Šta je novo?

Redmi Note 10 / 10 Pro

Volim Xiaomi i pratim ovu temu iako ne želim da menjam svoj Max 3... Možda sledeće godine za Mi10t Pro ili ovaj RedMi 10 Pro ako nemam kintu za ovaj prvi.
Gledam i ne verujem oko čega ste digli toliku galamu i prašinu. Telefon se polomio na testu i odmah kvalitet izrade nula?
Braćo... Ja prvi ne volim maske ali 95% nas nosi maske koji kompletno štite telefon tako da...
Što neko gore reče, devojke nose telefon na onom iza dzepu gde zaista postoji mogućnost pucanja fona. Mi muškarci ne. 😁
 
Ja nosim fon u zadnjem dzepu, zato sto ne mogu da ga stavim u prednji. :D
Mada imam Redmi Note 8 Pro, a on je cini mi se dosta cvrsci fon(desavalo se da sednem na njega, da mi ispadne i nista) :)
 
Ja se secam kada su taj Gupta kanal na pocetku ismevali kao parodiju na JerryRigEverything, jer on barem koliko toliko metodicno testira izdrzlljivost telefona, ne baca ih i ne siluje kao ovaj Gupta koji je 10 Pro izlupao sa obe strane, onda zalepio selotejpom i na kraju radio bend test na vec izlomljenom telefonu.

Nego je postao popularan u Aziji, bas juce vidim da su vest o (ne)izdrzljivosti preneli portali kao sto su gizmochina, gizchina i notebookcheck sto je dovoljno da kod nekih potencijalnih kupaca izazove dilemu.
A Gupti je bukvalno mogao Realme da kapne koju paru i kaze ajde se ti svojski potrudi da prepolovis ovu Redmi konkurenciju.

Apsurdno.
 
Ja se secam kada su taj Gupta kanal na pocetku ismevali kao parodiju na JerryRigEverything, jer on barem koliko toliko metodicno testira izdrzlljivost telefona, ne baca ih i ne siluje kao ovaj Gupta koji je 10 Pro izlupao sa obe strane, onda zalepio selotejpom i na kraju radio bend test na vec izlomljenom telefonu.

Nego je postao popularan u Aziji, bas juce vidim da su vest o (ne)izdrzljivosti preneli portali kao sto su gizmochina, gizchina i notebookcheck sto je dovoljno da kod nekih potencijalnih kupaca izazove dilemu.
A Gupti je bukvalno mogao Realme da kapne koju paru i kaze ajde se ti svojski potrudi da prepolovis ovu Redmi konkurenciju.

Apsurdno.
Ne znam da li si svato sto ga je izlepio, ali izlepio ga je posto je isla neka plastika preko ekrana da ne bi prste isekao na staklo kada pukne. Verovatno da mu se staklo od ekrana par puta zabolo u jagodice ili pod nokat pa se opametio.

Kako god mi verovatno necemo ni priblizno biti ovom scenaraju da nam se polomi telefon ali opet nije lose znati da nije bas ni sampion kvaliteta izrade kao pojedini budzet telefoni.

Ovo mi vise znaci da znam da je telefon losije izrade pa ako ga vec kupim da povedem racuna na to a sta je sa nekim ko ne zna pa mu se slucajno desi cenario i pukne ceo telefon. Nije ni malo prijatno jer nisu pare toliko problem koliko ces posle da sumnjas u kvalitet svih drugih telefona. Nije dzabe receno ko se opece na mleko taj posle i u jogurt duva.
 
10pro telefon koga zeljno iscekujemo na ovim nasim prostorima, a lik ga potpuno unisti! :D
Nekada su telefoni bili samo plasticni i sve je bilo OK, a onda su nas malo razmazili sa pojedinim modelima koja imaju metalna ledja, a sada i sa staklenim ledjima, ja uvek koristim providnu masku za tel. pa ako padne na pod maska ga stiti, a na ekranu zastitno staklo koje sam do sada menjao bar jednom na svakom telefonu poslednjih godina, ali su svi moji telefoni bili neosteceni i neizgrebani! Pa ce tako i novi 10pro za koji sam zainteresovan da ima istu zastitu od ostecenja.
 

Kad se uzmu u obzir razlike u cijeni, rezultat Note 10 Pro i nije toliko loš. Telefon mi je interesantan zbog kamere i displeja.
 
Ja se secam kada su taj Gupta kanal na pocetku ismevali kao parodiju na JerryRigEverything, jer on barem koliko toliko metodicno testira izdrzlljivost telefona, ne baca ih i ne siluje kao ovaj Gupta koji je 10 Pro izlupao sa obe strane, onda zalepio selotejpom i na kraju radio bend test na vec izlomljenom telefonu.

Nego je postao popularan u Aziji, bas juce vidim da su vest o (ne)izdrzljivosti preneli portali kao sto su gizmochina, gizchina i notebookcheck sto je dovoljno da kod nekih potencijalnih kupaca izazove dilemu.
A Gupti je bukvalno mogao Realme da kapne koju paru i kaze ajde se ti svojski potrudi da prepolovis ovu Redmi konkurenciju.

Apsurdno.
Apsurdno je sto ne vidis da je covek isto to radio sa Redmi Note 8 i 9 pa se nisu slomili ko cackalice
 
Ovamo stigao osnovni model, ali cene su za sad meh. Najjeftinije 212 evra za fon sa 4 GB memorije. Ovo bi moralo ispod 190 evra da bi bilo konkurentno.
 
Grčka. Na starom forumu je stajala lokacija ispod avatara, sad tek vidim da to na ovom ne postoji.
 
Apsurdno je sto ne vidis da je covek isto to radio sa Redmi Note 8 i 9 pa se nisu slomili ko cackalice

Ja sam vec apsolutno objasnio razliku izmedju konstrukcije Redmi Note 10 i prthodne serije, lepo prilozio i klip, i sugerisao razliku u fragilnosti uredjaja, samo kazem da ne mozes merodavno ceniti neciju subjektivnu primenu sile na telefon i racunati na konto klipa koliki je pritisak goim rukama primenjen na telfon u svrhu prirucnog stres testa.

Redmi Note 8 i 9 su standardne, takozvane sendvic konstrukcije, gde postoji ram kao strukturalno kuciste uredjaja i dva staklena panela.

Na RN10 ram je elasticni prsten oko ekrana na koji se nadogradjuju kompoentne a sve se zatvara plasticnim a ne staklenim ledjima, tako da kada savijas telefon najveci pritisak trpi sam amoled ekran, koji je po prirodi fragilniji od LCD prethdonika na predjasnjim serijama.
 
Evo ga Gupta pokazuje gore navedeno. Prosto ekran je glavna sasija telefona i ram fakticki ne postoji.



Treba prihvatiti da je telefon jeftino izradjen i da je to glavni kompromis napravljen u odnosu na hardver i cenu.
 
Jeste jeftino izradjen ali ako su vec hteli da ustede bar su na delovima koji su problematicni a za to im ne trebaju testovi jer i oni to sami znaju koji delovi ce biti problematicni jer to vide vec u samom startu, mogli su da stave male trake od carbona da mu ojacaju strukturu, ne bi im to bio nikakav veliki izatak novca a sigurno bi ojacali problematicne delove a ne bi dobili ni na tezini.

Samo ko ce da se dodatno zeza da lepi posebne trake carbona kada im ovako proizvodnja ide seriski na traci a ovako bi svaki telefon morali rucno da doradjuju.

Ili ako nista drugo bar u pakovanje da stave malo kvalitetniju masku.
 
E sada sam uzeo da pogledam ceo klip i jeste da ga je ostetio dovoljno ali to opet ne bi trebalo da bas toliko konstrukciju telefona oslabi i da on pukne bas tako lako.

Cak i da mu ekran nije bio polomljen i da nije rezbario ivice opet mislim da bi telefon svakako puko, mozda ne u toj meri ali dovoljno da se ekran iskrivi i deformise da ne moze vise da prikazuje sliku.


Izvini ali za svoj novac koliki god da je trazim bar malo vise nego sto je ovo. Kada mi neko drugi bude kupovao telefon onda me nece biti briga ali dok ja moram da savijem grbinu i da zaradim te pare ne zelim da ih bacam.

Izvini, ali argument ti je otisao u pogresnom smeru.
 
Ovo je potencijalno problem zbog čega ću malo pažljivije pogledati Realmi 8 ili Moto G60. Ako treba da mi se telefon slomi u prednjem džepu kad se sagnem da vežem pertle, nije dobro. Sad, da li je stvarno toliko crno, ne mogu da znam. Jedino ako hoćete da me sponzorišete da nabavim jedan, pa da ga ispuštam i savijam u realnim uslovima (džepovi od uskih farmerki), onda ćemo znati definitivno. :)
 
U praksi bilo bitno ili ne, realno turn off je kada ovo vidis ovako, ipak se razocaras. 😕

Skroz je realna prica da se ovako lako savitljiv savije u dzepu, osim ako nije u nekoj boljoj maski, a onda je totalno realna prica da ti se savije dok ga recimo malo pritisnes jace ako ga vadis iz te maske recimo.
 
Iako sam vlasnik Motorole, prilično sam negativno nastrojen prema novim modelima, pre svega zato što zrače kao mikrotalasna. Realme mi je izvan budžeta, tako da se i dalje čeka neka zanimljivija varijanta. Note 10 Pro nakon onog videa je malo razočarao, ali ko zna možda ga utegnu u nastavku proizvodnje.
 
Iako sam vlasnik Motorole, prilično sam negativno nastrojen prema novim modelima, pre svega zato što zrače kao mikrotalasna. Realme mi je izvan budžeta, tako da se i dalje čeka neka zanimljivija varijanta. Note 10 Pro nakon onog videa je malo razočarao, ali ko zna možda ga utegnu u nastavku proizvodnje.
Kad reče realme mi je izvan budžeta,uzeo sinu pre neki dan R7 i to u GG za 155e sa garancijom 3g,veruj mi za tu lovu ona brzina,brzi punjač, baterija, 90hz, nema ni xiaomi nijedan. Oduševljen sam i iznenađen prijatno.
 
Trebao bi neko od ovih jutjub lomitelja da radi test u dzepu nekih uzih hlaca. Realnije je to nego ovo savijanje rukama. Ako ne pukne u dzepu hlaca, onda ide test 2 - savijanje rukama.
 
Ulepšaste mi veče sa ovim lomljenjem u uskim pantalonama. 🤣
 
Koliko se meni cini ovaj lik se folira da savija fon.
 
Uskoro ce u prodavnicama biti po neki izlozeni primerak da ga ljudi muce i savijaju, cisto da se uvere u kvalitet. 😂

Ovaj Indijac ga makar pritiska po sredini, Gupta ga je savijao tacno na onom mestu gde je tacka pucanja, zato mi je sumnjiv. 😁
 
Koliko je ljudi iskrivilo Iphone 6 Plus u džepu, prednjem ili zadnjem?
Sećate li se toga?
 
Vrh Dno