Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

Tvoj MIUI je MIUI EEA, onda je naziv MIUI update-a V14.0.1.0.TKFEUXM.
Kod @NorthGate je MIUI Global, za koji naziv MIUI update-a treba da glasi bez onog 'U' u nazivu, odnosno V14.0.1.0.TKFEXM. E, taj update još uvek nije izišao..
Стварно не знам шта која скраћеница значи,у сваком случају ажурирање за наш модел је кренуло па можете да га очекујете.А не доноси баш ништа ново.
 
Стварно не знам шта која скраћеница значи,у сваком случају ажурирање за наш модел је кренуло па можете да га очекујете.А не доноси баш ништа ново.
Da li si u Srbiji nabavio svoj uređaj? Ako jesi, da nisi pomerao region?
 
Hm, da. Sve ti je isto. Takođe, iz tvojeg prethodnog priloga jasno se vidi da je reč o Global-u na Androidu 13.
Mene je zbunilo nešto drugo što sam našao uz pomoć app- MIUI Downloader (slika u prilogu)Screenshot_2023-02-26-15-02-04-073_com.xiaomiui.downloader.jpg
Hm, da. Sve ti je isto. Takođe, iz tvojeg prethodnog priloga jasno se vidi da je reč o Global-u na Androidu 13.
Mene je zbunilo nešto drugo što sam našao uz pomoć app- MIUI Downloader (slika u prilogu)Screenshot_2023-02-26-15-02-04-073_com.xiaomiui.downloader.jpg
..i probao ja da pokrenem taj EEA.. međutim.. dobio sam poruku da nije službeni Global.. Eto, to me je zbunilo..
 
S obzirom na to, da je ipak reč o Androidu 13, verovatno su podesili tako, da ne možemo povući ručno kao običan update, nego striktno preko OTA.
Eh.. Vraćam se na početak..
Izgleda da je to ipak bio OTA za sve nas Global-ce.
Samo užasno spor..
Verovatno će nam krenuti za koji dan..
 
kakva su iskustva, meni se cini da miui13 kao da koci po malo sistem nekako ne radi pinim kapacitetom, koji sekund mu uvek fali, ukratko ne leti kao na 12 sto je malo cudno s obzirom na performanse
Upravo sam ga instalirao i radi mi bez ikakvog kočenja. Najvažnije je to što je to provereni update koji je usaglašen sa našim mobilnim operaterima. Mnogo veći rizik je prelazak na v14 odnosno android 13. Koliko sam shvatio, bukvalno ništa se ne dobija (niti na brzini, niti nove funkcije) samo potencijalni problemi.
 
Upravo sam ga instalirao i radi mi bez ikakvog kočenja. Najvažnije je to što je to provereni update koji je usaglašen sa našim mobilnim operaterima. Mnogo veći rizik je prelazak na v14 odnosno android 13. Koliko sam shvatio, bukvalno ništa se ne dobija (niti na brzini, niti nove funkcije) samo potencijalni problemi.
Нема баш никаквих проблема, додуше нема ни промена.Једино што је батерија у овој првој верзији Миуи14 перфектно "утегнута" али ће то вероватно следеће ажурирање да упропасти.
 
Нема баш никаквих проблема, додуше нема ни промена.Једино што је батерија у овој првој верзији Миуи14 перфектно "утегнута" али ће то вероватно следеће ажурирање да упропасти.
Ispravi me ako grešim, ali kao da mi se učinilo da je 14.0.2 već objavljenSAVE_20230303_103043.jpg
 
Poslednja izmena:
Мени је пре неки дан стигла 14.0 1 верзија,не очекујем новију тако брзо.
 
Imam 8pro i poprilično je dugo bez apdejta i počinje da se dešava da brljavi.
Danas mi slučajno na KP istrči oglas redmi note 10 pro, neka cena 200 evra 8/128 stvarno kao nov i preko 1000 pozitivnih. Posle uzeh da listam i vidim da ih ima od 150 evra pa na više. To je popriličan jeftino mislim na raspon 150-200 evra. Da li da uzmem neki, ako može iskustvo u par reči ili samo UZMI/NE UZIMAJ biće mi dovoljno. Hvala bratijo
 
Imam 8pro i poprilično je dugo bez apdejta i počinje da se dešava da brljavi.
Danas mi slučajno na KP istrči oglas redmi note 10 pro, neka cena 200 evra 8/128 stvarno kao nov i preko 1000 pozitivnih. Posle uzeh da listam i vidim da ih ima od 150 evra pa na više. To je popriličan jeftino mislim na raspon 150-200 evra. Da li da uzmem neki, ako može iskustvo u par reči ili samo UZMI/NE UZIMAJ biće mi dovoljno. Hvala bratijo
Nije los telefon, ali nije ni Sjajan. Nista brze ne radi od tvog, ima vrhunski dobar ekran, dobru bateriju, ok kameru, i to je to.
 
Мени је пре неки дан стигла 14.0 1 верзија,не очекујем новију тако брзо.
Instalirah konačno i ja..
Vidim rade superfolderi.
Generalno je brži.
Baterija je ok, to si u pravu.
Kao da je malo pojačan kontrast/svetlina ili mi se samo čini..
 
Pozdrav!
Da li postoji resenje za to sto mi ne stizu obavestenja jedino sa facebook messengera. Sve ostale aplikacije rade normalno. Sve sam probao sto sam nasao po forumima, ali ne vredi. No battery restrictions, ukljucen auto start. Probao sam da reinstaliram, ali uvek ista prica. Koristim MIUI 14, ali i na 13 mi je bio isti problem.
 
Ja sam facebook deinstalirao i kao aplikaciju i kao messenger.
Po prelasku na MIUI 14 ove aplikacije su mi naglo počele da troše bateriju.
Po njihovom uklanjanju, sve mi se stabilizovalo po pitanju potrošnje baterije..
Obaveštenja mi sad još stižu samo kao običan mejl.
 
Meni je poslednji update za Redmi Note 10 PRO - 13.0.16. Je l' može neko da mi kaže kad ću dobiti MIUI 14?
 
Preko Miui Downloadera povučeš odgovarajući recovery rom u vidu zip datoteke instaliraš i imaš 14.0.1. na Androidu 13.
 Neka moja iskustva:
1. Super folder radi, super ikone još ne
2. Nakon instalacije će ti verovatno trošiti bateriju jedno 20% više nego obično ali, to traje jedno nedelju dana i onda se samo od sebe sredi..
 
Koliko u stanju mirovanja troši bateriju npr .od 100% kada je napunjen na max !?
Hvala na odgovorima
 
Pa sad, do pre par dana, trošio bi u stanju mirovanja između 1-2% tokom noći...
Međutim, bez nekog objašnjivog razloga, počeo je pre par dana da mi troši bateriju nešto intenzivnije..
Kada bih pogledao u podešavanjima za bateriju - ko troši, ustanovio bih da je to android sistem?!..i to negde između 13-15%, što je mnogo više nego uobičajenih 1-3%...
Negde na netu sam pronašao predlog da možda može da pomogne rekalibracija baterije..
Ono - sačekaš da ode na nulu - da se sam isključi, pa onda nađeš 5w punjač sa kojim ga, bez paljenja, sporovozno napuniš do 100%..
Upravo sam to uradio i trenutno kucam sa 100% napunjenog..
Javljam rezultate..
 
Vrh Dno