Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

Niko nista za gcam....

Stigao 13.0.7 update. Kazu baterija bolja, i brzi rad. Za sad vidim samo drugaciju tastaturu 😂
 
13.0.7 preporuka. Baterija bolje drzi, tel lepse radi, i na suncu mi je mnogo jace osvetljenje nego sto je bilo. Material dizajn je malo prosiren po app. Deluje lepo za sad.
 
Da li neko zna kako da popravim floating notifications, ukljucena je opcija za sve aplikacije, ali ni za jednu ne iskace notifikacija?
 
Imam problem koji me mnogo iritira, uzeo sam telefon pre 5 dana i od samo početka imam problem prilikom otključavanja telefona. Naime telefon je zaključan i bilo da probam duplim kuckanjem po ekranu ili otiskom prsta, ne dešava se ništa jedno 5, 6 sekudni i tek onda se aktivira ekran, pogotovo je to izraženo kada se malo duže ne koristi telefon. Čak mi se do sad dva puta desilo da se ekran nije ni uključio već je telefon jednostavno morao ponovo da se ukljuiči jer je bio ugašen sam os sebe. Ima li rešenja nekog za ovo? U pitanju je RN10 Pro.
 
Imam par pitanja :
Da li i kod Vas prilikom pokretanja telefona ,nešto se duže sačeka u principu do pokretanja Miui 13 ?
Da li je Ram 6 ili 6+2 meni piše ovo dugo 6+2 ,ma da u radnji kažu da isti ima samo 6 gb Ram-a ?
I da da li po Vama koji ste iskusniji sa ovim telefonima ovaj pripada srednjoj ili srednjoj -nižoj klasi tj da li nabavka Poko telefona ili što ga ja po Srpskom zovem Roko 😀,je bolja ponuda ili se ipak treba zadržati na ovom barem neki mesec (ajde Vaša preporuka) ...
Kako isključiti reklame neki predlog i ujedno jedno veliko hvala !
 
Poslednja izmena:
Telefon ima 6gb rama, tih dodatnih 2gb je nešto poput page file-a na windowsu.
Note 10 pro je negde između niže i srednje klase.
 
Telefon ima 6gb rama, tih dodatnih 2gb je nešto poput page file-a na windowsu.
Note 10 pro je negde između niže i srednje klase.
Pa Boga mi ono što imaju i bolji telefoni Redni note 10 pro ne zaostaje ali ni malo ...
Iskreno ne znam šta očekivati više od telefona ima brzinu ,ima memoriju ,ima kameru ...Na kraju krajeva telefon je za uspostavu poziva ,poneki sms ,možda slika ( nekad ) i po neki e-mail da se nebi trčalo za laptop ili desktop računar !
Nadam se da se slažete a i cena koja je skoro 34 k nije mala para nečija cela plata ( naravno ne upoređujući sa nekim iPhone telefonima čiju namenu i cenu ja neshvatam ) ,doduše moj prvi telefon koji sam kupio je Ericsson 628 ,a pre toga nosio 338 i on je radio sasvim dobro za ono vreme .
Ma da tada su te telefone nazivali "ciglama" a ovo su šta "mermerni spomenici " 😂
 
jel i kod vas tokom razgovora zvuk ide iz zvučnika sa strane a ne iz slušalice?
 
Note 10 pro koristi gornji zvučnik i za razgovore, nema poseban zvučnik.
 
a da li se može smanjiti zvuk kada se priča na spikerfon, kod mene ne može pa čisto da vidim da li je bag
 
Kako rešiti famozni AOD koji traje 10 sekundi, 13.08 apdejt je odlično ispeglao sistem, čak i proximiti senzor radi odlično, multi tasking je poprilično bolji , miuai deluje dosta utegnutije ali i dalje je daleko od Samsungovog UI. Nadajmo se da će softverski srediti telefon do kraja godine inače haedver koji ima je kralj srednje klase, i nikako ga ne treba svrstavati u nižu klasu
 
13.0.8. je bas bas dobar. Baterija bolja, mnogo brze ucitavanje kroz surfovanje, i brze otvaranje app. Uglavnom su mi updatei sebavali telefon, ali ovde stvarno to nije slucaj.
 
Imam problem pri pozivanju mi uvek izađe poruka "PROSLEĐIVANJE POZIVA JE AKTIVNO " kako da isključim !?
 
RN10 PRO, 13.08 global verzija. Problem sa Bluetooth. Moze primati fajlove, ne mogu da se salju fajlovi preko BT. Resetovao sam i BT i aparat, airplane mode i sl. I dalje je isto. Da li neko mozda ima slican ili da je imao a resio problem i kako. Hvala unapred.
 
MIUI 13.0.9 imam ovaj update vec nekih mesec dana otprilike. Bilo je sve dobro, do pre 2 dana. Baterija mi curi neverovatno brzo. Ostavim ga na stolu pola sata ode 10%. Na moje koriscenje telefona sam za ceo dan potrosio pola baterije, sad moram da punim 2x na dan.
Android proces na 2. mestu u battery, sa nekih 1000mah potrosenih na pola baterije. :D Katastrofa... Odo da trazim neku zamenu za telefon, neda mi se ovo vise. :D
 
MIUI 13.0.9 imam ovaj update vec nekih mesec dana otprilike. Bilo je sve dobro, do pre 2 dana. Baterija mi curi neverovatno brzo. Ostavim ga na stolu pola sata ode 10%. Na moje koriscenje telefona sam za ceo dan potrosio pola baterije, sad moram da punim 2x na dan.
Android proces na 2. mestu u battery, sa nekih 1000mah potrosenih na pola baterije. :D Katastrofa... Odo da trazim neku zamenu za telefon, neda mi se ovo vise. :D
Kaži mi vidim da se razumeš da li se isplati Xiaomi Note 11 pro ( mnogo su slični ) ali opet... !?
 
Nisam neki expert, ali moje misljenje je da zavisi koliko para za koji. Ako je dosta jeftiniji onda 10 pro. A sto se tice samih perfomansi, dovoljan je 10 pro.
Evo npr. vidjam 10 pro za 130-150e (polovni) a 11 Pro su 200+ polovni ili novi. Ako ti je da ustedis, 10 Pro all the way.
 
Nisam neki expert, ali moje misljenje je da zavisi koliko para za koji. Ako je dosta jeftiniji onda 10 pro. A sto se tice samih perfomansi, dovoljan je 10 pro.
Evo npr. vidjam 10 pro za 130-150e (polovni) a 11 Pro su 200+ polovni ili novi. Ako ti je da ustedis, 10 Pro all the way.
Ma pitam se ne zbog uštede nego da li je bolji 11 pro ili u suštini i nije razlika !?
Pitam iz više situacija prevedeno kupujem nov pa ako mi dosadi koliko mogu da izvučem posle na isti ...
Ujedno hvala na odgovoru !
 
RN11 Pro + 5G
 
Nisam neki expert, ali moje misljenje je da zavisi koliko para za koji. Ako je dosta jeftiniji onda 10 pro. A sto se tice samih perfomansi, dovoljan je 10 pro.
Evo npr. vidjam 10 pro za 130-150e (polovni) a 11 Pro su 200+ polovni ili novi. Ako ti je da ustedis, 10 Pro all the way.
Gde ima 10 pro za 130e?
 
U slovackoj... Eno ih ima par komada vrte se, ja sam kupio pre 2-3 meseca za 130e 10 Pro i iza 170e P40. Oba polovna sa garancijom.
 
MIUI 13.0.9 imam ovaj update vec nekih mesec dana otprilike. Bilo je sve dobro, do pre 2 dana. Baterija mi curi neverovatno brzo. Ostavim ga na stolu pola sata ode 10%. Na moje koriscenje telefona sam za ceo dan potrosio pola baterije, sad moram da punim 2x na dan.
Android proces na 2. mestu u battery, sa nekih 1000mah potrosenih na pola baterije. :D Katastrofa... Odo da trazim neku zamenu za telefon, neda mi se ovo vise. :D
Imam potpuno isti problem. Ima li neko resenje? Baterija se trosi kao luda. Buvalno ne moze da izdrzi jedan dan uz normalnu upotrebu.
 
Imam potpuno isti problem. Ima li neko resenje? Baterija se trosi kao luda. Buvalno ne moze da izdrzi jedan dan uz normalnu upotrebu.
Samo factory reset.
A ovo za stanje polovnog za 130e...? Neda mi se da slikam, ali moj je kao nov i jos garanciju imam. Kazem, ima uvek se nadje Note 10 Pro za 140-150e i uvek spustis cenu bar 10e. Ovde je tako...
 
Vrh Dno