Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

Mala pomoc, ne radi mi cast iz Photos ili iz Android Home, krene i odmah se prekine. Probao sam i na Tv i na Eonu, sa drugog telefona radi najnormalnije. Deluje mi kao da je posle update-a zadnjeg
 
Od pre 2 dana telefon nece da mi ucita vise kratke klipove na fejsu/instagramu/tviteru/vestima. Dakle otvara fotografije, al recimo instagram story gde je klip nece. Vrti onaj krugic gde ga kao ucitava al nece. Nije do interneta naravno. Ima li neke brzinske pomoci tu il da probam factory reset? Nisam popunio 30% memorije ukupno, probao sa ciscenjem memorije i ne vredi.
 
Kako otvaraš Fejs klipove, preko Fejs app ili kroz browser?

Za app - ukloni pa ponovo instaliraj.
Browser - briši keš pa ponovo login. Ili probaj drugi browser.
Možda problem napravi ako je isključen autoplay za klipove pa Fejs zabaguje.
 
Mala pomoc, ne radi mi cast iz Photos ili iz Android Home, krene i odmah se prekine. Probao sam i na Tv i na Eonu, sa drugog telefona radi najnormalnije. Deluje mi kao da je posle update-a zadnjeg
Probao sam i na drugom televizoru, izgleda da je do telefona. Zna neko kako da resim ovo?:)
 
Mala pomoc, ne radi mi cast iz Photos ili iz Android Home, krene i odmah se prekine. Probao sam i na Tv i na Eonu, sa drugog telefona radi najnormalnije. Deluje mi kao da je posle update-a zadnjeg
Opiši korake ,kako to radiš. Moguće da neka app nema sva ovlašćenja pa prekine rad.
 
Preko Photos aplikacije, pokrenem neki video i onda kliknem na "Share" ikonicu i izaberem TV. Isto je i ako probam iz Home aplikacije, izaberem Cast device i prekine mi vezu istog trenutka
 
Kako otvaraš Fejs klipove, preko Fejs app ili kroz browser?

Za app - ukloni pa ponovo instaliraj.
Browser - briši keš pa ponovo login. Ili probaj drugi browser.
Možda problem napravi ako je isključen autoplay za klipove pa Fejs zabaguje.
Bukvalno 15 minuta nakon sto sam napisao post, tel se skroz zabagovao. Pisalo MIUI preko celog ekrana i tako 30 minuta. Pa sam sa power i volume up dugmetom resetovao i nakon toga proradilo :)
 
Kamera u odnosu na Nord 2 i Samsung 52s ?
Bolje dodaj pare pa kupi neki od ova dva, ako ti je kamera bitna onda neki od ova dva. Redmi Note 10 Pro je ok ali nista vise od toga ne ocekuj, ako te je ponela brojka od 108 MP zaboravi, slike su ok dok ih gledas na telefonu ali cim ih prebacis na racunar videces mane... jednostavno veca brojka ne znaci bolje to ti kazem kao vlasnik Nord 2 telefona.

Nord 2 - IMX766
Samsung A52s - IMX682
Redmi Note 10 Pro - Samsung S5KHM2
 
Sto se tice "Happy Hour" akcije, u prva 2 minuta je nestao plavi, pa zatim i bronzani model, sivi se drzao do 18:03h... Po radnjama ih verovatno ima jos, ali online ne...
Nisam planirao da kupim, ali porucih jedan sivi, da zamenim RN5. :)
 
Od sva tri telefona Nord 2 ima najbolju kameru u koju sam se uverio licno a sta kazu na GSM areni ne uzimam puno u obzir jer note 10 pro ima daleko slabiji procesor i dzaba mu kamera kada procesor ne moze da izvuce pun potencijal.

Ali eto da te ne ubedjujem imas xx testova na youtube pa pogledaj poredjenje.
 
Sto se tice "Happy Hour" akcije, u prva 2 minuta je nestao plavi, pa zatim i bronzani model, sivi se drzao do 18:03h... Po radnjama ih verovatno ima jos, ali online ne...
Nisam planirao da kupim, ali porucih jedan sivi, da zamenim RN5. :)
Ja kupio sivi u NS u radnji, bilo je dvadesetak do tridesetak telefona koliko videh kod radnica iza pulta, spremile ih odmah iza sebe jer se verovatno znalo da je to glavni predmet akcije... za čudo nije bila gužva pre 18,00, kad se setim nekih redova, jednom sam se smorio i produžio dalje, odustao od čekanja... mada u 18,02 već puna radnja bila...
 
Ja sam i dalje u rebusu oko Nord 2 i A52s, a nesto sam bio zainteresovan i za Note 10 pro.
I dalje svaki put kad pogledam test na GSM areni, Nord 2 mi neopisivo puno detalja za mobilni...toliko da za nekog ko se zanima sa fotografijom izaziva sumnju da li je slikano sa telefonom...
 
Ja kupio sivi u NS u radnji, bilo je dvadesetak do tridesetak telefona koliko videh kod radnica iza pulta, spremile ih odmah iza sebe jer se verovatno znalo da je to glavni predmet akcije... za čudo nije bila gužva pre 18,00, kad se setim nekih redova, jednom sam se smorio i produžio dalje, odustao od čekanja... mada u 18,02 već puna radnja bila...
Da, znaju da budu guzve, proverih malopre, opet je sivi dostupan online...
 
kao da je bitna boja kad ide odmah u futrolu, što se mene tiče može i roze
 
35 godina se bavim fotografijom tako da mi megapikseli na tim sitnim senzorima ne znače mnogo :) Dosta hvale na testovima kameru 10 Pro-a zato me interesuje i mišljenje onih koji su koristili, da li je razlika u korist prva dva samo zbog OIS-a ili su kamere neuporedive. Na GSM areni su posebno nahvalili kameru.
Možda će nešto da ti znači da sam ja uzeo Note 10 Pro jer su između sotalog hvaliali kameru pa sam se ozbiljno razočarao. Fotke su dobre za gledanje na telefonu.

Izgleda da nije do same kamere nego do foto softvera. on uradi neku obradu fotke i napravi brljotinu. Fotek iszgledaju kao da ih u fotošou propustiš kroz neki filter koji pravi efekat da je slikano četkicom.

Probao sam neke druge programe za fotografisanje koje preporučuju i oni obično naprave bolej fotke ali su ograničeni samo na univerzalni pristup kameri tako da ne mogu da iskoriste sve mogućnosti koje ima kamera u ovom telefonu.

Tako da, nemoj kupovati bez prethodne probe.
 
Možda će nešto da ti znači da sam ja uzeo Note 10 Pro jer su između sotalog hvaliali kameru pa sam se ozbiljno razočarao. Fotke su dobre za gledanje na telefonu.

Izgleda da nije do same kamere nego do foto softvera. on uradi neku obradu fotke i napravi brljotinu. Fotek iszgledaju kao da ih u fotošou propustiš kroz neki filter koji pravi efekat da je slikano četkicom.

Probao sam neke druge programe za fotografisanje koje preporučuju i oni obično naprave bolej fotke ali su ograničeni samo na univerzalni pristup kameri tako da ne mogu da iskoriste sve mogućnosti koje ima kamera u ovom telefonu.

Tako da, nemoj kupovati bez prethodne probe.
Obavezno u podesavanjima pogasiti sve advanced opcije i nikako ne koristiti AI opciju.
Jeste lepo da ona prepozna sta slikas : kuca, maca, drvo... ali je cista idiotarija sta napravi od slike.

Od skora imam Note 10 5G model, kojima ima navodno losiji senzor od Pro modela.
 
Mislio sam vise uopsteno, da procesljas podesavanja kamere i deaktiviras napredna auto-podesavanja.
Kad slikas manuelno odredis fokus, da li je suncano, noc i tome slicno.
A postoji i Pro mod.

Nisam stigao da kameru ozbiljnije testiram.
Subjektivni utisak je da su mi poneke slike "zrnaste" cim ih malo zumiram, u poredjenju sa kamerom na Moto G8 Power.
 
Kako da nateram telefon da Viber aktivira ono edge svetlo za notifikacije? Pozdrav od ovog korisnika telefona :)
 
35 godina se bavim fotografijom tako da mi megapikseli na tim sitnim senzorima ne znače mnogo :) Dosta hvale na testovima kameru 10 Pro-a zato me interesuje i mišljenje onih koji su koristili, da li je razlika u korist prva dva samo zbog OIS-a ili su kamere neuporedive. Na GSM areni su posebno nahvalili kameru.
Imam u kući i 10 Pro i A52s. Uporedjujuci slike ne pomaze puno OIS na A52s, meni mnogo lepse slike pravi 10 Pro. Imaju dosta šuma u unutrašnjosti i samo su ok vani. Na 10 Pro u unutrašnjosti za nijansu bolje, ali opet nista posebno, dok su vani poprilicno bolje slike. Ili je to moj subjektivni utisak.
 
Da li ima Gcam za ovaj model i ako ima da li bi neko postavio link?Plizzz
 
Da li Redmi Note 10 pro ima podršku za NFC?
Na više lista specifikacija nema ovog podatka dok sam negde nalazio podatak da ima NFC. Telefon bih kupio ovde kod nas (Global)
 
Nazad
Vrh Dno