Šta je novo?

Refilovanje kertridža: Iskustva korisnika

Alal vera na receptu! Tri puta sam ga skrčkao i uspelo je! Iz prve je procurila crvena, vidim da se plava i žuta muče pa reko' da ga dokuvam još malo i posle još dva kraća kuvanja procure fino sva tri. Hvala još jednom na savetu! :wave:
 
Nema na cemu :)
Drago mi je da si uspeo da spasis kertridz.
 
Pošto sam nov ovde, nadam se da nisam pogrešio temu, pa želim da pitam jednu stvar, da li su ketridži za EPSON DX4000 isti kao za EPSON DX5050. U pitanju je CISS sistem, pa sam na internetu našao prodaju tog sistema za DX4000, a kada sam kupovao ketridže piše da su kompatibilni i za jedan i za drugi tip štampača, pa sam malo zbunjen... Hvala!
 
Sci proizvodjaci prave stampace u serijama koji koriste iste kertridze. Tako nemoj da te to zbuni.
 
Pozdrav svima.

Nadam se da nisam promasio temu :)

Planiram da uzmem EPSON PX730WD sa ugradjenim CISS-om, pa me zanima da li neko zna gde se najpovoljnije mogu naci Ink-Mate dye mastila za EPSON stampace u BG ili NS.

Moze na PP.
 
Gde ima da se kupe boje za dopunjavanje ketridža(Canon Pixma 4600) u NS? Može na pm.
 
Kod kog proizvodjaca ima generalno najmanje problema sa dopunom ketridza? Ili da su bar jeftini novi??

Npr, imao sam neki canon 3u1, dopunim ketridz ali dzabe kad u programu pokazuje da je prazan (zbog toga cas radi/ne radi). Kad sam pogledao koliko kostaju novi, ispalo je da 2 ketridza kostaju vise nego sto sam platio ceo 3u1 :D

Sta bi ste vi preporucili??
 
kupi neki epson koji koristi 711/12/13/14 ili 1281/2/3/4 kertridze, ili neki canon koji hasa cli-8 kertridze i kupuj nove kompatibilne.
 
betmen, to nema kod nas.
niti su ikad uzimali.
Jurio sam te chipove ranije za plotere patrone 10 i 11 al nema.
 
Poslednja izmena:
@ to3a
Jel znaš nekoga normalnog ko radi takav tip porudžbina preko koga bi to mogao da naručim?
Kontaktirao sam e-Dućan i za 4 čipa i 4 plastikice koji ukupno koštaju 30$, i teže oko 100 grama, tražili su mi preko 90EUR !!!
Mislim spreman sam da platim, ali ne želim da me deru ko majmuna ....
 
bart isti problem sam imao.
na kraju sam odustao i samo dopunjavam pa dok ide ide.
probaj da kontaktiras nekoga sa foruma ko narucuje preko paypal pa da ti to naruce.
 
Ajd i ovde da postavim pitanje da ne mucim samo to3u na pp :)
Zelim sam da refilujem tonere u firmi gde radim.
Muka mi je od servisera :). Jednostavno nemam srece i mislim da ce mi biti lakse da sam probam.

Imamo 4-5 vrsta stampaca. Svi su HP laseri

Kupio bih sve sto mi treba za refill, a mislim na alat, pa vas molim da mi date savet gde to moze da se kupi.
Dakle sta sve treba?
Pored sitnijeg alata da li treba nesto specificno ili su dovoljni srefcigeri spic klesta, pinceta...?
Usisivac bih uzeo, mozda neki manji kompresor ako je to uopste pametno. Kako izduvavati prah iz kasete u zatvorenom prostoru? :)
Koje krpice koristite za ciscenje i podmazivanje svih tih vitalnih delova.
I cime sipate prah u kasete? Sigurno ne direktno iz flasice? Vidim po YT da imaju neku veliku gumenu da nazovem pipetu.
 
@CoyoteKG

Za HP ima bar da se kupe kompatibilni toneri koji kostaju manje od punjenja.
Taj posao moze da ti se isplati jedino ako imate bas dosta tonera za punjenje pa kupite vecu kolicinu toner praha.
 
Imamo bas dosta tonera za punjenje...
Doduse ne znam sta je "dosta", ali kupujemo 10-15 X varijanti za 2420 i slične...

Nego meni ni najmanje nije bitna "isplativost". Bitan mi je mir, da znam da sam ja to napunio i da se više ne borim sa lokalnim "majstorima"
 
brate kojote za mir ti je najbolje da kupujes original kertridze :)
 
Ima li neka preporuka za Kragujevac Printer Samsung ML-1640 Series originalni ketridž je u njemu
 
Dopunio sam ketridze za canon pixma mp 270, zanima me da li to mastilo moze za epson stampace? ortak ima epson sx125, da li mogu da iskoristim isto mastilo?
 
tozo, da li kod nas postoji ciss za mp270 i slične ?
 
kod nas ga nisam jos uvek video. pozovi smile ink. oni imaju najveci izbor. ako kod njih nema i nije bilo u ponudi, znaj da nije uvoz radjen, mozda nesto iz gepeka ako ima.
 
pardon zbog posta na post .

u smajlu kažu da ciss nije problem da se nabudži ( upotrebili su sličan termin ) , ali su rekli da za svrhu cissa trebam da kupim i dva nova kertridža ( 35e u firmi na e. ) , tako da bi me cela akcija koštala oko 100 jura .

šta misliš o navedenom ?
 
Poslednja izmena:
Mislim da su u pravu.
ko got ti stavlja ciss, uvek insistira na novim kertridzima zbog svoje sigurnosti da ce to da radi.
jednom smo stavljao ciss na neistestirane kertridze i kad smo sve namestili prc ne radi.
U poslednje vreme se iskreno i ne zezam sa cissom pogotovo od kako je epson poceo da izbacuje modele sa fabrickim cissom za manje od 20.000, din i to A3 format.
Cuj, ciss mozes i sam da postavish. nema tu nauke nikakve, napravis rupu za creva, na poklopcu stampaca il nekom mestu odgovarajucem stavish shnalu koja drzi kabal, i u kertridze uteras crevca da bi napajali stampac mastilom. uostalom imas na youtube tutorijala koliko zelis pa pogledaj kako se to radi. Mozes i sam da pravis ciss od gumenih creva za infuziju ili od silikonskih creva koja se koriste u akvaristici, kao kanistere koristis flase vode od 0,5 L.
 
fala tozo !

ako me zasvrbe pare , eto mene .
 
Ima li da se kupi u Nisu refill kit za Canon PG-40 kertridze? Mislim na onu neku gumicu za isisavanje mastila i sl.? A i treba li mi to?

Elem, ja sam nekoliko puta dopunjavao svoj kertridz, ali evo sta sam radio i koji belaj sam imao:
odlepim ja skroz original nalepnicu (i zalepim popreko selotejp posl svakog punjenja), kroz rupicu ubrizgam oko 10ml ali ono ljudi moji kaplje i curi iz glave silovito, pa pola mi iscuri! Ono jes', stampa posle neko vreme, ali citam da ljudima nista ne kaplje pa mi nije jasno zasto meni curi? Sve radio po uputstvu, rupica, spric, lagaano ubrizgava ali gotovo odmah pocinje da curi....
 
Moze li neko da mi preporuci gde mi je best buy da napunim ketridz (Bg)? U pitanju je laserski crno-beli Canon LBP-1120. A i kako da znam da li je prazan? Jer moram kevi da ga namontiram u kancelariju, koja je u Sa. Pa ne bih da mi se desi da posle par dana mora da ga salje, ali i ne bih ga punio ukoliko ne moram (logicno), ali nisam nasao nacin kako da proverim koliko ima jos boje.
 
Imam jedno pitanje,imam Lexmark 36 ketridz i on ne moze da se puni u onim radnjama,da li ga je moguce puniti tako sto izbusim rupu natocim mastilo pomocu sprica i zalepim izolir traku.Ovaj postupak sam video na youtubeu.Da li neko ima takav ketridz i kako ga puni
 
Ne bi da baksuziram, još radi, ali da na vrijeme nabavim opremu za punjenje hp1020 tonera. Isplatili se to ili je 10 eura OK cifra za punjenje prahom.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno