Šta je novo?

Rapid i Jdownloader

proki

Čuven
Učlanjen(a)
22.10.2003
Poruke
703
Poena
619
Sta se ovo desava sta mi placamo??? Brzina ide od 24 do 108 i to vise ova sporija brzina je aktuelna
 

Prilozi

  • losa veza na rapidu.jpg
    losa veza na rapidu.jpg
    35.5 KB · Pregleda: 192
Lepo ti kaze covek. Rapid radi load balancing na free serverima i takvi padovi su normalni i nemaju veze sa tvojim provajderom (uglavnom)
Uplati premium i vozish maksimalnom brzinom.
 
Sta se ovo desava sta mi placamo??? Brzina ide od 24 do 108 i to vise ova sporija brzina je aktuelna

To je normalno.Pogotovo vikendom zadnjih meseci.Proslo je vreme max brzina za free korisnike.Meni cesto vikendom izbacuje poruku-no more dowload slots for free users.Jel treba da kukam???'Kao da od juce skidas sa rapida.Lepo ti je covek rekao ,da uplatis premijum.Prvo ne placas NISTA rapidu i opet se bunis sto sporo ide:smash::smash:
 
ortak sa 8 Mbps(1 MBps realnog) i rapid premium ne moze da dobije vise od 300 Kbps po linku. uzas. naravno, moze da skida vise linkova u isto vreme pa sa 4 linka dobije 250Kbps po linku i tako ispunjava maksimum.
RS sucks, MU je mnogo bolji. samo treba naci linkove. ali ni to vise nije neki problem.
 
bez premiuma nista,samo muka i kidanje zivaca,sa premiumom vec se rajska download vrata otvaraju,kad ja uplatim za 1 god 6000 din za premium + 12.825 za adsl (3 mes po 1 din),pa kad stavim na olovku sta sve skinem,i koliko bi me to kostalo da sam kupovao na ulici,na primer,da ne pricam o legalnim diskovima sa kioska,ili programima tipa photoshop,auto cad i sl,pa to ne da se isplati,nego dodje dzaba,rodjace,dzaba,jos ako pojeftini adsl od Nove Godine,sto bi bilo mnogo bolje nego podizanje brzina,bar moje misljenje,gde ces vise od toga.
 
ortak sa 8 Mbps(1 MBps realnog) i rapid premium ne moze da dobije vise od 300 Kbps po linku. uzas. naravno, moze da skida vise linkova u isto vreme pa sa 4 linka dobije 250Kbps po linku i tako ispunjava maksimum.
RS sucks, MU je mnogo bolji. samo treba naci linkove. ali ni to vise nije neki problem.
Neka stavi barem 5 konekcija u dl manager-u...

Ne radi vise, kako treba ni nocu.....posle ponoci varira brzina (testerast down).....krene punom brzinom i onda pada.

Od skora, ne skidam nista vise odatle......smucio mi se RS!
Varira negde do 2h, posle ide lepo...do recimo 15h, barem kod mene
 
Poslednja izmena:
Ja skidam bez problema sa RS-a, nocu i do 15-16h radi uvek OK. Uvek nadjem neke MU linkove koje pustam kada RS ne radi dobro.
 
ortak sa 8 Mbps(1 MBps realnog) i rapid premium ne moze da dobije vise od 300 Kbps po linku. uzas. naravno, moze da skida vise linkova u isto vreme pa sa 4 linka dobije 250Kbps po linku i tako ispunjava maksimum.
RS sucks, MU je mnogo bolji. samo treba naci linkove. ali ni to vise nije neki problem.

Ja isto imam 8Mbs i premium i u 90% situacija mi vuche 1MB/s po linku. A i kad ne ide 1MB, onda ide 700-800KB
 
Pa jes. Uvek je jeftinije ukrasti nego kupiti.

prijatelju ja nista nisam ukrao,kao prvo ja sam kupio premium od legalnog distributera,takodje legalne svetski poznate kompanije za hostovanje fajlova,i sasvim legalno skidam sadrzaj koji mi je dostupan sa njihovih servera,a o pitanju autorskih prava moze se diskutovati do sudnjeg dana,i da ni jedna strana ne bude totalno u pravu,kao drugo svaki autor svog dela,bilo to film,ili igrica,softver,placen je za svoj rad,i dobice i preko toga,tako da ne vidim neku stetu po njega i njegovo delo,npr film Andjeli i Demoni zaradio je prve nedelje prikazivanja samo u Americi oko 400 miliona dolara,a gde je Evropa,Azija,pa dvd izdanja,i sve ostalo,ili fransiza COD 4 Modern Warfare 2,za tri dana prodaje samo u Americi preko 300 miliona dolara,tako da cinjenica da recimo Dzejms Kameron nece moci da kupi pozlacenu mustiklu,jer cu ja umesto bioskopske karte,ili dvd izdanja,da skinem njegov novi film Avatar sa rapidshare besplatno,nimalo me ne uzbudjuje,jer znam da ce na kraju kad se sve svede,on i cela ekipa toga filma biti u debelom plusu u banci,a da cu ja od svoje bedne plate od 15000 din,ostavljati po 1500 din mesecno da bih pokrio dozvoljeni minus u svojoj banci,i od iste te plate,placati adsl i premium,kako bih bar preko neta imao neki prozor u svet,i neka saznanja iz oblasti kompijuterskog softvera,koja nikada ne bih mogao da platim,pa te molim da sledeci put malo razmislis pre nego sto napises nesto i optuzis nekoga da je lopov,po tebi bi Zan Valzan trebalo da bude u zatvoru,jer je ukrao hleb zato sto je bio gladan,jel da...
 
To je normalno.Pogotovo vikendom zadnjih meseci.Proslo je vreme max brzina za free korisnike.Meni cesto vikendom izbacuje poruku-no more dowload slots for free users.Jel treba da kukam???'Kao da od juce skidas sa rapida.Lepo ti je covek rekao ,da uplatis premijum.Prvo ne placas NISTA rapidu i opet se bunis sto sporo ide:smash::smash:

Meni MU uvek radi u punoj brzini i free je.
 
Da, megaupload me je prijantno iznenadio. Istekao mi je skoro premium rapid, a trebao sam da skinem nesto. Reko aj da probam MU. Ja mislio ima da davi sa pola brzine kao free rapid, kad ono zakucao full brzinu na 490kb, ja sav happy bio.
 
ne samo da free useri mogu da skidaju ogromnim brzinama nego mozes da skidas i fajlove do 1GB. Kada mi se gleda film pocnem da skidam video fajl odmah, bez cimanja sa arhivama, i vec 2 min po pocetku dl mogu da gledam. u principu kao stream

a ima i jedna mnogo dobra fora za upload. ako oni imaju neki fajl na svom serveru, nije potrebno uploadovati to do kraja. nego oni to lepo prepoznaju i samo ti daju novi link. upload u tom slucaju traje manje od 10 sek.
 
samo treba naci linkove. ali ni to vise nije neki problem.

Koji linkovi su relevantni za pretragu, na MegaUploadu, molim odgovor od koga bilo. Iako to nije tema, ali vidim da se to više puta spominje, a lako moguće da če mi to biti potrebno...
 
Poslednja izmena:
sta ti znaci "koji su relevantni"?
sve je identicno kao za rapid share samo sto linkovi izgledaju drugacije(ne vidi se ime nego samo kod). i usluga je bolja
 
Za rapidsher koristim forum "rapidserbia", da li se kod MU to radi direktno sa sajta ?
 
Takodje, nikakav problem. Pre bih rekao da je neki problem na strani provajdera.
 
Rapidshare...
U novembru mi istekne pretplata poslije bar 5 godina korišćenja. Nisam bio u prilici da platim. Pođem da skinem i sjetim se isteka kad me odbio kao premium. Pomislim: "OK, skinuću kao free". Inače, neki e-book od 5MB. Pođe dl i stane, krene i stane (neka smiješna brzina). Odustanem, skinem odnekud drugo.

Prije par dana opet krenem da skinem neki 50MB fajl. Ista priča. Zamolim ljude koji su bili na gtalku da pokrenu isti dl. Njima ide kilavo (većina ima neke velike brzine) ali bez prekida. Pozajmim uname i pass. Sve f-še normalno sa premiumom.

Čini mi se da pe*erčine "znaju" da sam bio premium pa sad malo dramatizuju free uslugu. Vjerovatno me "znaju" jer mi još nije istekao IP lease ili imam neki cookie od njih.

Ionako sam povremeni dloader. Nek' se fućkaju. Nedam im više pare kad su takvi papci. Nek' pretjeruju nekom drugom.

MU ti da prvo passport od 250MB, kasnije od 1GB. Nisam nikad ni skidao više dnevno. Kad bi mi zatrebao intezivni dl, prije bih MU dao pare...
 
Rapidshare...
U novembru mi istekne pretplata poslije bar 5 godina korišćenja. Nisam bio u prilici da platim. Pođem da skinem i sjetim se isteka kad me odbio kao premium. Pomislim: "OK, skinuću kao free". Inače, neki e-book od 5MB. Pođe dl i stane, krene i stane (neka smiješna brzina). Odustanem, skinem odnekud drugo.

Prije par dana opet krenem da skinem neki 50MB fajl. Ista priča. Zamolim ljude koji su bili na gtalku da pokrenu isti dl. Njima ide kilavo (većina ima neke velike brzine) ali bez prekida. Pozajmim uname i pass. Sve f-še normalno sa premiumom.

Čini mi se da pe*erčine "znaju" da sam bio premium pa sad malo dramatizuju free uslugu. Vjerovatno me "znaju" jer mi još nije istekao IP lease ili imam neki cookie od njih.

Ionako sam povremeni dloader. Nek' se fućkaju. Nedam im više pare kad su takvi papci. Nek' pretjeruju nekom drugom.

MU ti da prvo passport od 250MB, kasnije od 1GB. Nisam nikad ni skidao više dnevno. Kad bi mi zatrebao intezivni dl, prije bih MU dao pare...

Tako je kod svakog free korisnika preko dana. Noću je drugačije. Nema seckanja.
 
Meni je na poslu RS radio preko 1Mb/s.... ali kao free radi oko 40Kb/s,
vecinom i manje...
MU radi kao free oko 450Kb/s, i skidao sam preko 4Gb dnevno
(registrovao sam se), ceka se 30s.... a sa premiumom nema
nikakvih ogranicenja za download, kao kod RS npr.....
 
eeee nekad je rapid bio zakon, a sad mi radi kilavo i danju i nocu........ali ga koristim zbog jdownloadera, steta sto se sa MU ne moze skidati jdownloaderom:(
 
Odakle ti da ne može?
Ja skidam svakog dana sa MU JDownloader-om.
 
A ja mislio da samo ja imam problem.
Sad mi je lakse.
 
Vrh Dno