Šta je novo?

Razmena kriptovaluta (pročitati pravila u 1. postu)

Kupujem USDT (može i direktno BTC, ETH i XRP ako ima) za 5000 evra. Pošto ne uzimam lično za mene transakcije ide offline u Novom Sadu.
 
Pozdrav ljudi,
Zanima me kupovina USDT- ili USDC-a u Beogradu?Ako može mala pomoć kako ovo u stvari funkcioniše negde se nadjemo i sačekam npr da se valuta pojavi na mom walletu i potom se daje novac logično :) da li postoji provizija ili ne?Hvala unapred ovo se verovatno ranije objašnjavalo tako da se izvinjavam.unapred za ponovo smaranje
 
Pozdrav ljudi,
Zanima me kupovina USDT- ili USDC-a u Beogradu?Ako može mala pomoć kako ovo u stvari funkcioniše negde se nadjemo i sačekam npr da se valuta pojavi na mom walletu i potom se daje novac logično :) da li postoji provizija ili ne?Hvala unapred ovo se verovatno ranije objašnjavalo tako da se izvinjavam.unapred za ponovo smaranje
Nađete se na javnom mestu, praksa je uglavnom tržni centar, kako bi se smanjila mogućnost eventualne krađe. Kupac zajedno sa prodavcem odlazi do menjačnice i zamoli za proveru novca. Nakon provere, ukoliko je sve ok, kupac uzima svoj novac i drži ga u ruci, bez stavljanja u džep, kako bi prodavac bio siguran da nije došlo do zamene ispravnih novčanica sa lažnim. Sklonite se par metara dalje, zatim kupac daje adresu walleta prodavcu, prodavac šalje kripto, i nakon potvrđene transkacije kupac daje novac prodavcu. Ovo bi otprilike bila standardna procedura, naravno zavisi od osobe do osobe i poželjno je sve ovo usaglasiti pre samog nalaženja kako ne bi došlo do eventualnih nesuglasica kada se već nađete. Takođe može biti dogovor i za slanje/plaćanje u delovima, npr. prodavac pošalje 1000 usdta, kupac daje novac za taj iznos i sve tako dok se kompletira ukupna suma kupoprodaje, ali to se uglavnom praktikuje za veće sume. Što se tiče provizije, postoji dosta ljudi kako na ovom forumu tako i drugim mestima koji rade bez provizije, tako da bi trebalo stremiti ka tome.
 
Nađete se na javnom mestu, praksa je uglavnom tržni centar, kako bi se smanjila mogućnost eventualne krađe. Kupac zajedno sa prodavcem odlazi do menjačnice i zamoli za proveru novca. Nakon provere, ukoliko je sve ok, kupac uzima svoj novac i drži ga u ruci, bez stavljanja u džep, kako bi prodavac bio siguran da nije došlo do zamene ispravnih novčanica sa lažnim. Sklonite se par metara dalje, zatim kupac daje adresu walleta prodavcu, prodavac šalje kripto, i nakon potvrđene transkacije kupac daje novac prodavcu. Ovo bi otprilike bila standardna procedura, naravno zavisi od osobe do osobe i poželjno je sve ovo usaglasiti pre samog nalaženja kako ne bi došlo do eventualnih nesuglasica kada se već nađete. Takođe može biti dogovor i za slanje/plaćanje u delovima, npr. prodavac pošalje 1000 usdta, kupac daje novac za taj iznos i sve tako dok se kompletira ukupna suma kupoprodaje, ali to se uglavnom praktikuje za veće sume. Što se tiče provizije, postoji dosta ljudi kako na ovom forumu tako i drugim mestima koji rade bez provizije, tako da bi trebalo stremiti ka tome.
Hvala puno na detaljnom objašnjenju
Kupujem USDT ili USDC u vrednosti 5k eura , Beograd
 
Prodajem 223USDT, online, bez provizije, uplata na dinarski račun kao hitna uplata (da može da legne odmah), preko TRC20, BSC ili SOL mreža.
 
Kupio bih negde oko 4000 usdt bez provizije, NS lično.
 
Kupio bih negde oko 4000 usdt bez provizije, NS lično.
Može i tako da ja uplatim dinare na vaš račun, ali prvo vi meni koine u novčanik. Malo po malo.
Naravno prvo ćemo razmeniti podatke, adrese, fiksni telefon i šta već treba.
 
Prodajem 1000 USDT bez provizije ( online ili lično Niš ). Može i manje sume 300 USDT minimum.
 
Prodajem 250USDT, online, bez provizije, uplata na dinarski račun kao hitna uplata (da može da legne odmah), preko TRC20, BSC ili SOL mreža.
 
od 12. feb: Kupio bih 2000USDTa, online, bez provizije, cena onu koja kaže čika Google (USDT-RSD cena) .... uplata na Vaš dinarski račun kao hitna uplata, meni slanje preko TRC20, BSC ili SOL mreža.
slanje deo po deo, mogu ja početi prvi.
 
od 12. feb: Kupio bih 2000USDTa, online, bez provizije, cena onu koja kaže čika Google (USDT-RSD cena) .... uplata na Vaš dinarski račun kao hitna uplata, meni slanje preko TRC20, BSC ili SOL mreža.
slanje deo po deo, mogu ja početi prvi.
Nije više aktuelno. @Scorpyy +
 
Prodajem 4500 Usdt(trc20) bez provizije ,beograd licno

Telegram: @kimimax2
 
Ministarstvo unutrašnjih poslova apeluje na građane da eventualne transakcije kriptovalutama obavljaju na bezbedan način.
 
Koji je to bezbedan nacin kad je onemoguceno povlacenje na karticu neke banke kod nas ?
Postoji ECD ali sto koristiti 3rd party u celom procesu, koji rastura btw sa provizijama, pritom dosta ljudi i ne zna da postoji takvo nesto.
 
Meni je čudno da ljudi znaju šta je kripto, a ne znaju koje menjačnice postoje i koji su legalni načini za trgovinu. Provizije su takve kakve su, ja ne koristim ECD, niti ih preproručujem bilo kome, ali uvek dam informaciju da se bave tim poslom. Kada se reguliše kripto u SAD, vrlo brzo će sve banke u Srbiji prihvatati povalčenje novca. Ni taj dan nije daleko.
 
Nije u tome poenta, bizarno je da neko sa tolikim novcem ide po mracnim parkinzima i sastaje se sa nepoznatim ljudima radi trgovine bilo kog tipa.
Ne znam detalje niti znam da li su poznati uopste, dakle nesto vise od onoga sto se nalazi u saopstenju MUP-a.
Nisu te magarce odmah uhvatili vec im je trebalo skoro mesec dana, sto je u svakom slucaju ipak pohvalno.
Poenta je da MUP apeluje na bezbedno trgovanje a nejasno je skroz na sta se tu misli, nije samo povlacenje problem, nego i uplata, gde se korisnici obavestavanju od strane banaka da trgovanje kriptom nije dozvoljeno.
Milslim da svega par banaka kod nas dozvoljava i dalje uplate.
Ako je ECD jedini validan nacin, neka se to i objasni stanovnistvu i edukuje ga.
Ljudi tako i stradaju, jer ne znaju gde, sta i kako, pa onda ko zna gde nadju neke majmune i prevarante kao i ova zrtva sto je nasla.
 
1800 usdt-a, Novi Beograd ili Novi Sad, samo lično.
 
Prodajem 522USDT, online, bez provizije, uplata na dinarski račun kao hitna uplata (da može da legne odmah), preko TRC20, BSC ili SOL mreža.
 
Nazad
Vrh Dno