Šta je novo?

Realme GT 5G

Super! Da li mozes da prokomentarises zvuk kada se snima video? Imam utisak kao da je implementiran neki filter koji odseca visoke tonove.
I o kameri sam hteo da pišem pošto je to bilo zamišljeno da ide kao jedna recenzija u celoj poruci al character limit too OP heh. Anyways snimao sam danas sa drugarom koji je Maher za video i photo in general , nekoliko klipova sa 3rd party aplikacijama cinema 4k, filmic pro i hedgcam 2 i jednoj koja snima raw video direktno na ram al zaboravio sam naziv
.Preslusacu te klipove na nekim od njih smo imali audio njegove keve pa ću da vidim kako zvuči pa ću baciti comment i možda poneku sliku sa default app.

Ovo sam hteo da kažem o kameri
Za razliku od Audia za Photo nisam neki pro ali sam dovoljno entuzijasta da znam da koristim Manual mode kako treba u Fabrickoj app, i 3rd party apps kao Hedgecam 2 i Filmic Pro. Generalno govoreci iz malo testiranja sto sam radio, a radicu ih tek kad odem kod Djoleta drugara koji je maher za ove stvari. Za photo fabricka aplikacija je vrlo dobra, detalja ima dosta, Boje su on point post proccesing nije ni blizu heavy ko na Video snimanju, i kamera se dobro snalazi u tezim svetlosnim uslovima. Dupli blic podrzavljam najkvalitetniji je od svih fonova sa kojima sam se susretao i najmanje deformise close up shoots.

Takodje je fon Hal 3 enabled out the box kome znaci . Selfi kameru jos nisam koristio. A sam video je cak i u fabrickoj aplikaciji mnogo vise on point sa bojama nego sto recimo Samsung radi na svojim modelima.
 
Evo ko sto sam obecao, nekoliko Photo semplova sa Stock App, Manual mode, Iso 100 - 200 shutter speed iizmedju 100 i 250 (zbog kolicine svetlosti koja je dopirala tada kad sam snimao. Slike na kojima su bubice su imale iso 800 doduse zato sto je snimano u mrklom mraku skoro sa blicem.
STOCK APP shoots
Antutu Score ko i uvek varira sad je jos iznad od inicijalnog testiranja.
Zatim evo EQ setting u Wavelet App EQ settings ravnano prema Fostexu Tr 80 i delimicno Beyerdynamicu DT 880 tu je i Dolby Setting koji ide ovako kad se unosi
31 HZ 3DB
62 HZ 3db
125, 250, 500 sve na 0 DB
1 K 3DB
2 K 3db
4K 2DB
8K 2DB
16K 0DB

Screenshotovi kako izgleda settings za audio kad se snima video ui Cinema 4K i Filmic Pro (ako nekog interesuje link mogu da bacim preko pp,
Cinema 4k ima opciju da snima i 1mb/sec audio sto je unikatno za sve ostale apps.


I za kraj ono najbitnije kako se ponasao Audio U videu inace filmic Pro i ima ukljucen Flat Color Profile
Audio sam testirao na vise razlicitih nacina premda na zvucnicima od fona, na Fostex Tr 80, DT 880 i Fluid C5 (zvucnici) sve vezano na Zen Dac v2 nisu nesto ekstra reprezentativni klipovi, na jednom Drugarova keva jede pa prica punim ustima a na drugom se cuje njihov Ker koji inace ima jako krestav lavez (koga treba da se rese vec neko vreme al nikako da stignu da ga daju u azil)
Prvi Klip link
Drugi Klip link

Zvuk mi se cuje sasvim Ok nije 100% accurate ali blizu je onog sto cujem u realnosti pogotovo lavez kera, ima donekle onog karakteristicnog Echo-a koji se javlja kada je zvuk preblizu mikrofona sto je slucaj, ne samo ovde nego i kod dosta skupljih dedicated mikrofona za ovu namenu . Zvuk ima dubinu i generalno ovo se ne moze nazvati nekom anomalijom. Takodje ako obratite paznju cuje se jasno kako dobovanje vode na prvom klipu je nekako zaguseno od glavnog zvuka al ovo je mozda i dobro jer bi to znacilo da mikrofon je manje sklon da kupi background noice nezeljeni Ne znam kako se audio ponasa sa Stock App to nismo testirali posto video koji smo snimili u stock app nije imao zvuk. Visoki tonovi uopste nisu odseceni
 
Poslednja izmena:
Uradio sam update na android 12 i ima određenih bugova. Ne izbacuje mi nikakve notifikacije za signal, nemam pojma da je poruka stigla dok ne uđem u aplikaciju. Neke notifikacije su bez boje. Promena wallpapera je lošije izvedena. Sad ga držim staono na 120hz jer kad je na auto, šteka povremeno pri skrolovanju. Ima tih sitnih gluposti koje će valjda ispeglati.
 
Prešao na GT Master Edition i imam jedno pitanje u vezi colorOS-a.

Opcija Use internet during calls on secondary data SIM je siva, tj. nije moguće upaliti opciju. Da li ste imali ovaj problem i kako ste ga rešili?

Obe kartice sam koristio ranije i u starim telefonima ova opcija je radila, tako da isključujem da je uzrok u karticama. Takođe, internet radi na obe kartice pojedinačno pa uzrok nije ni u podešavanjima.
 
Da se prijavim na temu. Uzeo danas GT Neo 2 12/256gb, prvi utisci su odlični.
 
Jedno pitanje, jel imas opciju za VoLte i kako se uopste ukljucuje VoLte na gt neo2?
 
Nisam ti od pomoći, nisam proveravao uopšte ima li, a i tek se upoznajem sa Realme UI.
 
Jedno pitanje, jel imas opciju za VoLte i kako se uopste ukljucuje VoLte na gt neo2?
VOLTE zavisno od operatera kod kog si ukljucuju samo na odredjenim modelima Huawei, Samsung... Konkretno za Aktivaciju VoLTE na P30PRO kontaktirao sam call centar A1 i mts i ukljucili su mi oni... Dok to nisam uradio dzaba da ukljucis u podesavanjima telefona.... Znaci moj predlog je da ih pozoves...
 
To znam, nego pitam za telefon, na Xiaomiju sam imao opciju da ga ukljucim a sad na ovom nigde je nema...
 
Jedno pitanje, jel imas opciju za VoLte i kako se uopste ukljucuje VoLte na gt neo2?
Posto ta opcija treba da bude pod podesavanjima za sim karticu, mislim da ukoliko uredjaj nije podrzan od strane provajdera ta opcija nece ni postojati u podesavanjima... Ukoliko bi uredjaj bio podrzan a i provajder ukljucio opciju, pojavio bi se i volte mogucnos da iskljuvis ili ukljucis....
 
Moguce, mada znam da je kod Xiaomi-ja na custom romovima postojala ta opcija po difoltu, mada Telenor nije hteo da mi ukljuci zbog nepodrzanog paketa pa smo se tu malo ganjali pa sam odustao. Videcu kakva je sad situacija da ih kontaktiram...
 
Ne postoji opcija da se, bar na GT Neo 2 ali verujem da je kod svih tako, na "silu" aktivira Volte kako to može na Xiaomi. Probao sam sve moguće što ima veze sa IMS a da ih aplikacije tipa Activity launcher vide i - ništa. Edge 20 Pro mi je primarni uređaj, tamo Volte radi i kada tu karticu stavim u Realme, ne postoji opcija u Sim podešavanjima kakvu vidim na SS od ljudi gde je telefon sertifikovan za Volte. Naravno, Volte ne radi. Tako da, dok naši operateri to ne reše verujem da ništa od Volte.
 
Nije bas da mi je od zivotnog znacaja ali stvarno glupa stvar od Realmija. Da postoje custom romova kao za Xiaomi to bi bilo lako reseno, ovako nista... Neka me neko ispravi posto se ne secam ali mislim da nema ni na Miui te opcije, posto sam ja Xiaomi telefone koristio sa custom romovima pa je ta opcija postojala po defaultu...
 
Ima, tj bar je bilo. Na Mi 9T Pro sam na stock miui preko one ##volte## aktivirao bez problema.
 
Pozdrav svima, kupio sam u subotu Realme GT 12/256 a imam godinu ipo dana Realme 7 pro.
Oba imaju isti punjac i istu bateriju i desi mi se da sam zamenio punjace, tako da sad nema sanse da mi radi brzo punjenje ni na jednom ni na drugom telefonu. Pune se oba polako vidi se plavi globus umesto da bude narandzast, trazim ceo dan resenje i na nasim i na stranim forumima ali nisam uspeo da resim problem. Tip na jednom forumu kaze da baterija hoce da se zaglupi pa treba puniti telefon slabijim punjacem pa se posle vratiti na SuperDart.
 
Ja sam moj GT 5G punio raznim punjačima Xiaomi 18W, 33W i neki običan 10W. Nikada nije bilo problema sa originalnim 65W nakon toga. Koju verziju softvera imaš ?
 
Resio sam problem, oba punjaca lagano ocistio stapicem i alkoholom, isto tako i konektore na telefonima, sad moze Realme 7 pro da se proda stavljam ga na oglas, jedino ne znam koja mu je sad realna cena.U savrsenom je stanju, nema tackicu na sebi, garancija jos godinu i 8 meseci.
 
^ Procene su zabranjene na forumu. Potraži na oglasima kako se kreće cena, pa odluči na osnovu toga.
 
Ne postoji opcija da se, bar na GT Neo 2 ali verujem da je kod svih tako, na "silu" aktivira Volte kako to može na Xiaomi. Probao sam sve moguće što ima veze sa IMS a da ih aplikacije tipa Activity launcher vide i - ništa. Edge 20 Pro mi je primarni uređaj, tamo Volte radi i kada tu karticu stavim u Realme, ne postoji opcija u Sim podešavanjima kakvu vidim na SS od ljudi gde je telefon sertifikovan za Volte. Naravno, Volte ne radi. Tako da, dok naši operateri to ne reše verujem da ništa od Volte.
Bio sam u poslovnici Yettel utorak i hteo sam da mi aktiviraju Volte funkciju, nema sanse, samo uz odredjeni paket i izgleda samo Samsung i Huawei modele. Prvo sam se raspitao kod njih na Twitteru pa otisao na kvarno da pokusam u poslovnici, zena probala da aktivira i njihov sistem nece da prihvati, inace ja imam dva pripejd broja.
^ Procene su zabranjene na forumu. Potraži na oglasima kako se kreće cena, pa odluči na osnovu toga.
Ok, izvinjavam se.
 
Gledam na KP da uzmem Gt Neo 2 (u zvaničnoj prodaji su veoma jake cene i ima samo verzija 256/12) da li je bolji tel, da li je bolja kupovina od GT 5G ? Imate li preporuku za neki drugi Realme ?
I kako je sa ažuriranjima, negde sam pročitao da ne stižu redovno ažuriranje nego treba malko gimnastike da se dođe do ažuriranja ?
 
Gledam na KP da uzmem Gt Neo 2 (u zvaničnoj prodaji su veoma jake cene i ima samo verzija 256/12) da li je bolji tel, da li je bolja kupovina od GT 5G ? Imate li preporuku za neki drugi Realme ?
I kako je sa ažuriranjima, negde sam pročitao da ne stižu redovno ažuriranje nego treba malko gimnastike da se dođe do ažuriranja ?
GT Neo2 je veći, ima bolju bateriju i verovatno se manje greje ako igraš igrice. Što se apdejta tiče, ja nikad ne čekam ota jer ko zna kad može da stigne već skinem ota fajl sa xda developers i radim manual install. Ja bih svakako išao na GT2 Pro ako se uklapa u tvoj budžet (610€ je na KP)
 
Ja bih svakako išao na GT2 Pro ako se uklapa u tvoj budžet (610€ je na KP)
Ne, ne uklapa se nikako, to mi je ipak preskupo😎
Gotovo sigurno ću ići na GT NEO 2.
Imate li nekog na KP sa Realme programom, pouzdan, povoljan ??
Da li si tvoj uzeo na KP?
 
Ne, ne uklapa se nikako, to mi je ipak preskupo😎
Gotovo sigurno ću ići na GT NEO 2.
Imate li nekog na KP sa Realme programom, pouzdan, povoljan ??
Da li si tvoj uzeo na KP?
Ne znam nikoga na KP za Realme, ja sam moj GT 12/256GB našao preko oglasa na mobilnisvet.com, nov sa telenor garancijom 24 meseca. Potraži i tamo možda se pojavi neki.
 
Sad gledam Neo 2, 12/256Gb, odlične specifikacije a nije loša ni cena.
 
To mu dođu cene kao i kod nas na KP..
A gde je ovo, odakle se poručuje..i kako ovde ide sa garancijom ??
 
EU magacin (Holandija).
 
Nazad
Vrh Dno