Šta je novo?

Raidmax....

slvrmnd

Cenjen
Učlanjen(a)
24.02.2011
Poruke
20
Poena
154
Moja oprema  
Laptop
HP G7
Mobilni telefon
Redmi Note 10 Pro
Pristup internetu
  1. Optički internet
Šta mislite o ovim kućištima,pojavila su se skoro kod nas i video sam kod drugara koji ga je uzeo i izgleda odlično...

http://www.raidmax.com/chassis/blackstorm.html

Nikad se pre nisam sreo sa ovom firmom,ali odličnog su kvaliteta,pa me zanima ima li ko iskustva sa Raidmax-om i kakva su mišljenja??
 
Kućišta su im odlična za te pare, ni napajanja nisu loša.

Jedino što su po meni malo mnoooogo namenjana gaming populaciji. Nisu za ozbiljne mašine.
 
Deluju pristojno, bar na slikama. A i cene su im zaista dobre. Vidi se i da je dizajn bas namenjem gaming populaciji.
 
Ja sam kontao uzeti neko njihovo napajanje, vidim jefitna su, a i dobri su komentari korisnika. Ima li iko iskustva sa njima?
 
i meni se svidjaju kucista raidmax... a za napajanja nisam cuo

Kućišta su premoćna, samo je pitanje kvaliteta izrade čim su toliko jeftina. A možda su jeftini iz razloga zato što kao novi ulaze na tržište, pa trebaju da privuku potrošače. Što se tiče napajanja kontao sam uzeti neko od 500w, ali kad vidim cijenu 4000 dinara odmah sam skeptičan.
 
Ja sam video ovo kućište uživo i izgleda fantastično,uzrada je isto tako odlična,znate ono kad uzmete kutiju i uređaj u ruke i vidite da nema mane...napajanje n znam kakvo je ali je teško kad ga uzmeš u ruku i kvlaitet izrade je kao i kod chieftec-a ili thermaltake-a,tako da obećava :)
 
Iskreno, i nisu nesto jeftini ako su kvaliteta kao TT i CM u tom cenovnom rangu. :)
 
Sto se tice cene ne uliva neko poverenje u kvalitet, dolazi sa 2 kulera, pozadi i na bocnoj stranici...Rasklapa se kao Transformers ;)
 
ja sam juce pazario agusta bw, i nije lose... jedino sto ima malo mesta za cable managment i strane su od tankog lima... inace ovako izgleda lepo,ventovi svetle belo a i ne hlade lose
 
sta bi sa kucistima od raidmax-a pojavili se na blic i vise ni traga ni glasa od njih?
 
Što se cena tiča kod nas su kućišta bila znatno jeftinija nego u EU. Baš sam pratio cene i BlackStorm http://www.itsvet.com/proizvod/raidmax-blackstorm/comp_comp_case/1172/1878 je u Nemačkoj 86€ najniža cena http://www.mindfactory.de/product_info.php/info/p781240/pid/geizhals. Uzeo sam njega za primer jer je jedino koje još može kod nas da se pazari, ostala su razgrabljena veoma brzo. Meni se najviše dopalo Cobra kućište. Zeleni MoBo tray ko stvoren za nVidia fanove ;), ja lično nisam ali kućište je bilo nekih 3200din tako da mi se to baš dopalo.

Raidmax_Cobra_05.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel mi se to cini ili fali onaj veliki fan odozgo ?
 
Sto se tice raidmax napajanja, ja imam samo reci hvale (za sad). Da kucnem u drvo evo vec dva meseca rade 24/7 bez prekida. Uzeo sam prvo 500W model pa zatim i 700W i sa oba sam prezadovoljan. Ovo od 500W napaja 2x6770 + 6670, 2 harda, G1610 itd... A ovo od 700W napaja bez problema 6850+3x6770 i izbacuje hladan vazduh. Sve u svemu, za tu cenu su odlicna. Jedina zamerka je sto nemaju neki 850w model po pristupacnijoj ceni (ne treba mi gold sertifikat i ostalo), recimo 70e. :)
 
Ja cu mozda uzeti cobru ako se pojavi posto mi je u prosloj turi izmakla.
 
Koje radnje da pratim za slucaj da se pojave ova kucista? Moze i preko privatne poruke, ako je problem to javno napisati ovde.
 
pratis emmi,ali ni to nema potrebe iz razloga sto se kod njih sve narucuje sto ima na sajtu,stigne u roku od 3 dana na adresu
 
Sto se tice raidmax napajanja, ja imam samo reci hvale (za sad). Da kucnem u drvo evo vec dva meseca rade 24/7 bez prekida. Uzeo sam prvo 500W model pa zatim i 700W i sa oba sam prezadovoljan. Ovo od 500W napaja 2x6770 + 6670, 2 harda, G1610 itd... A ovo od 700W napaja bez problema 6850+3x6770 i izbacuje hladan vazduh. Sve u svemu, za tu cenu su odlicna. Jedina zamerka je sto nemaju neki 850w model po pristupacnijoj ceni (ne treba mi gold sertifikat i ostalo), recimo 70e. :)


cekaj bre, na takve komponente ti si uzimao tamo neki RAIDMAX???
msm, znam i ja da su to sve franshize, al opet.... sta znam....
....
i mi bi sad mogli da imamo firmu za napajanja, samo smislimo ime i lepimo etikete, treba neki dobrovoljac da ga otvori i da prijavi sta je nasao unutra :)
 
Iskreno malo sam skeptik po pitanju tih napajanja, zna li se ko sklapa to i sta se nalazi unutra?
 
Iskreno malo sam skeptik po pitanju tih napajanja, zna li se ko sklapa to i sta se nalazi unutra?
Raidmax RX-500AF BlackStone je Andyson platforma, za 4000 din jako dobro napajanje, imao sam prilike da ugradim jedno, lepo izgleda spolja, ima taster kojim se vent prebacuje u rezim u kom se vrti na max...
 
Da lepo izgledaju gledao sam po netu, nego me je bunila malo njihova cena. Znaci za malo love dobra stvar. RAIDMAX RX-730SS deluje odlicno za te pare, ima ga kod nas.
 
Ja imam napajanje Blackstone od 600W, 5 soma dao. Napaja mi FX-8350. Jes' da konfu imam jedno mesec dana, ali nema nikakvih problema, da kucnem o drvo. Napajanje ima 80+ bronze sertifikat, i po izgledu se vidi da je kvalitetno.
 
Isto sam pomalo skeptican po pitanju Raidmaxovih napajanja, uglavnom zbog relativno niske cene i ponekih negativnih recenzija po stranim sajtovima, ali pretpostavljam da je neko od njihovih osrednjih napajanja, od 600-700w, sasvim dovoljno za potrebe prosecnih korisnika, tj. ako nemate potrebe za jacim naponom zbog overclockovanja ili sli konfiguracije. Ja sam hteo da uzimam ili Tt smart od 630w ili neko od ovih, mada mislim da je u osnovi, za moje potrebe maltene svejedno, jer stock 6300/8150 i stock 7850/7870 nisu toliko veliki potrosaci.
 
Nazad
Vrh Dno