Šta je novo?

Realme 6/6 Pro

Pošto recimo na Huaweiu nema dupli viber, na Xiaomiju imaju sve duple aplikacije pa me zato zanima.
 
Aha, misliš na ono kao paralelni prostor...

Nema još ali stiže sa Realme UI 2.0. Dakle kada telefon dobije 2.0 imaćeš second space prostor pa ćeš moći tu da imaš nezavisno duple aplikacije.
 
Postoji, zive se "App cloner" i moze se koristiti maximalno za 4 aplikacije, ne vise od toga.
f0dec0f83abbeaab7464d5aee22bab13.jpg
 
Xiaomi ima Second Space i Dual Apps.
Second Space je nešto drugo i ja ga lično nisam nikad koristio.
Dual Apps je veoma korisna stvar. Ja npr. koristim 2 kartice oduvek, privatnu i službenu, i Dual Apps mi omogućava da imam 2 nezavisna Viber-a (između ostalog) na obe kartice.
Da li je to moguće na Realme 7 Pro?
Koristim Xiaomi telefone isključivo još od 2014. ali me nešto zaintrigirao ovaj 7 Pro pa sam mislio da prodam svoj Mi 9T i uzmem njega.
Sa Mi 9T sam ekstra zadovoljan u svakom pogledu ali eto, čisto bih hteo da promenim malo.
Samo ne znam kakav je ovaj Realme UI jer sam eto skoro 7 godina na Miui-u pa mi možda bude malo teža "tranzicija".



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Rekoh, Second Space i Guest Mode dolaze sa Realme UI 2.0. Na trenutnoj verziji nisu dostupne takve opcije, samo app cloner.

Meni Realme UI više odgovara jer je bliži stock izgledu...

Jedina mana je što su podešavanja katastrofa kategorisana, znači možda i gore od MIUI-a, ima svega a ne znaš gde je šta... Nadam se jedino da će to da srede malo.

S tim da ima više opcija prilagođavanja interfejsa od MIUI-ija, rekao bih... Meni nije bio nikakav problem da se naviknem.
 
Licno sam to hteo sam da uradim da zamenim Mi 9T za Realme 7 Pro ali sam posle svatio da ne dobijam apsolutno nista a moram da jos doplatim da bih kupio skoro slican telefon ali meni licno gori.

Sve prednosti koje ima Realme 7 Pro meni ne znace nista, veca baterija, brzo punjenje do 65w, 90hz ekran zato sam na kraju odustao od toga.

Cak sam i prijatelja u Nemackoj cimao da mi uzme tamo fon ali kada sam posle razmislio ne dobijam nista sto vec sada imam sa ovim telefon nego cak i gubim.

Ali to sam ja.
 
7 Pro nema 90Hz ekran...

Ali da, nije neki dobitak u odnosu na Mi 9T, samo je promena.
 
Postoji, zive se "App cloner" i moze se koristiti maximalno za 4 aplikacije, ne vise od toga.
f0dec0f83abbeaab7464d5aee22bab13.jpg
E to hvala, znači može
Xiaomi ima Second Space i Dual Apps.
Second Space je nešto drugo i ja ga lično nisam nikad koristio.
Dual Apps je veoma korisna stvar. Ja npr. koristim 2 kartice oduvek, privatnu i službenu, i Dual Apps mi omogućava da imam 2 nezavisna Viber-a (između ostalog) na obe kartice.
Da li je to moguće na Realme 7 Pro?
Koristim Xiaomi telefone isključivo još od 2014. ali me nešto zaintrigirao ovaj 7 Pro pa sam mislio da prodam svoj Mi 9T i uzmem njega.
Sa Mi 9T sam ekstra zadovoljan u svakom pogledu ali eto, čisto bih hteo da promenim malo.
Samo ne znam kakav je ovaj Realme UI jer sam eto skoro 7 godina na Miui-u pa mi možda bude malo teža "tranzicija".



Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Upravo to, dual aplikacije na Xiaomiju.
 
Znam da nije neki upgrade u odnosu na Mi 9T, već samo čista promena.
Izbor se suzio na Mi 10 Lite 5G, Poco X3 i Realme 7 Pro.
Svi imaju svoje prednosti i mane.
Mi 10 Lite 5G mi je nekako bio najozbiljniji kandidat ali vidim da nešto nije zastupljen ovde na forumu a i Mi store-u ga nema već neko vreme jer im je prodaja verovatno bila loša pa ga i ne nabavljaju više.
Poco X3 ima IPS ekran, jeste da je na 120Hz ali ne znam koliko bi to meni značilo jer ne igram igrice a na Amoled sam se navikao zbog AOD i notifikacija. Dosta njih se žali na previše glasan zvuk na zvučniku prilikom razgovora pa vašeg sagovornika čuju svi u prečniku od 5 metra oko vas.
I onda ostaje Realme Pro 7 kod koga me brine jedino UI, jer kao što sam već rekao, od 2014.godine sam na Miui-u.


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Mi 10 Lite 5G uglavnom ima smisla kao 5G telefon... Naspram njega Mi Note 10 Lite važi kao bolji izbor...

Prosto rečeno Mi 10 Lite sem SD 765G nema ništa što bi ga činilo "zabavnim"... Ima doduše i on samsungov amoled panel, ali dosta je kritikovan zbog većih okvira i ne znam kakva mu je kamera pošto ima OmniVision za glavni senzor...
Uglavnom taj telefon je retko ko kupovao prosto jer je Mi Note 10 Lite zaokruženiji telefon.

Što se tiče POCO X3 u odnosu na Realme 7 Pro, po meni ima smisla samo ako ti je stalo do 120Hz ekrana, odnosno ako takvom ekranu koji je LCD daješ prednost u odnosu na amoled...

A ovako su inače skoro pa egal, s tim da je 7 Pro mnogo ugodniji telefon za ruku, nije prevelik niti pretežak, i rekoh to 65W punjenje je nešto što je mene oduševilo a uopšte mi nije nešto bitna stavka, mada je stvarno adut kada telefon bez grejanja može da ti se dopuni za nenormalno kratko vreme.

I rekoh ja dajem prednost Realme UI nakon godina korišćenja Xiaomi telefona... Mada opet ja sam obožavao Android One na Nokiji dok sam je imao pa prosto volim to okruženje koje je bliže klot iskustvu.
 
Poslednja izmena:
Evo da kazem i ja nesto kao dugogodisnji sektas saomija :d presao sam na realme 7 pro i mogu vam reci da je osvezenje realme UI odlican vrlo lako preci sa miui okruzenja po meni bolji je! Sad nerivra me malo losa podrska zajednice po forumima vezano za realme al sta da se radi saomi je meni dosadio sad koristim realme u porodici trenutno 3kom. 7 pro, 6 pro i x50 pro svi prezadovoljni!
 
Podrska zajednice je bas nikakva, mada je Realme prakticno jos u nekom zaletu.

Ali i meni je nakon visegodisnjeg koriscenja Xiaomija osvezenje... Glupo mi je da kazem da su bolji jer oni prakticno svoju filozofiju baziraju na Xiaomijevoj, tako da su prakticno egal.
Mada nude tako neke specificnosti kao prednost bilo da su to ekrani sa visokom stopom osvezavanja, velike brzine punjenja, ili recimo sto nude 3 godine garancije, i to je prednost za nekoga.

Svidja mi se sto nisu previse svoj interfejs nadogradjivali i zadrzali taj "near stock" izgled, i svidja mi se sto za razliku od Xiaomija ne premasuju gabarite sa telefonima i guraju ih prakticno u rang fableta.

Mada eto, znam jos par ljudi koji su u prethodno vreme presli na Realme, tako da verovatno za sada imaju dovoljno tog interesantnog momenta da presaltaju ciljnu grupu koja ugalvnom pazari Xiaomi.
 
Uzeh sestri Realme 7 pre 20tak dana....Zelela stock ili bar stock like android skin, a i generalno za 170e nov sa tri godine garancije, odlican deal....Bar je tako delovalo. Naime od pre dva haos u UI-u, stutter, lag, znaci telefon se vuce uzasno..Rekla mi je da je sve bilo super do tad, onda je bio neki update i to je izgleda napravilo haos. Ne mogu ovako da opisem, ali telefon je za mene licno neupotrebljiv, kao da animacije rade na 10-15fps, sve sece, ceo telefon, aplikacije, klipovi, sve...Bas katastrofa....

Jel naleteo neko na ovakav problem ili neki predlog za resenje? Cistio sam cache, aplikacije u pozadini ne ubacuje u ram...Ono sve sto mi je palo na pamet, ni makac....
Ako je stvarno softver, odnosno update, onda nek se no*e oni sa tim svojim toliko hvaljenim softverom...Na stranu sto nisam fan stock android i onih koji imaju taj stock feel, prosto vizuelno mi je to nepodnosljivo, obozavam MIUI, ali ovo je iz ugla performansi katastrofa. Moj Xiaomi, jos malo 4 godine star, ovakve stvare mi priredio nije, iako je odavno zreo za zamenu.
 
Poslednja izmena:
Meni se to desilo na A2 Lite posle update-a sa android 9 na android 10. UI laguje, ne cuva procese i aplikacije u RAM-u, tj svaki put se app pali iznova, bez obzira sto si izasao iz nje pre minut. Kad hocu da posaljem sliku, poslednja bude crna nekoliko sekundi pre nego sto je "očita" i za ro vreme ne moze da se posalje i sl.

Mislim da je generalno neki bug u a10, ali nikada nisam resio problem. Posle restarta telefon radi normalno neko vreme, pa opet nanovo... Ni reset na fabricka ne pomaze.

Kontaktirao sam direktno Xiaomi povodom tog problema, u principu su mi rekli da probam sve ono sto sam vec do tada probao, tako da od njih nije bilo ama bas nikakve koristi. Mada kontam da se operater koji obrađuje te tikete nije tehnicki dovoljno potkovan da pomogne. Samo odradi c/p nekih solucija koje ima zapisane negde.

Uglavnom, ako je to isto ono sto se meni desilo, srecno... Ali bukvalno srecno sa tim telefonom jer radi toliko ocajno da je skoro neupotrebljiv, jedino je dobar trener za zivce.
 
Haos....Zaista neverovatno stvari....
Hvala za info u svakom slucaju, cekamo novi udpate i to je to. Najjace u celoj prici sto ona kaze, ja to nisam ni primetila, a sad kad si mi rekao i pokazao sta je, pa kao to meni ne smeta nista, ne primecujem :d

Respect za sve koji vole i za sam taj stock ili stock feel android, ali na MIUI-u se ovakve stvari ne desavaju :) Da se razumemo, ima bugova i mini stuttera, lose im je optimizovano automtasko setovanje refresh rate-a, poco x3 najbolji primer. Ali ovako nesto, sasvim sigurno, se ne desava. Bukvalno neupotrebljiv telefon.
 
Poslednja izmena:
Mozda i nije to, a obzirom da se meni nije desilo posle tih minor update-a, vec posle major, sa a9 na a10. Proveri malo bolje dal nije slučajno instalirala neku app koja baguje ili slucajno pokupila nesto.
 
Moja zena koristi Mi A2 lite vec dve godine, svaki put update radi cim stigne i nije imala tih problema. Odavno je na A10 i toga nije bilo. Radi super i dalje.
Ja joj pre dva dana narucio Realme 6 i sad vidim ovo. Mozda je to ipak do tog primerka. Je l si guglao malo, sta kazu, da li se jos nekom to desilo?
 
Skoro svaki A2 Lite je imao taj problem. Tvoja zena ili ima srece ili nije primetila to, kao ni sestra. :D
 
Moja zena koristi Mi A2 lite vec dve godine, svaki put update radi cim stigne i nije imala tih problema. Odavno je na A10 i toga nije bilo. Radi super i dalje.
Ja joj pre dva dana narucio Realme 6 i sad vidim ovo. Mozda je to ipak do tog primerka. Je l si guglao malo, sta kazu, da li se jos nekom to desilo?

Guglao sam malo...Dosta ljudi isti problem, a opet i dosta onih koji nemaju....Koliko vidim bilo je problema i sa Realme 6, ali neuporedivo manje. Ova sedmica je bas izgleda haos....
 
Imao sam vecinu OVIH bagova, proveri da li sestra ima tako nesto.
 
Da li neko na 6ci ima problem sa fingerprint senzorom?
Meni se dešava da nekada nece da očita, tačnije ni ne pokuša. Koliko god puta da nanesem prst ništa se ne dešava. Kada otključam telefon kodom i ponovo zaključam, radi gotovo beskonačno puta za redom. Onda opet s vremena na vreme nece da očita.

Nisam uspeo da uhvatim bilo kakav patern. Činii se da nema veze ni sa hladnoćom niti sa vlažnim rukama...

Zaboravih da javim da je pocelo ovo da mi se desava posle poslednjeg update-a, s tim sto otkljucavanje kodom resava problem samo na par sati. Restart telefona resava na par dana.
 
Nasao sam sta je problem bio, izgleda....

Gospodjica mi je onako usput rekla da je povukla neke aplikacije sa google naloga, odnosno da je samo instaliralo...Onda ja krenem da skrolam na app draweru redom svaki red, jer ima 100000 aplikacija od kojih koristi 10...mozda. I nadjem neki "antivirus"...obrisem odmah i resetujem fon. Naravno sve kao sat, kako je bilo.

Stim sto ona i dalje tvrdi, da sve isto radi :)
 
Eto, pretpostavio sam da je instalirala neku app. :D

Bilo kako bilo, to je svakako bio ozbiljan problem na A2 Lite. Meni nije bilo u tom trenutku dovoljno da bih zamenio telefon, ali svakako trenira zivce kvalitetno.

Obrisi bukvalno sve sto vidis da je suvisno i nepotrebno.
 
Poslednja izmena:
Hvala za info, zaboravih :)

Dobro je da je ovako, jer fon nema ni mesec dana, uhvacen na oglasima za 20k potpuno nov, neotpakovan, 3 godine garancije, dakle odlican deal. A ona kad se uzimalo, stock android, stock android, stock android i samo stock android....Zna ona sta je stock android :d....do mojega. Jos sam ja dao kes, naravno.
 
Na ra vno. :D

Zene i tehnologija, sta reci... Ja sam devojci nasao Realme 7 beli za 180e (dok belih nigde nije bilo), jedva. Ali bukvalno jedva, svakog dana sam buljio po oglasima. Objasnjavam joj koji telefon ima koje performanse, ekran, sd za gcam, blabla... "Ovaj beli mi sevidja, njega cu". Tako bese i za laptop kad je uzimala nov. Ovaj ima ovo, ovaj ono... Ovaj je ovakav, ovaj onakav... Ovaj procesor ti je X procenata brzi od onog... "JAO BORDI, HOCU BORDI". Kraj diskusije. Sta reci a ne zaplakati.

Da pojasnim, jedan HP model koji sam joj pokazao je bio bordi. :D
 
Pozz,uzet danas realme 7 pro,treba mi mala pomoc,kako da kad povucem ekran na dole na sredini na primer da mi upali notification bar i kako da na levom da kazem prozoru uklonim reklame tj da taj prozor ne postoji.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Home screen and wallpaper -> Swipe down on home screen

Inace, bilo je reci o tome par postova iznad.

Prozor levo ne mozes da iskljucis na sedmicama, za sada.
 
Ovo nije tacno, mislim da brljavi, jer sam ga nocas napunio i legao da spavam. Realmi 7 pro.
Ili gresim.Screenshot_2021-01-12-14-14-30-79.jpg
 
Nisi ga napunio do kraja, tj do 100%.
 
Nazad
Vrh Dno