ste mi..
Pozdrav
 
Navteq ima svoj sajt na kome moze da se browsuje mapa. Uglavnom njihovu mapu imaju sve fabrichke navigacije, a njena mapa Srbije ima autoput i dve ulice, otprilike. Kod nas nema razloga stavljati navigaciju u dodatnu opremu, sem ako neko bash uziva da debelo preplati mp3 plejer.
Nisi davno gledao?!? Pogledaj Navteq sajt ponovo. :) :) :)

Mada, novih Navteq mapa još nema u uređajima. Al' treblo bi do kraja godine.
 
Navteq mapa ce biti dostupna tek za nekih godinu dana (kako stvari sada stoje). Ful mapa (po Navteq standardima) ce biti tek za 2+ godine. Inace na sajtu to nemojte da gledate sta ima a sta nema, jer tu ima svakakvih podataka (kupljeni npr.) koji tek treba da se voze, proveravaju, pa ponovo kodiraju.
poz svima
 
Navteq trenutno automobilima snima Srbiju, a nova mapa za Reno se očekuje u toku ove godine (V31) i trebalo bi da sadrži Srbiju, onakvu kakva je trenutno na sajtu Navteq. Informacija je dobijena od Renault-Nissan Srbija.

Inače, novi Hyundai i40 ima mapu Srbije na fabričkoj navigaciji!
 
Ma batali to sto ti reno srbija prica. Ja sam zaposlen u doticnoj firmi. Izbacivace se mapa kvartalno (deo po deo) ali nece biti skroz upotrebljiva bar do oko nove godine. Nije mali posao uopste. Mada nemojte me drzati za rec, nisam ja taj koji odlucuje. Poz
 
Jel neko ima upotrebljiv link tih navtekovih mapa za srbiju? :)
Ja sam pre nekih 5-6 meseci trazio i nista nisam izbunario.
 
Navteq trenutno automobilima snima Srbiju, a nova mapa za Reno se očekuje u toku ove godine (V31) i trebalo bi da sadrži Srbiju, onakvu kakva je trenutno na sajtu Navteq. Informacija je dobijena od Renault-Nissan Srbija.

Inače, novi Hyundai i40 ima mapu Srbije na fabričkoj navigaciji!

Ako sam dobro video na i30, Hyundai ubacuje iGO navigacije. Kao ove kineske koje možemo da kupimo...samo što za moj auto nema odgovvarajuća maska :(
 
Ma batali to sto ti reno srbija prica. Ja sam zaposlen u doticnoj firmi. Izbacivace se mapa kvartalno (deo po deo) ali nece biti skroz upotrebljiva bar do oko nove godine. Nije mali posao uopste. Mada nemojte me drzati za rec, nisam ja taj koji odlucuje. Poz

Ne priča mi RNS, nego neko ko je na visokom mestu u RNS. ;)

Navteq izbacuje mape jednom godišnje, a kvartalno se te mape samo dopunjuju malim izmenama. Recimo, trenutno je aktuelna verzija V30.3, a V31 bi trebalo da sadrži Srbiju. Ta mapa Srbije sigurno neće biti lošija od one koja je ubačena u City Navigator Europe 2011.40, a ona je već vrlo pristojna.
 
Ok je sve to. Mada sam ja rekao da ce mapa biti po standardima tek za oko 1 godine. A svakako taj koji je na visokom mestu u RNS nema sanse da zna bolje od mene koji pravim te mape, skupljam podatke i znam koji deo je odvozen.... Inace ta mapa koja je izbacena vec je uglavnom od kupljenih podataka (koji btw. jos nisu provereni) i naravno nece biti losija od City Navigatora. Mada se ponovo te dve mapa u odredjenom tehnickom delu razlikuju ( Navigator oblikuje Garmin po svojim standardima)...

poz
 
Ok, verujem i ja da mapa iz prve sigurno neće biti baš sjajna. Uostalom, koristio sam Navteq mape u Hrvatskoj, Austriji i Grčkoj i nisu bile idealne, iako sam koristio poslednju dostupnu verziju u tom trenutku. Meni i SCG Route nije baš po Garmin standardu, verovatno zato i nije dostupna kao "prava" Garmin mapa. Uglavnom, iskreno, nadam se da će Navteq V31 sadržati bilo kakvu mapu Srbije, jer mi je odavno dosadio prazan ekran na navigaciji! :)
 
Nikad me nije interesovalo ali me sad interesuje, da li se do mapa za fabričke auto navigacije može doći na netu jer pretpostavljam da svaki proizvođač automobila ima neku svoju kastomizaciju pa mapa mora biti baš odgovarajuća. Naravno, interesuje me za pristupačnije modele npr. i30 i sl.

Tj. da li je potrebno to budžiti na naš srpski način ili kupovinom auto sa navigacijom (ne mislim na polovnjak) dobijam i pravo na neki besplatan update kod lokalnog predtsavnika za Srbiju.
 
Poslednja izmena:
Ok je sve to. Mada sam ja rekao da ce mapa biti po standardima tek za oko 1 godine. A svakako taj koji je na visokom mestu u RNS nema sanse da zna bolje od mene koji pravim te mape, skupljam podatke i znam koji deo je odvozen.... Inace ta mapa koja je izbacena vec je uglavnom od kupljenih podataka (koji btw. jos nisu provereni) i naravno nece biti losija od City Navigatora. Mada se ponovo te dve mapa u odredjenom tehnickom delu razlikuju ( Navigator oblikuje Garmin po svojim standardima)...

poz

Kada očekuješ da NTQ mape budu u rangu ili kvalitetnije od lokalnih mapa za Srbiju (SCG, Contrast, Adriaroute)? Da li je to tih godinu dana koje ti pominješ?
 
Poslednja izmena:
Nikad me nije interesovalo ali me sad interesuje, da li se do mapa za fabričke auto navigacije može doći na netu jer pretpostavljam da svaki proizvođač automobila ima neku svoju kastomizaciju pa mapa mora biti baš odgovarajuća. Naravno, interesuje me za pristupačnije modele npr. i30 i sl.

Tj. da li je potrebno to budžiti na naš srpski način ili kupovinom auto sa navigacijom (ne mislim na polovnjak) dobijam i pravo na neki besplatan update kod lokalnog predtsavnika za Srbiju.

Besplatan update ne postoji, mape za fabričke navigacije se kupuju. Naravno, postoji i mogućnost da ih skineš s neta i narežeš. Ja sam u Laguni probao mape nekoliko zapadnoevropskih zemalja i sve radi savršeno.
 
Besplatan update ne postoji, mape za fabričke navigacije se kupuju. Naravno, postoji i mogućnost da ih skineš s neta i narežeš. Ja sam u Laguni probao mape nekoliko zapadnoevropskih zemalja i sve radi savršeno.

E sad objasni postupak, sve do detalja molim...

Koristio si mape diraktno sa CD-a/DVD-a (koje od to dvoje) ili si narezao pa uradio update same navigacije?
Da li si nasao u medjuvremenu Srbiju i exYU ?

Svaki info dobrodosao, objasnjenje, tutorijal takodje...

Hvala unapred
 
Update nije potreban, tj nije neophodan. Mape koje su mi trebale sam narezao na cd, ubacio u čitač i to je to. Od exyu, raspoložive su mape Hrvatske i Slovenije.
 
Navteq trenutno automobilima snima Srbiju, a nova mapa za Reno se očekuje u toku ove godine (V31) i trebalo bi da sadrži Srbiju, onakvu kakva je trenutno na sajtu Navteq. Informacija je dobijena od Renault-Nissan Srbija.

Inače, novi Hyundai i40 ima mapu Srbije na fabričkoj navigaciji!

Evo trenutne verzije V32.2 i jos nema S od Srbije a sumnjam da ce je i biti...
 
Ma da... Pitao sam gospodu iz RNS šta bi sa obećanjem i samo su slegli ramenima... Ja sam u međuvremenu prešao na Lagunu III, isto sa carminat/navteq navigacijom za koju nema Srbije, a za noviju TomTom ima.

Ma, treba da se pomirimo s tim da smo šupak na globusu i to je to...
 
Mi smo jos dobri za razliku od BiH,Makedonije,Cg. To ne zavisi od Navteqa odnosno Here sada. Oni su uradili dosta dobru mapu Srbije cak sta vise pokrili i sela koja imaju po par hiljada stanovnika. Renault nije nigde ni u jednom svom sistemu odradio Srb (carminat) izuzmimo to sa TomTom-om.
Cudne su te price sa mapama za fabricke navi...
Tipa BMW nema Srb u sistemima do 2010(professional,high,bussines DVD sistemi) dok recimo u novom NBT sistemu je ona skroz pokrivena. Audi je skoro odradio u svim svojim sistemima sto je za pohvalu 2G,3G hdd,3G+,RNC... itd
 
Nazad
Vrh Dno