Šta je novo?

Reklamiranje na fejsu - uzas

GameOn

Poštovan
Učlanjen(a)
18.01.2015
Poruke
26
Poena
54
Postavio sam neku reklamicu na fejsu na predlog drugara da neki svoj hobi pretvorim u biz... i reko ajde. Stavio 5$ cisto da vidim kako, sta. Stavio sam parametre na Srbija od 13-40 godina muskarci i sta se desilo mozete videti na slici...
UZAS! Nikad vise necu koristiti fejs za reklamiranje bilo ceka, lopovi... izvinjavam se moderatorima ukoliko sam postavio temu na pogresno mesto.

fejs reklama.jpg

Kakva su vasa iskustva i da li sam ja nesto pogresio?
 
Misliš da nema u Srbiji ljudi sa takvim imenima?
Ima ih i to mnooogo...
Sad, na fejsu ima isto tako mnogo lažnih profila, ko bi ga znao...
 
Hahahahaha kakav fail
 
Hoce da pravi biznis ali ne sa siptarima ako je vec stavio da bude Srbija. :)
 
Hahahahaha kakav fail

:D

Mislim da su u pitanju neki Facebook boot-ovi ili tako neka namestaljka samo da ti skinu pare sto pre... otprilike ovako: 70 albanaca ili sta su vec (vidim kod vecine albansku zastavu) i 10 nasih je lajkovalo reklamu... od toga 5 samo nasih je pitalo kolika je cena i slicno. Znaci kao da su boot-ovi iz Albanije ili su placeni da klikcu na reklame... ne znam.
 
Pa tako sam i mislio... glupavi fejs. Hvala na ovome... sreca pa me greska kostala samo 500 din. :)

Ima li neko ideju kako da se oglasim a da to nije kupujem prodajem... posto ebay za sada ne moze (a znam 100% da bi tamo bio uspesan), sta da radim? Ideje?
 
Pa mozda bi pomoglo da znamo koji je to hobi sto zelis da pretvoris u biznis ?
 
Mislim da je ocigledno sta prodaje:

quadcopter-3d-printed-pl1q_vampire_1.jpg


:d
 
Haha, hocu ja da kupim.

Ja uglavnom imam dobra iskustva, bar sto se tice promocije nocnog zivota u BG-u. Reklame se pojavljuju ciljnoj grupi.
 
Haha, hocu ja da kupim.

Ja uglavnom imam dobra iskustva, bar sto se tice promocije nocnog zivota u BG-u. Reklame se pojavljuju ciljnoj grupi.

Pa da su mi ciljna grupa Albanci to bi bilo ok :D
Da li je do podesavanja ciljne grupe, mozda sam trebao da stavim samo BG?
Evo link na PP, posto necu ovde da se reklamiram, nego mi treba ideja, gde je pametno da to postavim...
 
Previse si uopsteno targetirao ljude, trebao si to detaljnije da uradis. Bolje ti je da imas manji broj ljudi do kojih ce ti doci reklama, ali su zainteresovani nego obrnuto. Odnosno pored godina i pola, stavi i da su ti ljudi lajkovali i navedes par stvari koje su bliske tome sto radis.

Procitaj ovaj tekst: http://www.istokpavlovic.com/blog/fejsbuk-oglasavanje-kako-napraviti-efikasnu-fejsbuk-reklamu/

Evo citat sa navedenog sajta:
Cela poenta sa targetiranjem jeste u tome da napravite što užu, a efikasnu grupu. Ukoliko stavite da se reklama prikazuje celoj Srbiji, morali biste da dignete dnevni budžet na neke astronomske sume, koje kod nas mogu da priušte samo velike kompanije i velike stranke pred izbore. Iz ovih razloga, glavni način da drastično uštedite novac i dobijete kvalitetne ljude koji će zaista kupiti vašu ponudu, jeste u targetiranju.
 
Poslednja izmena:
Postavio sam neku reklamicu na fejsu na predlog drugara da neki svoj hobi pretvorim u biz... i reko ajde. Stavio 5$ cisto da vidim kako, sta. Stavio sam parametre na Srbija od 13-40 godina muskarci i sta se desilo mozete videti na slici...
UZAS! Nikad vise necu koristiti fejs za reklamiranje bilo ceka, lopovi... izvinjavam se moderatorima ukoliko sam postavio temu na pogresno mesto.

Pogledajte prilog 161147

Kakva su vasa iskustva i da li sam ja nesto pogresio?

Lose si setovao demografiju, nije Facebook kriv vec ti.
 
Pa dobro, imas gomilju ljudi s kosova, sto ti je to sad cudno? Ima tu i goranaca i albanaca, malo broj srba doduse ali ok, za 5$ i nije lose :D
 
Lose si setovao demografiju, nije Facebook kriv vec ti.

Tesko da sam ja kriv sto Facebook dozvoljava lazne profile i hiljadu profila sa 1 IP adrese i slicno. Mozda sam naivno usao u pricu bez provere, ali definitivno je greska Facebook-a i verovatno to namerno dopustaju...

Hvala svima na sugestijama, probacu jos jednom sa boljim podesavanjima pa nek mi je bog na pomoci :D necu propasti za hiljadu dinara...
 
Па Косово је Србија, шта је проблем :D
 
Tesko da sam ja kriv sto Facebook dozvoljava lazne profile i hiljadu profila sa 1 IP adrese i slicno. Mozda sam naivno usao u pricu bez provere, ali definitivno je greska Facebook-a i verovatno to namerno dopustaju...

Hvala svima na sugestijama, probacu jos jednom sa boljim podesavanjima pa nek mi je bog na pomoci :D necu propasti za hiljadu dinara...

Covece, nema teorije zavere. I nisu lazni nalozi, da li ti uopste znas kako se prepoznaju lazni nalozi? :) Ti si uleteo u pricu suvise naivno i siroko, nisi se informisao i pogresno si podesio svoju reklamu. To je to, desava se svima i meni se desilo pre 10 dana jer sam zaboravio da definisem jezik pa sam dobio isti rezultat kao ti. A radim to godinama. Stoga, knjiga u ruke da se informises i smanji teorije zavere.
 
Nazad
Vrh Dno