Šta je novo?

Rapidgator, imam javnu IP adresu a prijavljuje mi kao da skidam fajl?!

Gadjan

Slavan
Učlanjen(a)
01.05.2006
Poruke
2,376
Poena
390
Ovo me već izluđuje, danima ne mogu ništa da skinem, tu i tamo nekad ulovim da mi dozvoli download. Koristim wireless internet, pci karticom se kačim na provajderov ap pa onda pppoe konekcija...
Ne razumem se u mreže, pa ako može neko da mi pojasni kako ova kombinacija funkcioniše, u prevodu: da li još neko može da ima istu adresu kao ja, u istom trenutku?
Pretpostvaljam da ne, adresa je javna, 109.94.100.xxx skidanje sa svih ostalih hostova funkcioniše normalno, samo sa rapidgatorom problem. Ranije, tamo 2009-te dok provajder nije bio dovoljno razvijen :) smo imali taj problem da nekoliko sela, možda i cela opština ima isti IP pa je bilo ko prvi devojci (zauzme slot na rapidshare) taj skida :D ali to je odavno rešeno.
Konektovan sam non-stop tako da isključujem mogućnost da sam dobio "do skoro nečiji IP", retko restartujem komp a i da hoću teško je dobiti drugu adresu tako da mi se ne isplati to cimanje jer treba dosta da se čeka.
 
Ja bih digao ruke od RG, narocito ako tesko dobijas drugu IP adresu. Nema toga sto RG ima, a drugi nemaju.
 
Nije to pitanje, nego imam već poskidane partove od fajlova, ostalo mi je samo dva parta i ne mogu da kompletiram danima jer mi govori da upravo skidam fajl - a nisam ceo dan skinuo ništa s gatora...
Znači zanima me zašto se to događa. Dakle tema je informativne prirode jer neću da me to više nervira, čak sam počeo da sumnjam da neko (sa višim privilegijama na mreži) skida na kvarno, ne znam šta više da mislim, kao što rekoh ne razumem se u mreže pa bih da neko to razjasni.
Inače naravno da se može naći i drugde, ali net mi je 512 kbps tako da mi ne pada na pamet da skidam ponovo nekoliko GB tom brzinom.
 
Nije to pitanje, nego imam već poskidane partove od fajlova, ostalo mi je samo dva parta i ne mogu da kompletiram danima jer mi govori da upravo skidam fajl - a nisam ceo dan skinuo ništa s gatora...
Znači zanima me zašto se to događa. Dakle tema je informativne prirode jer neću da me to više nervira, čak sam počeo da sumnjam da neko (sa višim privilegijama na mreži) skida na kvarno, ne znam šta više da mislim, kao što rekoh ne razumem se u mreže pa bih da neko to razjasni.
Inače naravno da se može naći i drugde, ali net mi je 512 kbps tako da mi ne pada na pamet da skidam ponovo nekoliko GB tom brzinom.

Pokušaj da nađeš ta dva fajla koja ti fale na nekom drugom servisu sigurno ima ako je popularniji "naslov" koji skidaš, ako nije onda probaj sa podrškom RG neka oni pokušaju da vide gde postoji zastoj i dali još neko koristi tu IP adresu, imaju uvid u sve podatke.

Što se tiče deljenja IP adrese na više korisnika to je česta praksa kod provajdera ili da imaju jednu izlaznu IP adresu preko koje idu svi, ako su to rešili onda problema ne bi trebalo da bude, ili su samo sveli korisnike na minimum preko jedne IP adrese, pa možda vas 5 koristi tu IP adresu, sve je moguće, a najrealnija varijanta je kontakt provajdera da se vidi tačno o čemu je reč, jedino za sada što može da se očekuje jeste da ipak nekoliko Vas koristi istu IP adresu, verovatno provajderu nestalo slobodnih IP adresa pa sada vrti više korisnika na jednoj...
 
Koristiš usluge Beotela ili nekog podprovajdera?
 
Aha, znači moguće je, to sam hteo da znam, hvala. Nije bitno za fajlove, kao što rekoh nego već duže vreme se to dešava pa sam hteo da čujem o čemu je reč da znam i za ubuduće, da me ne nervira.
Mislio sam da svi imamo jedinstvene adrese jer nisam godinama naleteo na tu situaciju na bilo kom hostu da mi kaže kako moja ip adresa trenutno skida... samo na rapidgatoru u poslednje vreme pa sam zato mislio da je nešto drugo u pitanju. A dosta skidam s raznih hostova pa mi čudno da je samo baš rapidgator zauzet, možda se zadesilo da delim ip s nekim ko stalno skida nešto odatle. A komp ne gasim pa sam na istoj adresi po par nedelja, možda i duže.
Probaću onda da se diskonektujem na dovoljno dug period dok mi ne dodele neki drugi ip pa ću videti.

@Darius
Da, Beotel je u pitanju
http://www.zr.beotel.net/
 
Sigurno vam dodeljuju svima iste IP adrese. Ovo je Beotel kupio nekog lokalnog provajdera? Vidim da ni logo nije isti, a i ponuda je "izvanredna", sa brzinama od 64kbps do 1mbps.
 
Nemoj da si maliciozan, vidis da je minimalna brzina cak 256kbs :D
Gadjan, postoji sajt na kojem preko postojecih linkova trazis "interchangeable" sa drugih host-ova. Nazalost, nemam ga sacuvanog u bookmarks, i nisam uspeo da ga pronadjem, mozda ce se javiti neko ko zna koji je.
 
i meni se dešava da rg nekad zabaguje i ne dozvoljava dl nakon par sati čekanja, do njih je verovatno kad su opterećeni isključuju free buraniju.
Izleechuj to.
 
Nije nam svima ista IP adresa jer bi onda prečesto imao taj problem i sa ostalim hostovima. A i znam par ljudi koji su zakačeni na istu baznu stanicu i dobiju različit IP. Znači najrealnija situacija je verovatno što bSecurity reče, da neki manji broj ljudi deli istu adresu. Izgleda da mi baš zapalo da delim IP sa nekim heavy downloaderom koji se opasno nameračio na rg linkove :).
Probao sam sad da se diskonektujem na sat vremena i ne vredi, opet sam dobio isti IP. Probaću još da isključim komp preko cele noći, pa ako dobijem drugi IP onda sam miran dugo vremena :) jer komp mi stalno radi zbog internet connection sharinga kroz lan mrežu, video nadzora, download-a...
 
Nazad
Vrh Dno