Šta je novo?

Raiffeisen bank

Može li me neko uputiti na post koji objašnjava kako da spojim visa karticu sa RaiPay? Nemam fizički pa ne mogu da je očitam a ne mogu da vidim broj kartice u aplikaciji (verovatno može ali ne koristim)
 
Kako da spojim digitalnu visa karticu sa RaiPay? Ne mogu da vidim broj kartice u aplikaciji jer je ne koristim.
Ako si dobio/formirao kredijencijale, uloguj se na ebanking (rol retail) i tamo pročitaj podatke kartice. Drugačije ne može.
 
Danas sam otvorio iracun.

Ono sto me zanima ako moze neko da odgovori da li postoji nesto kao u Mobi banci stednja po vidjenju ili neka particija u evrima i dinarima gde mozemo da deponujemo vecu kolicinu novca a da on ne bude raspoloziv za trosenje na tekucem racunu zbog sigurnosti?
 
Možda u BiH, ovde možeš da platiš dodatnu partiju (za dinare je 150rsd mesečno) i nemaš kamatu (ili imaš nešto mizerno)
 
Da li postoji neka particija u evrima i dinarima?
Nakon otvaranja dinarskog i deviznog iRačuna, imao bi pravo da otvoriš besplatni avista devizni račun u evrima za prijem doznaki, a ako si mlađi od 26 godina i omladinski Klub dinarski tekući račun sa Master karticom. Aktuelna iRačun kampanja za dresove je proširena i za mlađe od 26 bez obaveze prenosa zarade.
 
Nakon otvaranja dinarskog i deviznog iRačuna, imao bi pravo da otvoriš besplatni avista devizni račun u evrima za prijem doznaki, a ako si mlađi od 26 godina i omladinski Klub dinarski tekući račun sa Master karticom. Aktuelna iRačun kampanja za dresove je proširena i za mlađe od 26 bez obaveze prenosa zarade.
Puno hvala na pomoci, upravo sam otvorio devizni avista racun.

Sada kada uplacujem evre na bankomatu da li one idu direktno na avista racun?

Ne treba da zahtevam neku posebnu karticu za vodjenje deviznog racuna?

Takodje taj avista racun nije na raspolaganju za trosenje (ukolilo je dinarski deo potrosen)?
 
  • Like
Reagovanja: uji
@Iggyvlay
Avista devizni racun nije vezan za karticu tako da nije na raspolaganju za trosenje.
Ako zelis da trosis pare s tog racuna moras da u aplikaciji sredstva sa istog:
1) zamenis u dinare ili
2) evre prebacis sa tog racuna na drugi racun u evrima koji je vezan za karticu (npr Virtuon karticu)
 
Kada uplacujem evre na bankomatu da li one idu direktno na avista racun?
Ako se desi da odu na devizni iRačun, može da se uradi interni prenos ka avista deviznom računu.
Ne treba da zahtevam neku posebnu karticu za vodjenje deviznog racuna?
Karticu dinarskog iRačuna možeš kod savetnika u poslovnici da povežeš sa deviznim iRačunom radi potrošnje u inostranstvu. Na avista deviznom računu postoji mogućnost izdavanja Visa Classic Debit sa godišnjom članarinom od 1000 dinara na poseban zahtev.
Takodje taj avista racun nije na raspolaganju za trosenje (ukolilo je dinarski deo potrosen)?
Tačnije, svi računi funkcionišu nezavisno, naročito u pogledu kombinovane potrošnje. Ako u inostranstvu budeš potrošio evre, na povezanoj kartici biće blokirana potrošnja u dinarima i obrnuto za transakcije u Srbiji. U ovom slučaju, jednom članu sam predložio da poveže plastičnu (Visa Online), a digitalnu (Visa Digital) ostavi nepovezanu kako bi preko nje kroz RaiPay koristio dinarsku partiju za slučaj bola. Takođe, neće se zaduživati ni sredstva sa avista računa.
 
Clan porodice je otvorio iracun i ima problem sa raipay app. Kartica je u rf moja banka aplikaciji aktivirana i vec su obavljena neka online placanja, medjutim kad doda u raipay pise Pending Verification, i tako vec 2 dana. Kada je dodam kod mene u rai pay pored moje, radi normalno. Probali smo reinstalaciju, i brisanje i dodavanje ponovo ali nista. Da li je neko imao slican problem?
 
Jel imao neko iskustva sa podizanjem limita na visa revolving kartici i koja je procedura?

Secam se da su bile dve opcije kad sam je otvarao, nizi limit, odmah izdavanje ili provera kreditnog biroa i potencijalno jaci limit.
 
Nekad davno za povećanje limita je bila potrebna potvrda iz firme o visini primanja. A poslednjih nekoliko godina su mi sami povećali limit, kao, na osnovu primanja. Najbolje je da ih pozoveš, jer je moguće da imaju različite procedure, u zavisnosti od visine primanja i visine želienog limita.
Pozdrav
 
Taj avista devizni račun, o kojem pričate, je devizni iRačun ili nešto treće? I kako se otvara, u poslovnici?
 
To je Devizni iRačun, otvara se isto kao i dinarski iRačun

 
Znači ne postoji treći račun vidljiv iz aplikacije, a da nije vezan za karticu?
 
Ne mogu da nađem naknade za devizni iRačun. Jesu iste kao za ovaj? Vidim na sajtu Raiffeisen naknade za Devizni tekući račun i još za Devizni tekući račun u paketu.
 
Jesu li iste naknade za devizni iRačun? Vidim na sajtu Raiffeisen naknade za Devizni tekući račun i još za Devizni tekući račun u paketu.
To je to u suštini. Devizni račun u paketu je viševalutni sa održavanjem koji se otvara u poslovnici i ide uz stari Može ili Premium, a iRačun je skoro isti, samo što se otvara na daljinu i ne predviđa kartice (već vezivanje dinarske).
 
Radio transfer sa iPhone 13 PM na 15 PM. Otvorim app i trazi aktivaciju. Kucam user / password moram da zovem call centar :)
Zbog nekih zlonamernih zloupotreba morao sam novi nalog da pravim, sreca pa reseno ok posto mi se firma isto vezana na nalog fizickog lica pa biz i ebanking za fizicko lice rade bez problema. Jos pri kreiranju novog naloga stavim isti username i isti password i prihvati...

Pokusao da ubacim apple pay, i lagano mi kaze call centar da ne salju vise kodove da moram da zovem sutra jel im sad ta sluzba ne radi za apple pay da mi posalju kod da ubacim karticu u wallet :D

Luda kuca trenutno, cekam dobrih 20 minuta samo operater da mi se javi za jedan kod...
 
Isti slučaj prošle godine, ali pre zlonamernih zloupotreba. Radio mobilni token, ali ulaz u ebanking sa user/pass nemoguć. Tako sam se kanio sve do proleća dok se nisam obratio chat agentkinji koja me je pozvala pa poslala kod za reaktivaciju i pravljenje novog naloga.
 
Danas sam otvorio iracun.

Ono sto me zanima ako moze neko da odgovori da li postoji nesto kao u Mobi banci stednja po vidjenju ili neka particija u evrima i dinarima gde mozemo da deponujemo vecu kolicinu novca a da on ne bude raspoloziv za trosenje na tekucem racunu zbog sigurnosti?

Postoji, kroz investicione fondove. Poslao sam ti za dinare, postoji i za evre. Novac je dostupan uvek danas za sutra, fond ima ocekivani godisnji prihod. Postoji od 2007 i do sada su bili u plusu.
Ne mogu da nađem naknade za devizni iRačun. Jesu iste kao za ovaj? Vidim na sajtu Raiffeisen naknade za Devizni tekući račun i još za Devizni tekući račun u paketu.
U paketu sa dinarskim je 390.
Jel imao neko iskustva sa podizanjem limita na visa revolving kartici i koja je procedura?

Secam se da su bile dve opcije kad sam je otvarao, nizi limit, odmah izdavanje ili provera kreditnog biroa i potencijalno jaci limit.
Ako primas platu kod njih treba samo KB ako ne primas isto je kao i za novu karticu promet iz banke KB i potvrda o zaposlenju.
 
Po preporuci odavde sam otvorio iRačun devizni i povezao sa Visa katricom i sredio sve sto mi je trebalo. Za sad sam prezadovoljan sa bankom kako sve funkcionise.

Zanima me da li i ostalima kad povezete karticu na Google Play Store i kupite neki app medju povezanim karticama stoji Visa, ali bez dizajna kartice vec samo bela kartica na kojoj pise Visa?

Na PayPal je odmah prepoznao dizajn kartice Raiffeisen banke dok Google nece.
 
Na PayPal je odmah prepoznao dizajn kartice Raiffeisen banke dok Google nece.
PayPal ima slike određenih kartica, dok Google Wallet ne verujem da ima ijednu sliku osim onih koje potpadaju pod Google Pay.
 
Na avista racune nema kamate cini mi se od 2015. Bolje u investicioni fond da prebacuje
Nije bolje. Fond je za investicije, ne za štednju. Ko želi da svoju štednju investira, on je uloži u fond, koji može da dobije ili da izgubi.
Za štedne uloge garantuje država (kakva/takva), za fondove ne garantuje niko.
RFB definitivno nije za štednju, verovatno imaju izvore novca koji su im jeftiniji od naše štednje i ne žele da se time bave. Isto kao što ne žele da budu atraktivna menjačnica.
 
jel može neko da mi kaže po kom kursu danas može da se kupi i proda € u okviru iRačuna, hoću da uporedim sa drugom bankom pre nego otvorim i Račun.
Hvala unapred
 
Nazad
Vrh Dno