Šta je novo?

Raspberry Pi - gde ima da se kupi u Srbiji?

I meni na linux mint-u 18 Kodi 3 puta brze radi nego na Windows 8. Steta sto nece moci d3go na raspberry
 
Stigao Pi DAC+ sa Pimoroni. Prikljucio sam ga na Harman Kardon HK6100 pojacalo, odlican zvuk ima ovaj mali HAT. :)
 
Stigao Pi DAC+ sa Pimoroni. Prikljucio sam ga na Harman Kardon HK6100 pojacalo, odlican zvuk ima ovaj mali HAT. :)
Kada si tacni porucio i kada ti je stigao dac? Ja porucio rpi zero 18-og oktobra i jos nije stigao, a pimoroni nema tracking brojeve.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока
 
Kada si tacni porucio i kada ti je stigao dac? Ja porucio rpi zero 18-og oktobra i jos nije stigao, a pimoroni nema tracking brojeve.

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Poslali su 27.10., stiglo 03.11. Platio sam 836 dinara za PDV.
 
Kome treba Raspberry ili neke komponente:

- pimoroni.com je u toku velika akcija povodom Black Friday.

- www.iqaudio.co.uk uz bilo koju narudzbinu daju Pi DacZero gratis.

- thepihut.com isto snizenja.
 
Jel moze preporuka koji OS da stavim na svoj novi pi 3 model B?
 
Browse i sl.
 
Jel to moze preko usba? uSD ne mogu da namestim da komp cita pa da ubacim imidz.
Imas neki link.
 
koliko ja znam morasa sa SD kartice bar malo, tj bar sa SD kartice da ga usmeris da bootuje sa usb ili harda mada to je samo na osnovu onog sta sam porcitao jos cekam da mi stigne
 
Nesto slaba posecenost ove teme :D

Jel ima neko Pi Zero? Razmisljam da narucim iskljucivo za kodi, pa ne znam kako bi radilo u praksi (mada prema snimcima sa youtube-a radi sasvim solidno).
 
Nesto slaba posecenost ove teme :D

Jel ima neko Pi Zero? Razmisljam da narucim iskljucivo za kodi, pa ne znam kako bi radilo u praksi (mada prema snimcima sa youtube-a radi sasvim solidno).

meni se dvojka muci sa hevc. zero je sigurno jos gori. Solidan je za cenu i velicinu, ali ako hoces normalan player, uzmi 3 ili polovnu dvojku ako nadjes jeftino.
 
Nesto slaba posecenost ove teme :D

Jel ima neko Pi Zero? Razmisljam da narucim iskljucivo za kodi, pa ne znam kako bi radilo u praksi (mada prema snimcima sa youtube-a radi sasvim solidno).
Imam ja od skora, koristim ga kao htpc na starom crt tv-u. Nije mnogo zivahan, cak bih rekao i spor. Filmovi od 10-ak gb umeju da uspore reprodukciju ali bi rekao da je to zbog lose wifi kartice. Stream sa youtuba radi ok. Setnja kroz foldere punih slika je pomalo i razocarenje, cekas dosta da se indeksiraju...
U sustini za neki hd tv ( 720p ) kodi ce raditi solidno, uz strpljenje koje je neophodno.
 
Imam ja od skora, koristim ga kao htpc na starom crt tv-u. Nije mnogo zivahan, cak bih rekao i spor. Filmovi od 10-ak gb umeju da uspore reprodukciju ali bi rekao da je to zbog lose wifi kartice. Stream sa youtuba radi ok. Setnja kroz foldere punih slika je pomalo i razocarenje, cekas dosta da se indeksiraju...
U sustini za neki hd tv ( 720p ) kodi ce raditi solidno, uz strpljenje koje je neophodno.
Dovoljno mi i 720p, samo da radi bez seckanja....

Gde si uzeo, na Pimoroni?

@subtractor

Razmisljao sam i o Pi2 i 3, ali sam razmislio da mi je onda u tom slucaju mozda bolji neki android box, a ovaj zero je vise zezancija, zbog cene koja je izuzetno jeftina.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li bi zero mogao da napravi photo frame od nekog PC monitora sa HDMI portom?
 
Poslednja izmena:
sto da ne, otvoris neki program za slike u fullscreenu i ukljucis slideshow
 
Poz, gde mi preporucujete da pazarim Pi Zero? Nešto ga ne nalazim po onim domaćim Pi šopovima. Našao sam samo na jednom mestu sa par adaptera za 4000din.

Svestan sam da ga za 5$ nikad ne bih mogao uzeti ovde, ali me interesuje da li postoji neka povoljnija varijanta od ovih 4K?
 
Shipping sa Pimoronija je 5.5GBP. Meni su Novom Sadu Pi Zero sa adapterima (6.67GBP) carinili oko 400din, zaboravio sam vec tacno.
Sve ukupno 12.17GBP i 400din. I dalje je duplo jeftinije od 4000din (plus sam uzeo i adaptere)
 
Poslednja izmena:
Mene je komplet sa adapterima i kućištem izašao 15.5£. E sad, videćemo šta će carina da odvali. U zadnje vreme se nešto "unormalili". Pre su divljali sa paketima.

Drugar uzeo neki šraf za video glavu (foto oprema) od 1.5£, carina mu uzela 1100 din :D. NS carina btw
 
Pa da, ko bi drugi nego NS carina. Inače mene i dalje sjajno služi raspberry pi 2, radi 24/7 već preko godinu dana.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da vise vredi uzeti sa pimoroni.com jer oni odbijaju porez, pa izadje jeftinije.

Edit:
Sad sam gledao, starter pack na pimoroni je 43.33 GBP bez poreza + postarina.

Da li se moze na njihovom sajtu videti cena bez poreza i koliko je postarina do nas?
 
Nazad
Vrh Dno