Šta je novo?

Rage

ubacite ovo ako vas smara intro:
+set com_skipIntroVideo 1

btw:
jel neko skupio sve karte i odradio sve skokove ?
I sta su fieldgoals, stoji mi 0 od 3.
 
Poslednja izmena:
^ podrzavam LvL Design je neverovatan !

Btw Field goals ... jedino sto mi pada napamet je kombinacija svega tj uradis sve skokove , pa ti je to 1/3, unistis sva kola bandita , (nevino se vozikas a oni ti izlecu pa po lvl-ima (Mislim da tu ima kraja do duse nisam igrao toliko))
e sad za trece postoje dve mogucnosti da prodjes kroz sve podzemne tunele i pobijes sve mutante u njima ili da pokupis sve kartice. nista drugo mi ne pada na pamet
 
Ima li nekog resenja za prvu misiju Ghost Hideout? Konstantno se zaglavljuje i izbacuje iz igre pri ucitavanju nivoa...taman sam resio problem sa onim plavm teksturama sa atioglxxx driverom iz preview 3 paketa, sad ovo :p
 
Probao :) Ali ne radi...textura kao da nema sa tom verzijom...za sada mi najbolje radi sa 6.14.10.11299 verzijom atioglxx fajla, ali i dalje puca igra cesto za vreme obicnih(quick) saveova. Inace ghost hideout nivo sam uspeo da ucitam jedino kada sam igru prebacio i windowed mod. Stvarno je ocaj optimizacija igre..
 
Sa oficijelnim 11.10 mi je sve plavo. :S:

EDIT: Resenje za plavetnilo, ovaj fajl ubaciti u Rage folder. :)
Ja sam tek sad namerno cekao i instalirao igru...jedini problem je bio to da je sve plavo..ubacio ovo sto si postavio..Thx...i igra radi na 60 fps konstantno, sve na high..nikakvi ama bas nikakvi problemi sa igrom sada..ja zadovoljan :))
 
Upravo sam stavio 11.11 drivere, i igra opet ima 2 frejma u sekundi i sve texture pucaju... a sa 11.10 je radila sjajno?
 
^nzm ja zato ih jos ne instaliram jer mi radi odlicno na 11.10 sa ovim config fajlom sto se tice onog plavog buga..mozda ako koristis neki config da ga sklonis?

Btw stigao sam do dela kad prvi put napustim wellspring i odem u subway city..koliko je to otprilike % predjena igra..?
 
Ni meni nije nista popravio 11.11 drajver...jos su ubacili stariju verziju atioglxx drajvera, koji naravno ne radi. Ako im je to resenje, onda svaka im cast...
 
Ja presao kampanju :D inace dosta fina igra..i resih da probam cisto da vidim kako bi radila sa 11.11 i sad ubacio 11.11 i sklonio onaj file iz direktorijuma sto je bio fix za ono plavo na 11.10..i pokrenuo..nema plavog ali desava se kao da teksture pucaju onako kao u BF3 ono zeleno ****** sto se pojavi na delic sekunde nekad..e pa meni ovde tako nesto samo 5 puta u roku od 15 sec i mnogo duze traje..i dosta treperenja celog monitora o_O... a i detalje nisam dirao ostavio sve onako na high i imao oko 20 fps-a >.> ... ubacio opet onaj isti config file pokrenuo i nikakvih problema i opet 60 fps-a :D tako da svaka dala onome ko je napravio taj config.. xD
 
Il ima neki config uradjen za nvidiu? Tipa serija 8xxx/9xxx ? Posto kao sto meni na atiju sa configom radi u 60 fps-a a bez oko 20 >.> ...pa da stavim kod ortaka jer njemu isto radi ocajno bez icega..?
 
Pa ja sam koristio ovaj cfg. i to je radilo savršeno sa mojom NVidia kartom.

Kod:
seta com_skipIntroVideo "1"
seta com_allowconsole "1"

seta vt_usecudatranscode "1"
seta vt_maxppf "16"
seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 "8192"
seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly "8192" 
seta vt_pageimagesizeunique "8192" 
seta vt_pageimagesizevmtr "8192" 
seta vt_maxaniso "4" 
seta vt_restart
seta image_lodbias "0"
seta image_anisotropy "4"
seta image_usecompression "0"
seta image_screenshotquality "100"
seta m_smooth "2"

Ali imaš i detaljniju varijantu pa ako ti ovo ne igra onda probaj da podesiš manuelno putem ovog drugog cfg-a.

Kod:
seta com_videoRam "896" [COLOR="#556b2f"]//uneti parametre za video ram[/COLOR]
seta com_maxfps "40" [COLOR="#556b2f"] //limitiranje FPS-a[/COLOR]
seta image_anisotropy "8" //parametar za AF
seta image_usecompression "0" [COLOR="#556b2f"]//ako je vrednost 0 ne koristi dds teksture[/COLOR]
seta image_filter "GL_LINEAR_MIPMAP_LINEAR" 
seta image_ignoreHighQuality "1" 
seta image_ignoreLowQuality "0" 

seta r_swapInterval "1" [COLOR="#556b2f"]// vsync - 1 uključen, 0 isključen[/COLOR]
seta r_useHighQualityPostProcess "0" 
seta r_shadowsHighQuality "1" 
seta r_multiSamples "8" [COLOR="#556b2f"]// vrednost za Anti Aliasing[/COLOR] 
seta r_useHBAO "1" 
seta r_visDistMult "0"
seta r_useMotionBlur "0" 
seta r_skipBump "0"
seta r_skipSpecular "0"
seta r_skipNewAmbient "0"
seta r_shadows "0"
seta r_cgFragmentProfile "best"
seta r_cgVertexProfile "best"

seta vt_lodBias "0" 
seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 "8192" [COLOR="#556b2f"]//teksutre default - 4096 piksela[/COLOR]
seta vt_pageimagesizeuniquediffuseonly "8192" [COLOR="#556b2f"]//teksutre default - 4096 piksela[/COLOR]
seta vt_pageimagesizeunique "8192" [COLOR="#556b2f"]//teksutre default - 4096 piksela[/COLOR]
seta vt_pageimagesizevmtr "8192" [COLOR="#556b2f"]//teksutre default - 4096 piksela[/COLOR]
seta fc_maxcachememoryMB "2048"

seta vt_maxPPF "8"
seta com_allowConsole "1"
seta com_skipIntroVideo "1"

seta cg_usecompression "0"
seta cg_useprecompressedtextures "0"
seta vt_usecudatranscode "1"
seta vt_maxppf "16"
seta vt_maxaniso "4" 
seta vt_restart
 
Ima li neko informaciju kada ce novi update koji je carmack najavljivao?
 
Ja ne mogu ni da je pokrenem...skinuo sve patcheve, crackove, drajvere i sl i kako kliknem 2 puta - odma prozorcic - ...stop working...
 

Prilozi

  • Screen shot 2012-01-06 at 21.36.56.png
    Screen shot 2012-01-06 at 21.36.56.png
    43.4 KB · Pregleda: 62
Da ima najava u poslednjim Catalystima, valjda ce uskoro..

The AMD Catalyst™ 12.1a Preview driver includes all of the features found in AMD Catalyst™ 12.1 Preview.



Additional changes for upcoming update of Rage

Resolves some new texture corruption issues introduced by the latest version of the game
Improved performance ~5%
Smoother game play and reduces multicore sync points
Fixed mapbuffer failures when switching maps on 32-bit systems.
Fixed a game crash when switching maps back and forth on 32 and 64bit systems
 
Jedva cekamo:d
 
Ma ebo sam se sa igrom dugo vremena i dosao do pola medjutim pocelo opet da baguje i odmah obrisao,te da je moje oci vise ne vide a usi ne cuju za nju isto tako i onu hrvatsku sirius m,pisam im se na igru kako su je napravili.
 
^ Reče još jedan AMD-ovac... :d
 
+1

Ja sam igrao sa 570-ticom i posle prvog update-a nisam nijedan problem imao... ama nijedan... dok je pre updatea bagovao quick save i ponekad su pucale teksture, ali posle update-a sve čisto ko' suza...
 
Ako pogledas na youtube, iste probleme su imali i nv i amd korisnici..

Da, da... kako da ne?!? :D

Jedini zajendički problem da tako kažem, je bilo ono kašnjenje tekstura prilikom iscrtavanja u samom startu po izdavanju igre, za šta je bilo dovoljno meni barem da korigujem (pre oficijelnog patcha) nekoliko parametara u cfg. fajlu da bi sve radilo kako treba... Drugim rečima, to praktično znači da nikakav primetan boljitak nisam uočio nakon instaliranja zvanične zakrpe!

Nego nema veze! ;)
 
ako i radi losije na ati-ju to je do skrnavog developera, ne do ati-ja.... nije bas da je ati tu od juce
 
Imam ATI i radi odlicno tj kako treba, a ti problemi ipak mislim da su do ATI-ja i njihove opengl podrske.
 
Ja bas nikakvih problema nisam imao, lepo iscitao par strana vezano za problematiku na Radeon kartama, skinuo sta treba, stavio gde treba i voila, igra radila kao satic, citava dva minuta posla.

Inace, je l ko probao DLC?
 
Nazad
Vrh Dno