Šta je novo?

Razmena pozivnica za torrent trackere (pravila su u prvoj poruci)

Cudi me da neko nije do sada napravio klon what.cd. S obzirom koliko ima trackera sa internal filmovima svuda po netu, a za muziku fakticki imamo samo jedan ozbiljan tracker.

Bilo je par pokusaja nakon sto su waffle i what.cd postali popularniji, međutim brzo su propali. To je losa investicija. Trebao bi da privuces ogroman broj ljudi da traker ozivi, a retko ko koga zanima kvalitetna muzika i ko ima 90% stvari na hardu ce da se zamlacuje prelaskom na novi traker. Malađi korisnici su zadovoljni sa online stream servisima i nema ni volju ni zelju da nesto seeduje i sl. Sluske u usi, pokrene spotify ili apple music i vozi, kod kuce upode zvucnike u mob i opet vozi.
 
Verovatno zato što ljudi više i ne "slušaju" muziku? Gdegod da odem, uvek ide stream preko radio website-ova ili YouTube-a. Izgubila se kultura slušanja celih albuma, praćenja žanrova...
Ovo je apsolutno tačno ali nije samo to kod slušalaca već i izvođači razni odavno više ne prave dobre cele albume već po 2, 3 pesme na albumu od 20 su da kažeš dobre a ovo ostalo služi da se popuni album.
 
То су битно различите појаве. Слушање преко стримова или youtube извора служи да се атмосфера покрије неким звуком и нема везе са слушањем музике. Ионако огромна већина омладине слуша или гранд шоу (или шта год да је данас актуелно од те сорте) или она диџеј "компоновања" тзв музике. За тако нешто је довољно да се пусти са интернета и слуша на звучницима од 10-100€ што нема везе са слушањем музике.
O tome i pričam. Percepcija muzike je, kod dominantnog dela "slušalaca", promenjena. Muzika je "nešto sporedno" i "ide pozadi".

Мени је рутрекер сасвим добар извор музике, What.CD ми је алтернатива за пар процената оног што нема код руса мада у последње време врло брзо дође и тамо. Више ми не значи много јер сам навукао сасвим довољно од музике која ме занима (такорећи све) ;) и сада ми је довољан албум, два месечно.
Problem sa Rutrackerom je što sam više puta naišao na nekompletne albume, kompilacije i slično. Takođe, nekako mi je važan taj "pedigre" fajlova. Na What.cd-u znam da je 100% FLAC stvarno 100% FLAC, da je MP3 V0 u 99% slučajeva konverzija sa tog 100% FLAC-a. Znam da su albumi kompletni, da se to proverava, izuzetno je pregledan tracker, otkucaš izvođača i sve je tu. Odmah se vidi šta nedostaje, šta možeš uploadovati i tako dalje.

Bilo je par pokusaja nakon sto su waffle i what.cd postali popularniji, međutim brzo su propali. To je losa investicija. Trebao bi da privuces ogroman broj ljudi da traker ozivi, a retko ko koga zanima kvalitetna muzika i ko ima 90% stvari na hardu ce da se zamlacuje prelaskom na novi traker. Malađi korisnici su zadovoljni sa online stream servisima i nema ni volju ni zelju da nesto seeduje i sl. Sluske u usi, pokrene spotify ili apple music i vozi, kod kuce upode zvucnike u mob i opet vozi.
Torrent tracker je ogromna odgovornost i nije lako voditi ga. Tu postoje i izdaci, a jedan od najvećih problema je suzbijanje piraterije. Koliko god mi je zabavno natezanje PirateBay-a po sudovima i slično, nikako ne bih voleo da sam na njihovom mestu. Iako smatram da je da bitka koja se vodi jedna od važnijih, ako ne i najvažnija politička borba XXI veka.

Ovo je apsolutno tačno ali nije samo to kod slušalaca već i izvođači razni odavno više ne prave dobre cele albume već po 2, 3 pesme na albumu od 20 su da kažeš dobre a ovo ostalo služi da se popuni album.
Zavisi koje izvođače/žanrove slušaš. U popularnoj muzici je oduvek tako bilo. Dva-tri singla za promociju albuma, ostatak je tu da bio se nazvao ALBUM a ne EP, recimo.
 
Problem sa Rutrackerom je što sam više puta naišao na nekompletne albume, kompilacije i slično. Takođe, nekako mi je važan taj "pedigre" fajlova. Na What.cd-u znam da je 100% FLAC stvarno 100% FLAC, da je MP3 V0 u 99% slučajeva konverzija sa tog 100% FLAC-a.
Мени је једини 100% сигуран извор (био) HQShare а сви остали могу да буду и ово и оно. На рутрекеру се често појави више истих албума па проверим .log фајл (ако га нема, одмах идем даље и не обраћам пажњу) и ако је све у реду а нема коментара да нешто не ваља, онда скидам. Ако их има више, скинем све па проверим на прво слушање и изаберем шта да сачувам. МРЗ ме не занима па ни начин како је настао.

Ово је везано за тему и мислим да је рутрекер сасвим ОК извор а What.CD ми служи за (веома ретке) албуме које већ немам, мада ни ту нема баш све. Последњих месеци видим да се на рутрекеру појављују издања где у опису пише да је извор What.CD па олакшава посао, не мора да се квари ratio. ;)

О самом слушању музике и техничком делу приче може да се пише на некој другој теми.
 
Auuu pa kad prs'o torviet ovoliko? :crash:

Sad nešto baš gledam i delovalo mi je da ima mnogo malo filmova. I štikliram samo aktivne torente i kucam prvo BluRay x264 720p i BluRay x264 1080p

Za 720p mi izbacilo 2795 rezultata a za 1080p samo 923. To je za jedan traker koji je na dobrom glasu premalo materjala.
 
Za one kojima trebaju 4K i 8K filmovi,serije itd,poceo je sa radom http://ultrahdclub.org
Prilikom registracije traze dokaz da koristite neki treker,po mogucstvu HDClub mada su meni prihvatili i sa TorrentDay-a.Za sada nema mnogo materijala,ali za pocetak dovoljno.Samo spremite dovoljno mesta na hardu.Primer,Fury (2014) 2160p WEB-DL DTS-HD MA 5.1 x265 116gb
 
Poslednja izmena:
Malo je to 116 GB, toliko bih ja stavio da bude sempl samo. Ništa dok film ne bude 1 TB :d
 
pa sta je to, breaking bad serija u 2160p po sezoni neka bude pola terabajta. to za par sati seedbox obrne :)

i to u x265 a da je x264 bar duplo vise bi bilo.
 
Ma ništa to nije sitnica, samo nije baš pogodno za one koji ne vole da obrišu nešto odmah koliko pogledaju :D
 
Kad ce YIFY u 4K i 8K ? To se ceka bajo moj :d
 
Lose si obavesten. Prelistaj malo onu drugu temu ;) Pojavio se klon :d
 
Koja je razlika između UltraHDClub-a i HDClub-a, da li je ista ekipa?
 
Jer nema jos 4k usvojenog standarda, zvanicno a i nezvanicno, kako vidim.
Kako da izbace neki film u 4k u prodaju kad nemas dedicated uredjaj na kojem bi isti film pustio ?
 
^na sta mislis miki kad spominjes uredjaj, imas za mali novac android 4K plejere, na njima mozes da pustis, a televizora je svakim danom sve vise sa podrskom za ovu rezu.
 
Nema jos uvek 4K bluray diskova koji su zvanicno izasli, ako se ne varam, a isto tako nemaju ni ljudi odgovarajuce BR plejere na kojima ce da pustaju te diskove.
 
^na sta mislis miki kad spominjes uredjaj, imas za mali novac android 4K plejere, na njima mozes da pustis, a televizora je svakim danom sve vise sa podrskom za ovu rezu.

Ok za snagu potrebnu da se pusti 4K content, ali je problem standard. Ne postoji. Mogu ja da izbacam na net nesto sa 4K kamere, i onda vi kao pustajte na vasim kompovima i android televizorima. Ali nije to oficijalni bluray, nema kontrole kvaliteta, a niko normalan ne bi gledao moje klipove samo da bi imao da pusta bilo sta u 4K :d
 
^^bice, polako :)
I za ovaj trenutni ful hd su mnogi govorili sta ce mi to, divx je keva za filmice ;)
Hteo ti ili ne, nove rezolucije i standardi za iste ce doci, ali niko te ne tera da ih gledas, i sad trenutno mozes npr divx ili dvd da cepas i sta te briga za druge ;)
 
I kod mene je zezalo par puta od kad su pustili fl...
Sad radi...
 
Verovatno preko BTN, tako sam i ja upao.

EDIT: izgleda da je hdbits down
 
^
tema još uvek ne postoji, oni su samo najavili da će ponovo početi sa pozivanjem, a trebalo da bude u delu foruma "Special"
 
HDBits nikako da se povrati, server ne moz' da se pinga uopste.
 
Nazad
Vrh Dno