Šta je novo?

Raiffeisen bank

U Magisk samo sakrijte RaiPay i neće biti problema.
Kako misliš da sakrijem? Gde je ta opcija u Magisk? Ja samo imam opciju i dao sam superuser dozvolu za RaiPay. Nigde ne vidim da ima opcija :sakrij aplikaciju.
Evo vidiš, i opet isto se javlja. Kad odem u podešavanja tel da postavim RaiPay kao default aplikaciju za plaćanje, tel mi ne izbacuje RaiPay, ne vidi je, samo mi izbaci Google pay.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-03-04-08-50-38-570_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2023-03-04-08-50-38-570_com.topjohnwu.magisk.jpg
    38.4 KB · Pregleda: 126
  • Screenshot_2023-03-04-08-57-52-657_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-03-04-08-57-52-657_com.android.settings.jpg
    30.3 KB · Pregleda: 113
@dejanx zapravo reč je o tome da isključiš Superuser za RaiPay, jer ne sme da ga vidi.
 
Neće pa neće, ja ponavljam i kad tel nije bio rutovan I otključan bootloader isto je bilo.
Probao sam kod drugara na xiaomi 11, radi bez problema.
 
Zvao danas ponovo KS, i rekli mi da ne moze da se menja Pin na dig.Visa kartici. Neverovatno da ne moze da se promeni Pin u 2023 godini...
Pitao i putem mejla,ali jos cekam njihov odgovor.
 
Zvao danas ponovo KS, i rekli mi da ne moze da se menja Pin na dig.Visa kartici. Neverovatno da ne moze da se promeni Pin u 2023 godini...
Pitao i putem mejla,ali jos cekam njihov odgovor.
Bolje odmah batali prepisku sa KS-om, jer znas vise od njih. U prilogu moja prepiska kao dokaz. 😂

Inace, navodno ce visenamenski bankomati po vecim gradovima (gde ih jos nema), biti instalirani do kraja maja, kako rece sluzbenica na salteru.

rf.jpg
 
Baš sam to isto pomislio. Zato što pominje promenu pina za mobilnu aplkiaciju, tj. za pristup mobilnoj aplikaciji.
Karticama (sve fizičke) nisam nikada menjao pin niti vidim trenutno potrebu. Uglavnom je moralo da se ide ranije do banke. Čuo sam nešto da može na multifunkcionalnim, kod mene je već neka druga generacija u filijali, ali opet nemam potrebe za tim pa ne znam.
Jako davno, ili se dobijao poštom ili prilikom preuzimanja u filijali ili je ostajao nepromenjen pri zameni kartica. Napomenuto je da ako se zaboravi pin, mora nova kartica i time novi pin.
Nemam ove digitalne kartice i nisam upoznat sa procedurom sa njima, možda je tu nešto drugačije. Možda su promenili i to za fizičke pa može promena na bakomatima.
 
@Toshiro Mifune
Visa i Dina debit online su plastične kartice.

Promena PIN-a nema nikakvog smisla.
Ako je nekome nestala kartica (zajedno sa ceduljicom sa PIN-om) onda treba blokirati karticu jer ostaje mogućnost zloupotrebe putem e-commerca za koga ne treba PIN. Ovo pogotovo za Visu.
 
Зар то није промјена ПИН-а само за апликацију,а не за картице?
Ako jeste, onda su oni u pravu, a ne ja. Poslaću im mail da i nisam baš toliko pametan kao što mi se učinilo.
Nije mi jasno samo zašto su u odgovoru na prvi mail odgovorili da promena nije moguća za Visa online kartice, ako nije ni za jednu, kao što su posle napisali.
Znači, PIN je moguće promeniti isključivo na višenamenskom bankomatu i to je to.
@Toshiro Mifune
Visa i Dina debit online su plastične kartice.
Kada je rekla Visa online kartica, mislio sam da misli na digitalnu Visu. Nemam pojma na šta misliš kada kažeš "Visa debit online" kartica, pošto, koliko mi je poznato u ponudi imaju klasičnu debit Visu i Dinu, kreditnu Visu i Dinu i giftcard?
Koja je to tačno kartica Visa debit online?
 
Poslednja izmena:
A kod ecommerca gde ne treba PIN - zar ne postoji mogućnost isključivanja internet kanala potrošnje, kao u apk. bivše mts banke?
 
U uputstvu multifunkcionalni bankomat postoji opcija za promenu Pin-a kartice. Samo nisam koristio pa ne tvrdim da može. Ovo što si pisao kroz mail je za aplikaciju.
httpswww.raiffeisenbank.rswp-contentuploadsVisenamenski-uredjaj-korisnicko-uputstvo-za-fizicka...png
Uputstvo
A kod ecommerca gde ne treba PIN - zar ne postoji mogućnost isključivanja internet kanala potrošnje, kao u apk. bivše mts banke?
Šta tačno pitaš?
Ne razumem da li misliš na internet kanale plaćanja... Mogu da se podese limiti i u aplikaciji i u ebankingu. Takođe i za mobilno bankarstvo gde trebaš Pin preko neke cifre, zaboravio sam koliko.
Imaš u podešavanjima da staviš na nulu.
 
Poslednja izmena:
Kada je rekla Visa online kartica, mislio sam da misli na digitalnu Visu. Nemam pojma na šta misliš kada kažeš "Visa debit online" kartica, pošto, koliko mi je poznato u ponudi imaju klasičnu debit Visu i Dinu, kreditnu Visu i Dinu i giftcard?
Koja je to tačno kartica Visa debit online?
Dina debit - svi računi zaključeni uživo u poslovnici
Dina debit online - Plastična Dina zaključena na daljinu (Stari tip iRačuna do januara 2022. i najnoviji tip posle decembra 2022.)
Dina debit digital - Digitalna Dina zaključena na daljinu (Svi iRačuni zaključeni od januara 2022.)
Visa Debit - Zaključena u poslovnici (Može račun, zasebni devizni...)
Visa Debit online - Plastična Visa zaključena na daljinu (Stari tip iRačuna do januara 2022. i najnoviji tip posle decembra 2022.) Ova za koju si pitao
Visa Debit digital - Digitalna Visa zaključena na daljinu (Svi iRačuni zaključeni od januara 2022.)
Visa Virtuon - Plastična Visa namenjena online kupovini vezena za devizni račun
Visa Credit - Kreditna Visa (Zaključuje se poslovnici)
Visa Gold Debit - Premium paket
Visa Gold Credit - Premium paket
Visa Platinum Debit - Premium paket
Visa Platinum Credit - Premium paket
Visa Infinite - Premium paket ili privatno bankarstvo
Visa poklon kartica - Jednokratna prepaid poklon kartica
Mastercard Club Debit - Mastercard dobijena uz omladinski račun
Mastercard Credit - Kreditna Mastercard (zaključuje se u poslovnici)
Mastercard WEB Credit - Kreditna kartica (zaključuje se u radnjama tehnike najčešće i stiže na kućnu adresu posle tri plaćene rate)

To bi trebalo da budu sve kartice u Raiffeisenu trenutno dostupne.

A kod ecommerca gde ne treba PIN - zar ne postoji mogućnost isključivanja internet kanala potrošnje, kao u apk. bivše mts banke?
Nije dostupno isključivanje kanala i podešavanje limita za kanale potrošnje kartice.

Šta tačno pitaš?
Ne razumem da li misliš na internet kanale plaćanja... Mogu da se podese limiti i u aplikaciji i u ebankingu. Takođe i za mobilno bankarstvo gde trebaš Pin preko neke cifre, zaboravio sam koliko.
Imaš u podešavanjima da staviš na nulu.
Mislio je na kanale potrošnje za kartice što nije dostupno u aplikaciji Raiffeisena, ovo što si ti spomenuo je za IPS plaćanja tj platne naloge.
 
Poslednja izmena:
Kada je rekla Visa online kartica, mislio sam da misli na digitalnu Visu. Nemam pojma na šta misliš kada kažeš "Visa debit online" kartica, pošto, koliko mi je poznato u ponudi imaju klasičnu debit Visu i Dinu, kreditnu Visu i Dinu i giftcard?
Koja je to tačno kartica Visa debit online?

Kada daljinski otvoriš iRačun dobiješ 4 kartice:

1. Visa debit digital (virtualna kartica)
2. Dinacard debit digital (virtualna kartica)
3. Visa debit online (plastična kartica, dobiješ je na kućnu adresu poštom)
4. Dinacard debit online (plastična kartica, dobiješ je na kućnu adresu poštom)
 
Visa Debit - Zaključena u poslovnici (Može račun, zasebni devizni...)
Visa Debit online - Plastična Visa zaključena na daljinu (Stari tip iRačuna do januara 2022. i najnoviji tip posle decembra 2022.) Ova za koju si pitao
Ja imam znaci Visa debit online plastiku, a mislio sam da se zove samo Visa debit i da je potpuno ista kao kod ugovora zaključenog u poslovnici. U suštini i jeste, samo što je vezana za različite račune pa ima druge limite i karakteristike u skladu sa računom za koji je vezana. Za mene je to sve Visa debit. :) Sad tek videh i da sam u onom postu sa nabrojanim karticama napisao kreditna Dina umesto kreditni MC.

A što se tiče ovog za internet kanal potrošnje, ako nema opcije za isključivanje, onda je brankox potpuno u pravu, sa bezbednosne strane promena PINa je besmislena, samo što ja PIN ne bih ni menjao iz bezbednosnih razloga, već zbog lakšeg pamćenja, prosto volim tu jednu kombinaciju.
 
A kod ecommerca gde ne treba PIN - zar ne postoji mogućnost isključivanja internet kanala potrošnje, kao u apk. bivše mts banke?
Ne postoji opcija za privremenu blokadu i deblokadu (internet) kanala potrošnje, nažalost. U Moja mBanka se nudi samo blokada kartice, ali to je kao u slučaju gubitka ili krađe, nije isto.
 
Pozdrav, mene interesuje da li se za Visa kreditnu karticu naplaćuje održavanje samo ako ima zaduženja preko nje ili sve vreme, čak i ako se ne koristi?
 
Pozdrav drustvo,
otvorio sam iracun, dinarski i devizni,
koje su prednosti i mane povezivanja ideviznog racuna visa kartica sa dinarskom visa debit karticom?
Hvala
 
Kako je u drugim bankama to reseno? Mozda nije do RF nego do regulative, ipak su pravna lica u pitanju.
 
@Nothingman UniCredit nema to kartični devizni i tekući devizni, već je kartica vezana za taj jedan sa koga se ujedno rade i swift plaćanja. Uglavnom, to je kod recimo Poštanske, OTP, Erste i RBA ex CA rešeno da ono što povučeš sa PayPal-a, po srednjem kursu legne na dinarsku Visa Business karticu, bez potrebe da se cimaš oko prodaje deviza banci kroz aplikaciju (zbog zakona o deviznom poslovanju, direktno podizanje deviza bez posebnog pravdanja poput putnih toškova nije dozvoljeno, ali deviznom karticom možeš da plaćaš u inostranstvu).
 
Otvorio sam iRačun dinarski i devizni, i stigle su mi kartice za 4 dana. Sad bih trebao da povežem tu visa karticu sa deviznim računom u ekspozituri, jel to treba da zakazujem nešto ili samo uđem i na šalteru kažem da hoću da povežem karticu sa računom?
 
Nisam bio godinama u ekspozituri, ali uđeš, dobar dan, to i to... Brzo je gotovo.
Možda je drugačije za te iRačune pa uzmi sa rezervom.
 
@VladaR76 na dobar dan, ali kod savetnika. On/a tamo isklikće šta treba (Visa Debit Online karticu dinarskog da poveže na devizni iRačun), štampa papir, ti potpišeš i to se šalje odeljenju za kartice u centrali na odobrenje (trebalo bi da realizuju do 17h popodne istog dana, eventualno sutradan).
 
Meni je trebalo oko 4-5 dana da se prikaže promena u aplikaciji, a bio je ponedeljak. Tako da ume i duže.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Evo ja danas povezao VISA online dinarsku sa deviznim, do 17h mi je promenjeno stanje na aplikaciji.
Nego zaboravih da pitam da li je to isto moguce uraditi i sa VISA digitalnom? Zna li neko?
 
Nazad
Vrh Dno